3.75 Pino Karavanım Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Fio Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,185

Fio

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Sevgili karavancı dostlar,
2011 yılında bir 375 çekme karavanı Faruk beyden satın aldım. O zaman Lada samara arabamla 2 sene İzmir Hipo kampa sorunsuz bir şekilde gidip geldim. Alko eski stabilizör ve arabamın hafif oluşu nedeniyle 90 km üzerinde titreşimler yaptı. Bu nedenle yeni daha hafif, amortisörlü ve titreşimleri emen stabilizörlü bir 375 karavanı Faruk beyin güzel bir imkan sağlamasıyla aldım. Bu yaz emektar Ladamı satıp Doblo aldım yeni araba ve yeni karavanla tatile çıktık. Yolda yeni karavanım 110 km de bile hiç salınım, titreşim yapmadı aynaya bakmasam karavan çektiğimi anlamazdım. Toplam ağırlığım 3 tona yakındı klima devamlı açık halde 100 km de 8 litre mazot yaktım.
Yokuşlarda hiç zorlanmadan otobüsleri bile solladım. Karavanın ön bölümünün aerodinamik yapısı havayı çok iyi yönlendirdiğini düşünüyorum. Karavanın ön bölümdeki deposunun geniş ve 3 yönden ulaşıla bilir olması büyük kolaylık sağladı. Su deposunun 100lt olması bizi 4 gün idare etti, deponun su doldurma kapağının dışarıda olması rahatça su doldurma imkanı sağladı. Kapı ve camlardaki sineklikler bizim çok rahat sorunsuz uyumamıza neden oldu. Kampın tuvaletlerinin olması portatif tuvaleti kullanma gereğini ortadan kaldırdı. İç aydınlatmanın ve ergonomik iç dizaynın kullanışlılık anlamında çok faydasını gördük . Kamp sakinleri karavanın içini görünce karavanı daha da beğendiler. Dışardan küçük görünüyor ama içine girince oldukça büyükmüş dediler. Lastiklerimin 185/70/14 88T olması toplamda 1120 kg taşıma kapasitesiyle bana yetti o yaz sıcağında neredeyse ısınmadılar. İzmir dönüşü İznik gölünde geceledikten sonra Uludağ Sarıalan yaylasında 2 gece kaldık. Dağa sorunsuz bir şekilde çıktık, Bursalıların özellikle yabancı turistlerin yoğun ilgisinden tatlı sıkıntı yaşadık. Karavanın Türk malı olmasına çok şaşırdılar. Yoğun fotoğraf ve video çekimlerinden sonra yola koyulup sorunsuzca İstanbul'a döndük . Evimin önünde karavanımıza hırsız girip kapı kilidini kırması bizi üzdü ancak Faruk beyin anında kilit yollaması üzüntümüzü unutturdu. Yıllardır çadır kamp yapmış bir aile olarak bizi güzel bir karavana sahip olmamıza imkan sağlayan Pino karavan ailesine özellikle Faruk beye çok teşekkür ederim. Gezimizle ilgili fotoğrafları sizlerle paylaşmak istiyorum. Tüm karavancılara saygı ve sevgilerimle.

20140731 071951

Etiketler
Sevgili karavancı dostlar,
2011 yılında bir 375 çekme karavanı Faruk beyden satın aldım. O zaman Lada samara arabamla 2 sene İzmir Hipo kampa sorunsuz bir şekilde gidip geldim. Alko eski stabilizör ve arabamın hafif oluşu nedeniyle 90 km üzerinde titreşimler yaptı. Bu nedenle yeni daha hafif, amortisörlü ve titreşimleri emen stabilizörlü bir 375 karavanı Faruk beyin güzel bir imkan sağlamasıyla aldım. Bu yaz emektar Ladamı satıp Doblo aldım yeni araba ve yeni karavanla tatile çıktık. Yolda yeni karavanım 110 km de bile hiç salınım, titreşim yapmadı aynaya bakmasam karavan çektiğimi anlamazdım. Toplam ağırlığım 3 tona yakındı klima devamlı açık halde 100 km de 8 litre mazot yaktım.
Yokuşlarda hiç zorlanmadan otobüsleri bile solladım. Karavanın ön bölümünün aerodinamik yapısı havayı çok iyi yönlendirdiğini düşünüyorum. Karavanın ön bölümdeki deposunun geniş ve 3 yönden ulaşıla bilir olması büyük kolaylık sağladı. Su deposunun 100lt olması bizi 4 gün idare etti, deponun su doldurma kapağının dışarıda olması rahatça su doldurma imkanı sağladı. Kapı ve camlardaki sineklikler bizim çok rahat sorunsuz uyumamıza neden oldu. Kampın tuvaletlerinin olması portatif tuvaleti kullanma gereğini ortadan kaldırdı. İç aydınlatmanın ve ergonomik iç dizaynın kullanışlılık anlamında çok faydasını gördük . Kamp sakinleri karavanın içini görünce karavanı daha da beğendiler. Dışardan küçük görünüyor ama içine girince oldukça büyükmüş dediler. Lastiklerimin 185/70/14 88T olması toplamda 1120 kg taşıma kapasitesiyle bana yetti o yaz sıcağında neredeyse ısınmadılar. İzmir dönüşü İznik gölünde geceledikten sonra Uludağ Sarıalan yaylasında 2 gece kaldık. Dağa sorunsuz bir şekilde çıktık, Bursalıların özellikle yabancı turistlerin yoğun ilgisinden tatlı sıkıntı yaşadık. Karavanın Türk malı olmasına çok şaşırdılar. Yoğun fotoğraf ve video çekimlerinden sonra yola koyulup sorunsuzca İstanbul'a döndük . Evimin önünde karavanımıza hırsız girip kapı kilidini kırması bizi üzdü ancak Faruk beyin anında kilit yollaması üzüntümüzü unutturdu. Yıllardır çadır kamp yapmış bir aile olarak bizi güzel bir karavana sahip olmamıza imkan sağlayan Pino karavan ailesine özellikle Faruk beye çok teşekkür ederim. Gezimizle ilgili fotoğrafları sizlerle paylaşmak istiyorum. Tüm karavancılara saygı ve sevgilerimle.

Gönderdiğim fotoğrafların neden ters olduğunu anlayamadım ve de düzeltemedim.özür dilerim.

20140731 071951

20140801 201340

20140731 072047

20140731 072015

Ynt: 3.75 Pino Karavanım Hakkında

Bilgilendirme için teşekkür ederim ama yazınızı okuyunca özel amaçla yazılmış diye düşündüm. 2011 senesinde kayıt olmuşsunuz, hiç yazınız yok ama nedense forumda malum firmanın ürettiği mal hakkında olumsuzluklar ve firma sahibinin davranışları hakkında eleştiriler yazılınca ne hikmetse durup dururken uzun bir yazı yazma gereğini duymuşsunuz hem firmayı hemde malını övüp göklere çıkarmışsınız.
Bana kızabilirsiniz ama ben böyle düşünüyorum.

Bencede tespit doğru.
Elbetteki beğenide olacak,hataları eleştirende,yanlışı düzeltme adına adım atılmaması kötü olan....

Mesajda deniyorki "toplam agırlığım 3 tona yakın" ben bundan DOBLO+KARAVAN agırlığı anlıyorum şimdi bu doblonun toplam agırlığı ne kadardır ki karavanla beraber üç tona yakın olmuş.Doblonun boş agırlığı 1400 kg cıvarında demekki karavanda 1400 kg civarında oluyor.Şimdi gelelim karavanı övmek için yazılan hataya:Aracın kendisi kadar ağırlıkta bir karavan çekilirmi? çekilirken araca kendini belli edecek hiç bi sarsıntı vermez,hele hele 110 km/ saat gibi bir hızla gitmek nasıl bir................. ayrıca bir araç arkasında takılı karavan yani römork çekerken hangi hız sınırlamalarına uyması gerekir?
Yakıt tüketimi rakamını henüz konuşmayalım.
Saygılar

ince999' Alıntı:
Bilgilendirme için teşekkür ederim ama yazınızı okuyunca özel amaçla yazılmış diye düşündüm. 2011 senesinde kayıt olmuşsunuz, hiç yazınız yok ama nedense forumda malum firmanın ürettiği mal hakkında olumsuzluklar ve firma sahibinin davranışları hakkında eleştiriler yazılınca ne hikmetse durup dururken uzun bir yazı yazma gereğini duymuşsunuz hem firmayı hemde malını övüp göklere çıkarmışsınız.
Bana kızabilirsiniz ama ben böyle düşünüyorum.
Bende aynı fikirdeyim.

Suçlama söz konusu olunca kişisel düşüncede şüphe payına gerekli vurguyu yapmak "aksi ispat edilene kadar" kuralının şık bir kullanımı olmalı ?

Belki benim gibi herkes de kendisi için ayni şekilde düşünülmesini istiyordur ?

Sevgili Evliya çelebi 2 ( Bu hitaptan daha cana yakınını bulamadım)
Yazılarımı yazarken kendime göre hem o an ki düşüncemi; hemde karşı tarafı kırmamak için olabildiğince dikkat ediyorum ama bu konuda beceriksizlik ediyorsam özür de diliyorum.

Sevgili ince999, :smiley: yazı tarzımla kendimi özür dilenicek bir mevkiye koyduğum etkisi yapmış isem aslında ben özür dilerim !
Benimkisi sadece bu cins konulara genel bir yaklaşım idi .

Nilüfer Hocam selamlar, sizleri aktif olarak forumda görebilmek ne mutluluk. Serhat Hocama da çok selam söyleyin. İnşallah gene beraber kamp yapalım. Sağlıcakla kalın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR