3 Sistem Buzdolabı Tüp Aparatları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan suleymancirit Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,062
gumruge takılırsa gumruk vergısı ne kadardır
Gümrük dahil fiyat veriyorlar ve kredi kartınızdan çekiyorlar. Amazon ödüyor gümrük vergisini , siz gümrükle muhatap olmuyorsunuz . + - fark kredi kartınıza yansıtılıyor ama genel de fark çok fazla olmaz .

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Yönlendirmeniz için teşekkürler .
Dediğiniz şekilde test edeceğim, ayrıca gaz alarmı da bulunduracağım .
Gaz giriş vanasını biraz zor buldum ve ince diş vidalı olduğundan , teflon conta ile kaçırdı , ancak sıvı doğalgaz sızdırmazlık sürerek sızdırmayı önlüyebildim .

Süleyman bey ürün 11 günde geldi ama 3 gündür dolabın gaz çıkışına uyacak 1/4lük TERS RAKOR bulamıyorum :( Siz nerede buldunuz?

Süleyman bey ürün 11 günde geldi ama 3 gündür dolabın gaz çıkışına uyacak 1/4lük TERS RAKOR bulamıyorum :( Siz nerede buldunuz?
Dolabın gaz girişi adı "PİPO GAZ GİRİŞİ 3/8 " diye geçiyor . İstanbul dışında isen biraz zor bulursun . Ben şansıma 1 tane buldum . NURGAZ üretimi var . Arayıp bulamazsan internet üzerinden alabilirsin .

NG 6021 Pipo Hortum Girişi | Nurgaz

Dolabın gaz girişi adı "PİPO GAZ GİRİŞİ 3/8 " diye geçiyor . İstanbul dışında isen biraz zor bulursun . Ben şansıma 1 tane buldum . NURGAZ üretimi var . Arayıp bulamazsan internet üzerinden alabilirsin .

NG 6021 Pipo Hortum Girişi | Nurgaz

Dediğiniz parçanın aynısından da aldım ama somon ters olduğu için girmiyor yani İngiliz somonu tersten sıkılıyor. Siz İstanbul'un neresindesiniz :smiley:

Dediğiniz parçanın aynısından da aldım ama somon ters olduğu için girmiyor yani İngiliz somonu tersten sıkılıyor. Siz İstanbul'un neresindesiniz :smiley:
Tamam ben de TERSTEN sıktım " diş attırım diye çok korktum " .
Sıkarken dolap tarafını da , anahtar la sabit tutmak gerekiyor , velhasıl çok zorlandım .
Ayrıca sıvı doğalgaz contası kullandım . Diğer denemelerim hep gaz kaçırdı .

Malatya da oturuyorum . Malatyayı altüst ettim gaz ürünleri çok çeşit satan bir yerde , 1 tane son kalmış , onu aldım.

Aman dikkat et , acele etme , bir ustasına taktıra bilirsin de , kolaylıklar diliyorum sana .

Gaz alevi bir şekilde söndüğü zaman , gaz emniyeti gazı otomatik kesiyor . Gaz emniyeti var yani . 3 sistem arası , otomatik geçiş yok , geçişler manual yapılıyor .

Şu ana kadar iyi görünüyor , benim işimi rahat görür . Gümrük dahil 210 EURO civarı maloldu . 895 TL civarı .

AMAZON.DE türkçe web sitesin den sipariş verebilirsiniz . Kargo ücreti almıyorlar . Şu an gümrük dahil 200 euro civarı satılıyor . Herhangi bir kredi kartı ile alabilirsin . 6a95b8c1a58976be5ebbc582d80fddb0 6afa7e4603bd6bca57184cd3a5476a8b Be2ef7abfff59adb6508b8b7073c3f71 135d36f45bd8ec8e8379935b37ece65a

yaz ayında bir piknik tüpü ile yaklaşık kaç gün soğutma sağlıyor bu dolaplar bilgi verebilirmisiniz.

Şu ana kadar iyi görünüyor , benim işimi rahat görür . Gümrük dahil 210 EURO civarı maloldu . 895 TL civarı .

AMAZON.DE türkçe web sitesin den sipariş verebilirsiniz . Kargo ücreti almıyorlar . Şu an gümrük dahil 200 euro civarı satılıyor . Herhangi bir kredi kartı ile alabilirsin . 6a95b8c1a58976be5ebbc582d80fddb0 6afa7e4603bd6bca57184cd3a5476a8b Be2ef7abfff59adb6508b8b7073c3f71 135d36f45bd8ec8e8379935b37ece65a

yaz ayında bir piknik tüpü ile yaklaşık kaç gün soğutma sağlıyor bu dolaplar bilgi verebilirmisiniz.

hızlı bilgilendirme için teşekkür ederim.
piknik tüp yaklaşık 2 kg mutfak tüpü yaklaşık 12 kg . Bunda yola çıkarsak bir mutfak tüpü ile yaklaşık minimum 30 gün maksimum 49 gün
yetiyor.
12 volt DC yada 220 V AC kompresörlü soğutucu almaya ve onun için akü ,şarj sistemleri almaya yada mevcut kapasiteleri büyük tutmaya gerek kalmayacak.

Merhaba

Dişi 1/4 mü yaptırdınız 3/8 mi? Bir de Amazon.de den sipariş vermeye kalkınca bu ürünün Türkiye gönderimi yok uyarısı veriyor. Siz de böyle bir sorun oldu mu?
Sanırım 1/4 tü. Ben sipariş verdikten bir hafta sonra türkiye’ye gönderimi kapattılar muhtemelen kargodan baya zarar ettikleri için :smiley:

Konu biraz eski ama üstatlara bir sorum var, malum şuan TR'ye getirilen yada TR de üretilmiş karavalarda kullanılan ithal 3 sistem buzdolapları thedford veya dometic marka amanyok gazı bazlı dolaplar. Fakat bu dolapların iklimlendirme sınıflarına baktığımızda SN sınıfı (subnormality ) -10, +32 derece aralıklarında verimli çalışan dolaplar . Fakat bizim evlerde kullandığımız dolaplar aslında olması gerektiği gibi T iklim sınıfında yani tropikal iklime uygun ve -18, +48 aralığnda bile verimli çalışıyorlar. Sormak istediğim belirtilen dometic ve thedford her iki markada da T sınıfı modeller var diye biliyorum neden TR'de SN kullanılıyor ? Üreticiler neden T tercih etmiyor ?
Tşk

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR