DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

3 Ü 1 Arada İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı

'KAMPÇILIK' forumunda kaptanmagaraadami tarafından 19 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu 425 kişi tarafından okunmuş, 5 cevap yazılmıştır

1. kaptanmagaraadami

kaptanmagaraadami Kamp I

Alınan Beğeni:
    113
    Web Sitesi:
    https://yoldabirivar.wordpress.com/
    Selam yoldaşlar Belki bilen bilir 2014 Mayıs ayında Tek motor Eşim ile birlikte Çanakkale-Edirne Turu akabinde Batum dahil karadeniz turu tamamlamıştım ve şükür imkanlar dahilinde kamp ve gezi serüvenlerime devam ediyorum
    Zaman değişti,Kullanılan demir yığınları değişti Shadowlar,Dragstarlar.HD Sporsterler,TransAlpler,Aile ye de yeni bir camper geldi Artık 3 kişiydik Motosiklet ile tur yapamazdık sayısız gezilere katıldığım Transalpi sattık
    Mini camper olarak sınıflandırdığımız bir Renault Twingo aldık kısacası 800 kilo olması rahat park içinin ciddi derecede şaşırtacak genişliği açılır tavanı ve koltuklarının yatağa dönüşmesi...İmkanlar dahilinde tabiki daha fazla tekerleri olan 2 oda bir salon Karavana da geçmek isteriz ama şuan bu imkanlarda bu gezileri gerçekleştiriyoruz şükür Bahane yok Yola devam...

Bu ekibimin yeni elemenaı kızım Sureyya Allah daha güzellerini size versin
    Eşim biyoloji mezunu benimle aynı kafa yapasına sahip Bebeklerin hayvanlardan vs vs uzak durması gerektiğini savunanlar olabilir İnsan sever,doğa sever,çevre sever bir evlat yetiştirmekten başka kaygım yok

r5qNG1.png
    7aO1ja.jpg
    LlJRjb.jpg

Cuma akşamı iş çıkışı sonrası yola çıktığımızdan Beğendik köyüne geç varkitte ulaşabilmiştik Truzim sezonu açılmadığından olsa gerek etraf sakin ve çok sayıda köpek vardı Aracımız Twiye atlayıp kus seslerinin ormadan gelen seslerle senfoni oluşturduğu yere Milli Paka doğru kamp için tekerleri döndürmüştük

Nny2vN.jpg
    5aAE4L.png

Karadeniz kıyısında Türkiye-Bulgaristan sınırında yer alan İğneada Longuzu, mevsimsel su basar ormanları, bataklıkları, tatlı su gölleri ve kıyı kumullarını bir arada bulunduran ender ekosistemlerden biridir
    Gezinin başlığı 3 ü 1 arada ama İğneada için hepsi bir arada diyebiliriz Dağlar,denizler,göller,yaban hayatı,göçmen kuşkar,şifalı bitkiler,temiz hava….
    2.5 Yaşındaki kızım Sureyya ilk kampını burada atmış oldu

bVOENY.jpg
    dv6N6V.jpg
    ADoXop.jpg
    6a4p77.jpg
    JZ5z5o.jpg
    Rra8kn.png
    al482g.jpg
    oXLqZ9.png
    lqoPyr.png
    Gmq4q6.jpg

Şunun altını çizmek isterim genel itibari ile köpeklere yemek vermekte dahi zorlandık Köpekler insan gördükleri yere kaçacak delik arıyorlar oldukça fazla şiddete maruz kaldıklarını düşünmekteyim

ZXrj2a.jpg
    OvWzWQ.jpg

Yolumuz uzundu Biraz uyuduktan sonra Tekirdağa ziyarete gidiyorduk
    5aAnAj.jpg
    y6ypyy.jpg
    bVOEOd.jpg
    dv6lGQ.jpg
    jgErWj.png
    Em7WRq.png

Her zaman olduğu gibi kişisel görüşlerimi,bakış açılarımı sayfam Yolda biri var... dan görebilirsiniz
    Sayfamı ziyaret etmenize gerek kalmadan bilmeniz gerekli olduğunu notları '*' işareti ile buraya yazıyorum

Tüm yoldaşlara kampçılara bol maceralı gezi ve kamplar

*Milli park girişler ücretsiz
    *Piknik mevsimi başlangıcıyla oldukça yoğundur
    *Etrafta bolca otel,pansiyon gibi konaklama alanları mevcut
    *Harika bir tekking alanıdır Sırf bunun için bir daha gelmeyi düşünüyorum
    *İmkanları olanların 4×4 Arazi bir araçla gelmelerini tavsiye ederim

Son düzenleme: 19 Mayıs 2019
    cide2, umerto, makara60 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
    Etiketler:

2. Gionni

Gionni Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    2
    Hayırlı olsun tekerinize taş değmesin. Longoz ormanlarına gitmiştim seneler önce, çok leş bir arazisi vardı, twingoyla iyi çıkmışsınız.

Gözüme takıldı, termos üzerindeki o çıkmayan etiket için de bir kapta sıcak su ile az çamaşır suyunu karıştırıp bekletirseniz kolayca çıkacaktır etiket.

İyi kamplar.

3. kaptanmagaraadami

kaptanmagaraadami Kamp I

Alınan Beğeni:
    113
    Web Sitesi:
    Öncelikle teşekkür ederim yorum ve bilgilendirme için Etiketi çıkardım şuan sadece kendi stickerim var
    Evet vaktinde 4x4 ler buraları parkur parkur kullanıyorlarmış sonrasında yasaklanmış Gezide de belirttim imkanı olanların buraya arazi araçlarıyla gelmeleri ve çok geniş bir zaman ayırmalarını

4. yugun

yugun YÜCEL GÜNDÜZ

Alınan Beğeni:
    1.031
    Web Sitesi:
    http://www.yucelgunduz.com
    Çok güzel,
    Twingo zaten fabrika çıkışı kamp arabasıdır.
    Gezilerinizin devamını dilerim.
    Minik üyenize maaşallah.
    Selamlar.

kaptanmagaraadami bunu beğendi.

5. okutbay

okutbay Ozan K. B.

Alınan Beğeni:
    10
    Meslek:
    Mühendis
    Web Sitesi:
    http://cut.lu/onqg5y
    Gezme tutkunuz ve imkanınız hiç bitmesin. İyi eğlenceler.

kaptanmagaraadami bunu beğendi.

6. kaptanmagaraadami

kaptanmagaraadami Kamp I

Alınan Beğeni:
    113
    Web Sitesi:
    Sağol Yücel kardeş daha güzelleri size nasip olsun Sizinde serüvenlerinizin devamını dilerim

Güzel temenniniz için teşekkür ederim Eğlencesi gezmek kamp yapmak olan herkesin nefesi bol olsun

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...