30-31 Ağustos Pürenli Yaylası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cvolkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,624

cvolkan

Ana Kamp
Yer
Ankara
Merhabalar ;

3 günlük tatili değerlendirip 2 gece konaklamalı kamp atmayı düşünüyorum. Önce Torkul Göleti diye düşünüyordum ancak yorumlardan ve yolundan dolayı vazgeçtim.
Pürenli Yaylası hakkında forumda arama yaptım ancak göremedim (en yakını 2017 tarihliydi), yakın tarihte giden birileri var mı acaba?

İnternette genel anlamda yaylaya dair bilgiler mevcut evet ama benim merak ettiğim yolu. Ford Focus HB aracım ile gidebilir miyim. Eğer yolu sülüklü göl' ün yolu gibi ise hiç bulaşmak istemiyorum.

Bilgisi olan var mıdır?

Etiketler
Bir ay önce Mercedes C200 AMG yani yere oldukça yakın bir araçtır onunla bile gittim
Birkaç yol varmış �nternetten araştırdım en iyi yolun Düzce Gölyaka üzerinden Güzeldere şelalelerine gelmeden yol ayrılıyor O yoldan gittik zaten Güzeldere Şelale kadar yol asfalt Ondan sonra kısmen stabilize kısmen girintili çıkıntılı bir yol var yaylaya kadar benim araç gittiyse Sizinkisi haydi haydi gider

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yalnız hazırlıklı gidin gece hava oldukça soğuyor

Merhabalar ;

3 günlük tatili değerlendirip 2 gece konaklamalı kamp atmayı düşünüyorum. Önce Torkul Göleti diye düşünüyordum ancak yorumlardan ve yolundan dolayı vazgeçtim.
Pürenli Yaylası hakkında forumda arama yaptım ancak göremedim (en yakını 2017 tarihliydi), yakın tarihte giden birileri var mı acaba?

İnternette genel anlamda yaylaya dair bilgiler mevcut evet ama benim merak ettiğim yolu. Ford Focus HB aracım ile gidebilir miyim. Eğer yolu sülüklü göl' ün yolu gibi ise hiç bulaşmak istemiyorum.

Bilgisi olan var mıdır?

merhaba;
yukarıdaki yazı da bahsi geçen yerlere gitmedim.Ancak sana üç tane yer tavsiye edebilirim.Yalova çınarcık ilçesine bağlı olarak;
1-erikli şelalesi: elektrik,su,wc mevcut.çınarcıktan yaklaşık 6-7 km mesafede
2-Dipsiz göl: erikli şelalesinden yaklaşık 1,5-2 km ileride.Burada elektrik,su,wc yok.tamamen doğa ile başbaşasın.
3-Delmece yaylası: bura da aynı güzergahta olup,yaklaşık 8 km mesafede.elektrik yok,su-wc mevcut.
Buraya giderken en son yerleşim bölgesi teşvikiye.Bütün ihtiyaç malzemelerini yiyecek-içecek türü nü teşvikiyeden temin etmen gerekir.Bu üç yerde market bakkal tarzı bir yer yok.
hayırlı tatiller dilerim.

Torkul gölü yolu pürenli den daha düzgün bir yol.Her iki yolda sülüklü göl yolundan çok daha düzgün.Etrafta kimse olmasın diyorsanız torkul ideal.Pürenli de en büyük sıkıntı çok fazla maganda geliyor.Hafta sonları silah sesleri susmuyor.

Torkul gölü yolu pürenli den daha düzgün bir yol.Her iki yolda sülüklü göl yolundan çok daha düzgün.Etrafta kimse olmasın diyorsanız torkul ideal.Pürenli de en büyük sıkıntı çok fazla maganda geliyor.Hafta sonları silah sesleri susmuyor.
Evet silah sesi çokdu,rahatsız ediciydi

İşte beklediğim kıyaslama. Tek derdim yoldu. Sülüklü göl arabayı çok yıprattı. 9km yol 45dk sürmüştü.
Silah sever arkadaşlar sülüklü gölde de vardı.

O zaman karar değişti, insanoğlundan uzağa torkul göletine gidiyorum.

herkese teşekkür ederim cevaplarınız için.

Torkul'a 2 defa gittim ilki geçen yıl ikincisi bu yıl yaz başı. Kafa dinlemelik pek değil bilginiz olsun. Gidecekseniz de göle yakın ama göl kenarı olmayan yerde kalın derim. Göl çevresinde silah sıkan çok oluyor ve bitmeyen veya bittiğinde bir silah sesi ile tekrar başlayan kurbağa sesi kesinlikle kafa dinletmiyor. Ancak yolda ceylan ailesi ile karşılaşma ihtimali çok, rahat yakacak bulunur bir yer. Ben yer seçerken android de what the camp ile okuyup gidiyorum. İncelemenizi tavsiye ederim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR