300 Tdi Özel Overland Yapım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hermestr2010 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 32
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,458

Etiketler
Merhaba arkadaşlar, yapım devam ediyor,

Mart Ayından bu yana yapılanlar

göğüs kliması takıldı
safari snorkel
Hi jack kriko
yan basamaklar
elektrikli ön jamlar
merkezi kilit
ön diferansiyel değişti
100 watt inverter takıldı
fan kayışı yenilendi
direksiyon rot mili ve ön karadan shaft yenilendi
karbonmonoksit alarmı takıldı
orjinal radyo anteni takıldı
ön ızgara 2016 adventure model ızgara ile değişti
arkaya üçlü yatar koltuk takıldı
ön koltuk yüzleri değişti
koltuklara elektrikli ısıtıcı takıldı
ön koltukların arasına engel marka offload kompresörlü buzdolabı eklendi
şarj dinamosu 100 amper e çıkarıldı
aküler yenilendi, 100 amper ana akü, 100 amper kamp aküsü, 38 amper acil durum aküsü
göstergeler 98 sonrası dijitale çevrildi
tavan barları eklendi
2,5x 3m yan tente eklendi
ön diskler, ön yaylar değişti, fren merkezleri, tüm balatalar yenilendi
camlara film yapıldı, ön camlara rüzgarlık takıldı

IMG 7815

IMG 7813

IMG 7811

IMG 7810

IMG 7809

IMG 7807

yeni eklemeler:

220 V karavan elektrik giriş yapıldı.

Akü şarj cihazı bağlantısı yapıldı. 220 V prize takılınca otomatik aküler şarj ediliyor ve buzdolabı 220 V a geçiyor.

Arka tarafa depolama için bölümler ve çift kişilik yatak yapıldı.

402C8CCB 8E37 4875 87C4 DC7941F5E08C

8331987C D4DE 4716 9593 3196D5A4219E

1,5 sene ugras, planlama, yap boz, harcama ile 300 tdi overland yapimi nihayet bitti.

1996 300 tdi. Standart yay ve amartisorler, yukseltme yok. Bf goodrich 265x75x16r all terrain lastikler.

100 amper arac akusu, 200 amper kamp akusu, 38 amper acil durum akusu, toplam aku 338 amper saat. 220 v karavan elektrik girisi, bosch c7 aku sarj cihazi. 35 litre engel buzdolabi, otomatik olarak 12 v ve 220 v calisiyor. 300 watt inverter.

Eberspacher sulu isitici. Radyator suyunu isitiyor, isininan su arkadaki 20 litre sicak su deposunu isitiyor. 40 lt soguk su deposuyla beraber arkadaki mixerli dus basligina gidiyor. Toplam 7 dakika sicak dus imkani. Ayni zamanda 2 kw isitica motordan bagimsiz olarak sulu webasto ile calisiyor.

Katlanabilir arka koltuk sayesinde arkada 120x190 cm yatak oluyor. 2 kisi yatabiliyor. Yatagin alti ve yanlarinda dolaplar kamp malzemeleri ve arac yedek parcalari tasiyor.

On koltuklar isitmali. On tarafta arac klimasi, akilli arac eglence sistemi cep telefonuna baglanabiliyor. Telefon gorusmeleri yanisira siri uygulamsi ile ses komutlarini anliyor. Cep telefonundan navigasyon imkani.
Disarda 3x2,5 m tente, masa sandalye ve bilimum kamp malzemeleri.

Motor, mekanik Durali Aygün 4x4 Atolye Antalya, elektrik Osman Kula Sonmez elektrik, webasto, klima, su depolama Kodal oto klima, Mustafa Kodal, Bayram Kodal. Yatak ve depolama sistemleri doktordan.

Planlama ve tavsiyeleri icin katkida bulunan herkese cok tesekkurler: Emre donmez, antoff grubu, defender funclub Turkey, gezenbilir, expedition ready defenders grubu, fosil klubu ve sorularimiza tecrubeleriyle cevap veren tum defender sahipleri ve sevenleri

IMG 8684

IMG 8683

IMG 8682

IMG 8681

IMG 8680

IMG 8679

Hocam emeğinize elinize sağlık sağlıklı ve mutlu günlerde kullanın

GM 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MOTOR DEĞİŞTİRME KONUSUNDA SİZİN FİKRİNİZ NASIL
Defender işçiliği çok pahalı. 25 binlik malzeme + işçilik, bu araçta 50 bine çıkıyor. Bu nedenle önermiyorum. 300 tdı rn 380 şanzıman birlikteliği bu araçta çok başarılı .Orjinal 300 tdı motorlusunu almanızı oneriyorum. Kolay kolay bozulmaz. Servis giderleri fena değil. Yakıt diğer motorlara göre iyi. Yedek parça problemi yok. Onerin budur. Iyigunler dilerim .

Selamlar. Aracınızı çok beğendim. Sade, abartıya kaçılmamış, kullanışlı bir defender hep hayalim. Yaklaşık 1 hafta 10 gun evvel 96 defender 110 300 TDI aldım. Hedef, sizin yaptığınız gibi bir araç toplamak. Tekrar elinize emeğinize yüreğinize sağlık. Süper işler yapmışsınız. Sizin gibi üstadlardan öğrenilecek çok şey var.
Izin verirseniz birkaç sorum olacak.
1- On konsol orjinal mi? On taraftaki multimedia sistemi takılı olan orta konsolu sonradan mı aldınız yoksa yeni tip on konsolda olan mı? Sonradan alındı ise plastik malzeme mi fiberglas mı? fiyatı nedir? Nereden alabilirim?
2- Özel ses ve ısı izolasyonu, su geçirmez, 4 kat 16 mm, Tavan izolasyonu yapıldı, Motor bölümü izolasyonu yapıldı demissiniz. Abi aslında bu ısı ve ses yalıtım meselesi çok deginilmemekle birlikte bence bu arabalarda yapılması gereken 1 numaralı iş. Sizin bunlardan bahsetmeniz beni çok mutlu etti. Tam da istediğim aracı yapan, kafama uyan bir üstadı buldum. Abi bu işlem için ne tür malzemeler kullandınız? İcerideki motor ve trim seslerinde belirgin azalma oldu mu? Harcanan paraya ve emeklere degdigini dusunuyor musunuz? Tüm izolasyon islemi kaça mal oldu?
3- Multimedia sistemi elektrik tesisatı izolasyon öncesi mi sonrası mi çekildi?
Çok soru sordum farkindayim. Zaman ayırıp cevaplarsanız sevinirim.
Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri