30000₺ Hangi 4*4 Alınır

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bedirislam Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,272

bedirislam

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, öncelikle aranızda yeniyim. Uzun zamandır bir 4*4 jeep almayı düşünüyorum. Çok uzun araştırıp soruşturmalar sonucunda 2003 land Rover discovery 2.5 dizel de sonuç kılmıştım. Kesin emindim aklımda başka birşey yoktu fakat sonradan bazı parasal sıkıntılar yaşadım. Şimdi ancak kredi çekip 30000₺ civarı bir araç alabiliyorum. Discovery hayali biraz ertelendi yani. Öncelikle offroad yapmayacağımı belirtmem gerek. Benim amacım hem şehir içinde kışın veya yağmur çamurda işimi görsün, hemde kafamın estiği uzun yola gideyim kafamın estiği gölün kenarında açayım tepesindeki çadırı bir kaç gün kalayım istiyorum. Disco da karar kılana kadar o kadar çok post okumuştum ki, şimdi aynı araştırmayı yapmak baya zoruma gitti doğrusu ve bu postu atma gereği duydum. Bir de kredi çekeceğim için bana çok masraf çıkarmayacak yada yakıtı biraz makul olacak bir araç önerirseniz sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum. Esen kalın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Etiketler

Merhaba arkadaşlar, öncelikle aranızda yeniyim. Uzun zamandır bir 4*4 jeep almayı düşünüyorum. Çok uzun araştırıp soruşturmalar sonucunda 2003 land Rover discovery 2.5 dizel de sonuç kılmıştım. Kesin emindim aklımda başka birşey yoktu fakat sonradan bazı parasal sıkıntılar yaşadım. Şimdi ancak kredi çekip 30000₺ civarı bir araç alabiliyorum. Discovery hayali biraz ertelendi yani. Öncelikle offroad yapmayacağımı belirtmem gerek. Benim amacım hem şehir içinde kışın veya yağmur çamurda işimi görsün, hemde kafamın estiği uzun yola gideyim kafamın estiği gölün kenarında açayım tepesindeki çadırı bir kaç gün kalayım istiyorum. Disco da karar kılana kadar o kadar çok post okumuştum ki, şimdi aynı araştırmayı yapmak baya zoruma gitti doğrusu ve bu postu atma gereği duydum. Bir de kredi çekeceğim için bana çok masraf çıkarmayacak yada yakıtı biraz makul olacak bir araç önerirseniz sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum. Esen kalın.

Gunrugun ihalesi var ...

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Offroad niyetiniz yoksa ve tek aracınız bu olacaksa xtrail, rav4 hatta outlander işinizi görür sanki. Ek masraf çıkarmasın derseniz mümkün olduğunca genç ve sahibi iyi bakmış bir araç bulmanız lazım, bol şans :smiley: Freelander ya da Frontera da işinizi görür zevkinize kalmış.

Offroad niyetiniz yoksa ve tek aracınız bu olacaksa xtrail, rav4 hatta outlander işinizi görür sanki. Ek masraf çıkarmasın derseniz mümkün olduğunca genç ve sahibi iyi bakmış bir araç bulmanız lazım, bol şans :smiley: Freelander ya da Frontera da işinizi görür zevkinize kalmış.

Aracı biraz yükseltip dodik çamur lastiği ve araç üstü çadır, sis delici gibi aksesuarlar düşünüyorum. Rav4 bana çok itici geliyo. Xtral bi ihtimal ama freelanderleri bir araştırayım. Teşekkürler

Benim geçen sene 22.000₺ sattığım 1998 model Honda crv ye şimdi adamlar 32 istiyor. Yok hocam böyle piyasa olamaz. Biraz daha zorlayayım 2002 yılında çıkan kasasından alayım diyorum, ağır hasar kayıtlı o o fiyata da. Ne yapsam şimdilik piyasası olan bir binek araçla devam edip hayalleri discovery'e mi şaklasam bilemedim. Bu fiyata alacağım 4*4 biraz başıma bela olur gibi.

38-40 civarina 4x4 bir Duster alınabiliyor. Sürüş olarak deneyimleme şansım olmadı ancak yolcu olarak binmişliğim var. Konfor açısından Renault Symbol düşünün. Onun biraz yüksek olanı. Eğer ekstra yükseltilmemişse Sandero Stepway içindeymiş gibi hissedebilirsiniz. 1.5dci motorla ve genç bir araç alacağınız için 17-18 yaşındaki araçlar kadar sorun yaşamazsınız. Ancak iş keyfe geldiğinde onlar kadar da keyif verir mi bilmiyorum :smiley:)

38-40 civarina 4x4 bir Duster alınabiliyor. Sürüş olarak deneyimleme şansım olmadı ancak yolcu olarak binmişliğim var. Konfor açısından Renault Symbol düşünün. Onun biraz yüksek olanı. Eğer ekstra yükseltilmemişse Sandero Stepway içindeymiş gibi hissedebilirsiniz. 1.5dci motorla ve genç bir araç alacağınız için 17-18 yaşındaki araçlar kadar sorun yaşamazsınız. Ancak iş keyfe geldiğinde onlar kadar da keyif verir mi bilmiyorum :smiley:)

10 numara açıklama oldu. Teşekkürler

Arkadaşa katılıyorum, başka herhangi bir Dacia modelinden farkı yok, hatta yükseklik ve süspansiyondan dolayı daha zevkli bir kullanımı var. Adı geçen diğer araçlardan avantajı yaşı genç olacağı için daha az masraf çıkarma ihtimali, bol yedek parça bulunabilmesi ve güncel model olduğu için elden kolay çıkarılabilmesidir. Onun dışında Dacialar ucuzluk ön planda tutularak üretildiği için konfor kısmı biraz göz ardı edilerek üretilmektedirler. Sizin limitleriniz ve öncelikleriniz için en iyi alternatif bence de Duster olacaktır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR