4.0 Estate Modeli

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Captain Cagi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,106

Etiketler
Yahu arkadaşlar Kaptan doğru söylüyor. Bu tip araçlarda lpg hiç mantıklı gelmiyor bana da.
Ha paran varsa gömücem parayı diyorsan al V8 bin benzinli bence şahane.
Fakat çılgınlık olur.

2001 TD5im var yakıtından çıok memnunum.
1999 V8 Tahoe im vardı tüplü Allah kurtardı.
Nasıl sattım bilmiyorum.

Bir de bagaj konusu var. Bagajın yarısı iptal. Camlı bu araçların bagajı orada bir tip. Sürekli aracın içine tip kokusu filan.
Bana korkutucu geliyor bu tip işi zaten..
Hocam Td5 için yakıt değerleriniz ne düzeydedir ? Özellikle şehir içi. Şehirler arası ve arazide yaktığı konusunda litre türünden bilgilendirme yapabilir misiniz ?

Şimdiden teşekkürler.

Td5 de çok az yakan bi araç değil , ama 4,0 estatenin yanında lpg li bile olsa , az yakıyor denilebilir
Sonuçta büyük araba sürekli 4x4 sayılır ve bide üstüne otomatik genelde
Benden daha ağır şehiriçi şartlarında kullanan yoktur herhalde
İstanbulda otobansız , rampalı , zaman zaman trafikli, ışık vs. güzargahta depoyu fulledim şuan tan yarım depoda 370 km deyim
Herhalde 500-550 km yapar aynı şekilde, kesin sonucu depo bitince yazıcam
Uzun yola çıkmadım henüz ama umut paylaşmıştı 700-800 km civarı yapıyor sanırım
Tabi bu sorunsuz TD5 ler için geçerli
Yoksa mazotu dışarı akıtıp 250-300 kmde yapabilirsin
Td5 lerde motor üstünde mazot kütüğü var o kütüktede valf gibi diyaframlı bi zımbırtı var ordan yakıt kaçırabiliyor ve diğer yağ kaçakları ile karıştığından anlaşılması sürekli takiple mümkün

Hocam Td5 için yakıt değerleriniz ne düzeydedir ? Özellikle şehir içi. Şehirler arası ve arazide yaktığı konusunda litre türünden bilgilendirme yapabilir misiniz ?

Şimdiden teşekkürler.
Açıkcası abartı bir harcama olmadığı sürece yakıta çok kafa yormuyorum. Sonuçta araç 2.5 ton, 16 yaşında, 4x4.

Şöyle bir kriter verebilirim diğer aracım benzinli 1.16i 2012 bmw onunla adanadan ankaraya 140-160 hızları ile gelince 200 yakıyorum.

TD5 ile aynı yolda 100 - 120 hızları ile gelince 230 yakıyorum.

Az da olsa bir fikir verecektir sana..

Açıkcası abartı bir harcama olmadığı sürece yakıta çok kafa yormuyorum. Sonuçta araç 2.5 ton, 16 yaşında, 4x4.

Şöyle bir kriter verebilirim diğer aracım benzinli 1.16i 2012 bmw onunla adanadan ankaraya 140-160 hızları ile gelince 200 yakıyorum.

TD5 ile aynı yolda 100 - 120 hızları ile gelince 230 yakıyorum.

Az da olsa bir fikir verecektir sana..
Kaba taslak bir hesapla 9 lt civarında. Adana'dan Ankara'ya doğru gelirken rakım yükseliyor yolda diye tahmin ediyorum. Açıkçası ağırlık, araç yaşı ve arazi aracı olduğunu hesaba katarsak hiç fena değil gibi. Yalnız bmw için yakıt çok makul görünüyor. Sanırım yeni nesil şanzımanların getirmiş olduğu yakıt performansı. Çok teşekkürler.

İleride bu konuyu okuyan olursa diye yakıt fiyatları; İstanbul / Küçükçekmece - Eurodiesel 4,43 TL - Benzin 5,07 TL

Kaba taslak bir hesapla 9 lt civarında. Adana'dan Ankara'ya doğru gelirken rakım yükseliyor yolda diye tahmin ediyorum. Açıkçası ağırlık, araç yaşı ve arazi aracı olduğunu hesaba katarsak hiç fena değil gibi. Yalnız bmw için yakıt çok makul görünüyor. Sanırım yeni nesil şanzımanların getirmiş olduğu yakıt performansı. Çok teşekkürler.

İleride bu konuyu okuyan olursa diye yakıt fiyatları; İstanbul / Küçükçekmece - Eurodiesel 4,43 TL - Benzin 5,07 TL
Evet Bmw ZDF şanzıman 8 ileri.

Bu arada TD5 in üzerinde MT (çamur lastiği) var. AT yada normal yol lastiği olsa daha az olur sarfiyat. MT keyfi.

Çok uzamış bence konu, TD5 ortalama 15 lt mazot, 4.0 lt ise ortalama 20 lt benzin yakar şeklinde düşünmek gerekli. Altı üstü girilen yola göre değişir ama TD5 10 lt altına, 4.0 lt ise 15 lt altına zor düşer gibi. Hangisi LPG fobiniz yoksa hangisini temiz ve ucuz bulursanız alın derim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR