4.0 Kare Kasaya Mercedes Om617 Motoru Takmak İstiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pozoff Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,224

pozoff

Yeni Üye
hayırlı günler arkadaşlar benim jeep cherokee 4.0 Limited 1989 model aracım var ve ben Mercedes in om 617 motorunun uyum sağladığını ve gayet rahat kullanımının olduğunun bir kaç arkadaşımın tavsiyesi üzerine araştırdım yalnız hala kafamda soru işaretleri kalmadı değil hani bu yüzden sizden yardım istiyorum mümkünse. Om617 motorun 2600 kg ağırlıktaki bu aracın üzerinde nasıl bir performans verebileceğini bilemiyorum çünkü siz bu motorlarla bir arada bulunmuş iseniz fikrinizin ne olduğunu öğrenmek isterim. Benim aracım benzin ve otomatik bu motor ise dizel ve manuel acaba maddiyat yönüyle beni yıpratırmı bunuda bilmek isterim. Teşekkür ederim şimdiden. V

Jeep Cherokee 4.0
Benzin + Lpg
Otomatik
Balon Lastik
2600 Kg
Off road donanımlı

Mercedes W126 OM617 Motor
3.0 Turbo
6 Silindir

Aracınızın 2600 kg olduğundan emin misiniz? V8 ZJ 1800 kg civarında çünkü.1400-1500 kg da XJ ler olmalı.

bende iki defa okudum yanlış mı anladım ya da üzerindeki donanım ne kadar ağır olabilir diye
bu aracın standardı 1505 kg, ful yüklü olsa 200-300 kg ekstra olur.

om617 nin hangi versiyonunu düşünüyorsunuz? ayrıca bildiğim kadarı ile benzinli araca dizel motor takılamıyor mevzuat gereği.

daha önce yapılmış bir örneği var mı? yoksa macera aramaya da gerek yok bence :smiley: ayrıca; vazgeç bu sevdadan yıpranırsın :D

Aracınızın 2600 kg olduğundan emin misiniz? V8 ZJ 1800 kg civarında çünkü.1400-1500 kg da XJ ler olmalı.

Aracımın üzerinde yükseltme kiti var ayrıca arka difransiyel eskisinden büyük ve üzerinde bulunan lastikler ve ona bağlı sistemler çok ağırlığı var ben aracımı direksiyon arızası verdiği için servise götürürken kantara çıktık ve orda anladım. Zaten direksiyonun arıza vermesi bu yönde hem ağırlık hemde balon lastik olması profil fotosunu güncelledim aradan bakabilirsiniz.
evet örneği varmış:

Video: https://youtu.be/NueHGz1Glew

yine de; sebebi neydi ki sorusunu sormaktan kendimi alıkoyamıyorum :smiley:

Aracım motor arızası verdi benim büyük ve umursamaz çabamla sağlık olsun.
Bana bu motoru takmakta ki pozitif etkileri
* 4000 cc düz motordan 3000 cc turbo dizele geçiş öncelik yakıt
* 2 li yakıt sisteminden kurtulma
* vergisi
* otomatikten manuele geçiş dolayısıyla konfor
arazi araçlarında otomatik bence kabus hele ki bu ağırlıkta olan ve eski sistem olunca

WhatsApp Image 2020 01 13 at 122753 1

WhatsApp Image 2020 01 13 at 122753 3

WhatsApp Image 2020 01 13 at 122753

Motor ve şanzıman bir şekilde uygulanır ama bunu güvenerek yaptıracağınız bir ustanız olması lazım.Bütün sorunları çözülene kadar defalarca yap boz olacak.Bol sabır ve paraya ihtiyacınız olacak.Öncelikle bu motoru işletip işletemeyeceğinizi öğrenerek bu işe girişin bence.Şimdiden kolay gelsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri