4.7 Grandcherokee Hakkında Yardım..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cihankvk37 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,101

cihankvk37

Yeni Üye
japon marka bir picup kullanıcısıyım bu ara acaip bir sekilde 4.7 wj hastalıgım var. kendi aracımı satıp temiz birtane almayı dusunuyorum ama cevremdeki herkes beni alma diye uyarıyor sizce arazide gercekten jeep markası sıkıntılımıdır ve alıcak olursam model farkları nelerdir ve hangi modelleri daha kullanışlıdır herkese simdiden tesekkür ederim iyi günler

Etiketler
4.7 jeep
soğutma sistemi düzgün çalışan, şanzımanına iyi bakılmış bir WJ de sorun olacağını sanmam. birkaç tane canavar gibi çalışan 300 bin km ve üzeri araç denemiştim zamanında. Ancak ne olacağı belli olmuyor, ZJ den sonraki jenerasyon jeep ler motor anlamında eskisi kadar sağlam değil ne yazıkki. Özellikle çeşitli nedenlerle oluşan anlık hararet problemleri bile masraf çıkartır. Ayrıca WJ acaip fazla yakıt tüketen bir araç. Mekanik te ise yine Japonlardan zayıf malesef. Ciddi arazi kullanımı için yatırım şart. Nissan dan sonra sağlamlığını ararsınız. Ama çok sessiz çok konforlu bir araçtır efendi gibi kullanıldığında o ayrı.

soğutma sistemi düzgün çalışan, şanzımanına iyi bakılmış bir WJ de sorun olacağını sanmam. birkaç tane canavar gibi çalışan 300 bin km ve üzeri araç denemiştim zamanında. Ancak ne olacağı belli olmuyor, ZJ den sonraki jenerasyon jeep ler motor anlamında eskisi kadar sağlam değil ne yazıkki. Özellikle çeşitli nedenlerle oluşan anlık hararet problemleri bile masraf çıkartır. Ayrıca WJ acaip fazla yakıt tüketen bir araç. Mekanik te ise yine Japonlardan zayıf malesef. Ciddi arazi kullanımı için yatırım şart. Nissan dan sonra sağlamlığını ararsınız. Ama çok sessiz çok konforlu bir araçtır efendi gibi kullanıldığında o ayrı.
öncelikle merhabalar bir cok kişide zj almalısın wjden daha iyidir diye tavsiyeler verdi ve japondan şaşma dedi sanırım bu gidişe ben japon serilerinden devam edicem sanırım ama o ses ve heybet beni benden alıyor işte :smiley:

wj guzelde ses istiyorsan zj almalisin 5.2 5.9 ,4.7 de oyle aman aman ses yok.geziler icin 4.7 guzel ancak araziye uyumlu hale getirmek epey masrafli zj daha iyi bir secenek arazi icin ama her 2 side japonlardan sorunlu olabilir

Jeep markası sesi ve görüntüsü ile insanı çeker, yapılan masraf da bu gönül bağına bağlı olarak az / çok diye tanımlanır..

sonuçta bir çoğumuz bu araçları zorunluluktan değil keyif için alıyoruz ve bu keyif için ödenecek bedel de göreceli.

bende WJ varken hem bakım hem tamir hem de yükseltme olayları için baya uğraştım.
ama sabah işe gidip de aracıma baktığımda "maşallahhhh" diyip yukarı çıkmak bile yetiyordu :smiley:

evlilik mevzusu yüzünden iki arabadan teke düşmem gerektiği için de sattım (iki yüksek hacim, vergi ve bakım zorladı)

öncelikle sizin kullanım amacınız ne olacak? buna göre karar verin.
ben şu an araziye girmek için ZJ alırım, istediğim gibi kırar döker keser devam ederim. ama cebimde daha çok para var ise WJ alırım ve aynı işlemleri yaparım.. bu arada kendi WJ mi çamura bile sokmamıştım.

arazide masraf çıkarabiliyor ama parça fiyatları da japonlardan ucuz. tabi arazie çıkacak masraf da size bağlı, aracı kıracak şekilde kullanırsanız masraf çıkarması doğal. defender forumunda bir yazı okumuştum, aracının hiç masraf çıkarmadığını söylemişti birisi, diğerleri de itiraz etmişti, adam da "ben aracım bir yerde kaldı mı 1-2 defa ileri geri yaparım baktım çıkmıyor vinci takar oradan çıkarım, aracı zorlamam" diye bir yorum yazmıştı ki çok çok mantıklı..

sonuç olarak

Jeep markası sesi ve görüntüsü ile insanı çeker, yapılan masraf da bu gönül bağına bağlı olarak az / çok diye tanımlanır..

sonuçta bir çoğumuz bu araçları zorunluluktan değil keyif için alıyoruz ve bu keyif için ödenecek bedel de göreceli.

bende WJ varken hem bakım hem tamir hem de yükseltme olayları için baya uğraştım.
ama sabah işe gidip de aracıma baktığımda "maşallahhhh" diyip yukarı çıkmak bile yetiyordu :smiley:

evlilik mevzusu yüzünden iki arabadan teke düşmem gerektiği için de sattım (iki yüksek hacim, vergi ve bakım zorladı)

öncelikle sizin kullanım amacınız ne olacak? buna göre karar verin.
ben şu an araziye girmek için ZJ alırım, istediğim gibi kırar döker keser devam ederim. ama cebimde daha çok para var ise WJ alırım ve aynı işlemleri yaparım.. bu arada kendi WJ mi çamura bile sokmamıştım.

arazide masraf çıkarabiliyor ama parça fiyatları da japonlardan ucuz. tabi arazie çıkacak masraf da size bağlı, aracı kıracak şekilde kullanırsanız masraf çıkarması doğal. defender forumunda bir yazı okumuştum, aracının hiç masraf çıkarmadığını söylemişti birisi, diğerleri de itiraz etmişti, adam da "ben aracım bir yerde kaldı mı 1-2 defa ileri geri yaparım baktım çıkmıyor vinci takar oradan çıkarım, aracı zorlamam" diye bir yorum yazmıştı ki çok çok mantıklı..

sonuç olarak
cok agır kosullarda olmamakla beraber normal düzeyli bir offroad kullanıcısıyım diyelim :D ama söylediklerinize bakarak amerikan hakkında dahada kafamda soru isaretleri olustu ve icimden bir ses sen japondan şaşma diyerek haykırmaya basladı sanki :smiley: malum sehir olarak bizim burada jeep ustasıda yok bana sıkıntıları olucakmıs gibi geldi söylediklerinize bakarak ama 5.2 yada 5.9 tavsiyenizi deglerlendiricem arazi kosullarında daha iyi oluomus anlasılan nasip diyelim artık tesekkur ederim

kararımı verebilirsem en kısa sürede sizden yardım isticem ilginiz icin tesekkür ederim nissanımı verirsem birine büyük ihtimal sıradaki grandcherokee olucak gibi duruyor :smiley:

İlanlarda çok güzel bi 5.2 var Muğla’da yapılı, benim kare kasa olmasa kesin alırdım onu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

arazi için bence WJ çekiş sisteminden dolayı daha iyi. LSD olması aracın arazide yolda kalmasını azaltıyor.
ZJ de LSD olan model var mı bilmiyorum, benim anlatmak istediğim ZJ yaşı ve modeli itibarı ile arazide kullanırken "acaba bişi olur mu, derisi kirlenir mi vs" üzülmeden kullanılır. zaten eski, tam orijinal olanlarını da millet saklıyor ve o şekilde ellemeden kullanıyor.
usta olayı önemli, yakınlarda bu araçlardan anlayan birisi olması iyi.
Japonları siz biliyorsunuz ve karşılaştırma yaparken buna göre yapabilirsiniz. her iki grubun da kendince +/- leri mevcut.

bencede Jeep olacaksa arada sert offroad olacaksa japon da yoksa ortalıkta ZJ en doğrusu olur. XJ de olur da saçma sapan KJ paraları istiyorlar onlara.

eskiden pathfinder im vardı, 1999 70 80 bin km 3. el olarak kullandım mekanik hiçbirşey bozulmuyor ne yaparsan yap ama şanzıman bozulunca düzgün yaptıramadım sonra da ucuza sattım.

Bence araba almadan önce iyi bir usta bulun kendinize, alırken de oldukça faydası olur. Konuştuğumuz araçların en yenisi 15 yasında sonra çok üzülürsünüz. İyisine denk gelirseniz ve aracınıza bakarsanız Amerikanın keyfini japonlardan alazsınız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,084
Kaydolan Son Üyemiz
muraska6105

Çevrimiçi üyeler

Geri