4 Kişilik Çadır Ve Uyku Tulumları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan friolera Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,177

friolera

Yeni Üye
merhaba, ilk kez konu aciyorum umarim bir hata yapmamisimdir.
olasi bir deprem durumunda kullanmak uzere cadir ve uyku tulumu almaya karar verdim. fakat kamp konusunda hic bir tecrubem yok, ongorebildigim ihtiyaclarimiz su sekilde;
  • 4 yetiskinden olusan bir aileyiz
  • kar altinda ve yagmurda hayatta kalmamizi saglamali
  • aktif olarak tasimayacagimiz icin agir olmasi onemli degil
  • kurulumunun cok kolay olmasi gerekli degil
decathlondaki ve bazi internet sitelerindeki cadirlari inceledim ama kafam iyice karisti.

evolite excamp 4 pro'yu onerir misiniz? ya da evolite'in cadir ve uyku tulumlarindan memnun kaldiniz mi?

uyku tulumu olarak da -5 derecede donmamizi engelleyecek tulumlari tercih etmem gerektigini dusunuyorum fakat ekstrem ve limit degerleri arasindaki fark tam olarak nedir ve hangisini dikkate almaliyim anlayamadim.

simdiden cok tesekkur ederim

Ben kamplarda husky biggles 5 kullanıyorum emsal çadırlarda en kaliteliler arasında ama decatlon ve diğer çadırlarda dahil çok inceler biraz kalın (tiken çalı batmayacak) ve ısı yalıtımı olmalı yazın bile bazı bölgelerde geceleri soğuk oluyor giyinirken soyunurken sıkıntı olmasın, kişisel fikrimce. Bilenler yazar belki çözüm ne olabilir

husky biggles 5, 3 mevsim olarak gozukuyor, kis aylarinda hic kullandiniz mi acaba?

Kışın kullanmadım ama sıfır C° civarında 1 gece kaldım tulum içi sıcak olsada yüzün soğuktan haşlanıyor burda eleştiren çok olur ama lpg li kamp sobası aldım zor durumda kullanmaya biz 3 kişi kalıyoruz 2 m2 yer boş soba için çarpıp devirmeyiz

Kışın kullanmadım ama sıfır C° civarında 1 gece kaldım tulum içi sıcak olsada yüzün soğuktan haşlanıyor burda eleştiren çok olur ama lpg li kamp sobası aldım zor durumda kullanmaya biz 3 kişi kalıyoruz 2 m2 yer boş soba için çarpıp devirmeyiz

anladim bu durumda benim 4 mevsim bir cadir tercih etmem daha dogru olacak sanirim, tesekkurler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri