40.000 Tl. Bütçe Ile 350 Km’deki Servis Bakımsız Wh 3.0crd, 250 Km’deki Servisliden Daha Iyi Olur Mu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EL_Guapo Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,121

EL_Guapo

Araştır, Bilene sor, Bildiğini paylaş...
Yer
İstanbul
İyi günler dilerim, sizlere bir sorum olacak, yardımcı olursanız çok sevinirim.

2006-2010 arası 250.000-400.000 km’lerde bakımlı bir WH 3.0 CRD ile ne olduğu pek de belli olmayan gene aynı km’lerde benzer bir araç için istenilen fiyatlar arasında 40.000-50.000 TL. arasında fiyat farkları oluyor.

Her ne kadar servis bakımlı bir araç dahi olsa bu km’lerdeki araçlar da büyük masraflar çıkarabilir diye düşünüyorum.

Sizce paraya kıyıp servis geçmişi olan bir araç almak mı daha mantıklı olur? Yoksa kozmetik olarak düzgün, değişeni olmayan fakat parça parça boyası olan ve belki diğer araca göre 100-150.000 km. fazla yol yapmışa yönelmek ve aradaki bu fiyat farkı ile motoru, şanzımanları süspansiyonları, turboyu, alt takımları, şaftı, koltukları vs. iyi bir ustaya göstermek ve elden geçirtmek mi daha mantıklıdır?

40.000 TL. civarı bir bütçe bu araçların elden geçirilmesi, gerekli her türlü tamiratı yapmaya ve bizi sanayiden uzak tutmaya yeterli midir? Veya bu bütçe çok km’li ve bakımsız araçlar için ne kadar olmalıdır?

Burada kıyaslamaya çalıştığım şey misal 250.000 km’de servis bakım geçmişi olan 160.000 TL.’lik bir araç ile 350.000 km’de 120.000 TL.’ye satılan geçmişi çok iyi bilinmeyen fakat ilk kontrollerinde büyük problem çıkartmayan bir araçtır.

40.000 TL. daha ucuza alınan araç bu bütçenin tamamı kullanılarak iyi bir usta/ustalar tarafından komple elden geçirildikten sonra diğer araçtan daha iyi olur mu? Sonuçta diğer araçta 250.000 km. civarlarında olan bir araçtır.

Sorum revizyon sonrasındaki hizmet kalitesi, yol konforu, arazi kabiliyeti ve geri kalan ömrü bakımımdandır.

Aracı uzun vadede kullanacağımızı varsayarak cevaplarsanız çok sevinirim.

Not : Herhangi bir modifikasyon veya off road geliştirmesi yapılmayacak.

merhaba,

öncelikle bir soru sormak isterim, forumda neredeyse bütün araçları inceleyen konu başlıklarınız var, son olarak bu araçta mı karar kıldınız?
cevap evet ise bence doğru seçim..

eski aracımdan örnek vereyim.
2. sahibinden 238k da son 20 bin km sadece yağ bakımı yapılmış bir araç aldım. eksper sonrası sorunların tamiri için yaklaşık 6 bin tl fiyattan düştü satan kişi. Jeep garage da dan z ye bakım yapıldı ve o zamanlar 9 bin tuttu, şimdi sanırım 15 den aşağı tutmaz. aracı 273k da sattım, herhangi bir sıkıntısı yoktu, sadece turbo da ufak bir yağ kaçağı vardı, o da 1500 tl ye hallediliyordu. satana kadar da bana toplamda max 2500 tl masraf çıkardı (bakımlar hariç).

şu an piyasaya bakıyorum 2006-7 model makyajsız kasa için 80 yazan da var 120 yazan da..
120 yazan araç sıfır masraf çıkar dese de inanmam... benim aracım bile full bakımlı halde ki çok dikkatli kullanırım, zorlamam, kapatmadan en az 10sn beklerim, uzun yol sonrası en az 30 sn, opet dışında mazot almam vs vs satarken ufak tefek masrafı vardı.

öncelikle geçmişi belli olmayan, elden ele gezmiş, kimin nasıl kullandığı belli olmayan araç bana göre dikiş tutmaz adayıdır. yani ne yaparsan yap sorunu bitmez.

motor yaptırsan aktarma organı, o bitse şanzıman o bitse enjektör vs vs vs, liste uzar gider.
aslında öncelik hep enjektör / turbo arızasında ama ona gelene kadar ne masraf kapıları var. kısaca önceki sahipleri aracı düzgün "insan" gibi kullanmadıysa bakımlı da olsa masraf bitmez. kısaca 30-40 bin den de fazla masraf çıkartıp

diğer yandan bana göre aynı model benzer km lerdeki araçlar için aradaki 20-30 bin fark kesinlikle kabul edilemez, araç yetkili servis bakımlı bile olsa.

en iyisi az el değiştirmiş ve temiz kullanılmış bir araç bulabilmekte. aracın iç kozmetiği nasıl kişiler tarafından kullanıldığını az çok belli eder. mekanik kısmı için de iyi bir servis fikir verecektir.

merhaba,

öncelikle bir soru sormak isterim, forumda neredeyse bütün araçları inceleyen konu başlıklarınız var, son olarak bu araçta mı karar kıldınız?
cevap evet ise bence doğru seçim..

eski aracımdan örnek vereyim.
2. sahibinden 238k da son 20 bin km sadece yağ bakımı yapılmış bir araç aldım. eksper sonrası sorunların tamiri için yaklaşık 6 bin tl fiyattan düştü satan kişi. Jeep garage da dan z ye bakım yapıldı ve o zamanlar 9 bin tuttu, şimdi sanırım 15 den aşağı tutmaz. aracı 273k da sattım, herhangi bir sıkıntısı yoktu, sadece turbo da ufak bir yağ kaçağı vardı, o da 1500 tl ye hallediliyordu. satana kadar da bana toplamda max 2500 tl masraf çıkardı (bakımlar hariç).

şu an piyasaya bakıyorum 2006-7 model makyajsız kasa için 80 yazan da var 120 yazan da..
120 yazan araç sıfır masraf çıkar dese de inanmam... benim aracım bile full bakımlı halde ki çok dikkatli kullanırım, zorlamam, kapatmadan en az 10sn beklerim, uzun yol sonrası en az 30 sn, opet dışında mazot almam vs vs satarken ufak tefek masrafı vardı.

öncelikle geçmişi belli olmayan, elden ele gezmiş, kimin nasıl kullandığı belli olmayan araç bana göre dikiş tutmaz adayıdır. yani ne yaparsan yap sorunu bitmez.

motor yaptırsan aktarma organı, o bitse şanzıman o bitse enjektör vs vs vs, liste uzar gider.
aslında öncelik hep enjektör / turbo arızasında ama ona gelene kadar ne masraf kapıları var. kısaca önceki sahipleri aracı düzgün "insan" gibi kullanmadıysa bakımlı da olsa masraf bitmez. kısaca 30-40 bin den de fazla masraf çıkartıp

diğer yandan bana göre aynı model benzer km lerdeki araçlar için aradaki 20-30 bin fark kesinlikle kabul edilemez, araç yetkili servis bakımlı bile olsa.

en iyisi az el değiştirmiş ve temiz kullanılmış bir araç bulabilmekte. aracın iç kozmetiği nasıl kişiler tarafından kullanıldığını az çok belli eder. mekanik kısmı için de iyi bir servis fikir verecektir.

Sevgili Mauvais,

Sizin yazılarınızı okudum ve tavsiyelerinizin notlarını aldım. Belirttiğiniz gibi benim bir çok araç hakkında araştırmalarım var ve öğrendiklerimi ve bildiklerimi insanlarla paylaşmayı ve yardımcı olmayı seviyorum. Bundan dolayı değişik araçlar hakkında yazılarımı, başlıklarımı görüyorsunuz. Bu platformu oldukça sık kullanıyorum ve çok taktir ediyorum. Ne güzel ki, ne şanslıyız ki böyle kapsamlı bir platformda bir araya gelebiliyoruz. Bu vesile ile site sahiplerine, emeği geçenlere eğer görüyorlarsa buradan teşekkürlerimi sunmak isterim.

Bizim ailecek bir kamp sevdamız var ve bu doğrultuda arada sırada dahi olsa bir kaçış yapmaya gayret gösteriyoruz. Çalıştığımız şirkete ait iyi bir binek aracımız var ve bu amaç doğrultusunda ileriye dönük bir SUV bakıyoruz. Fakat gerek ekonomik, gerekse değişen hayat şartlarından bu sevdamızı sürekli ötelemek durumunda kalıyoruz. Öteledikçe de araçların değerleri değişiyor veya ben yeni şeyler öğrendiğim için buna bağlı olarak fikir değiştiriyorum. Ama en nihayetinde sonuç otur oturduğun yerde boşa harcama yapma, önce kızını okut, büyüte geliyor. Özel okul masrafları, pahalı bir spor masrafı, gençliğe adım atmış bir çocuğun masrafları hakikaten çok ağır ve önceliğimiz tabii ki de herkesin olduğu gibi kızımızı iyi yetiştirmek, doğru bir insan olmasını sağlamak.

Araştırdığım araçlara dönecek olursak ilk olarak Defender için çok ciddi bir araştırma yaptım ve alma aşamasına kadar geldikten sonra çevremde bilenler ve konuştuğum ustalardan edindiğim bilgiler sonrasında zorda olsa vazgeçtim. Zor diyorum çünkü hakikaten hala çok imrendiğim ve sevdiğim bir araç. İyi yapılmışlarını gördüğümde hala bir iç geçiriyorum. Ardından sırasıyla Hilux, L200, Terrano, Sorento, Patriot, Santa Fe, Forester, Touareg, Pathfinder, Rexton gibi araçları araştırdım. Aslında Rexton’da karar kılmıştım fakat şimdi fiyatlları uçtu gitti. 6 ay önce en fazla 120.000 TL. olan modellere şimdi 180.000 TL. istediklerini görünce vazgeçtim. Bu paraya çıktıktan sonra daha iyi araç çeşidi çok.

Bu kadar fazla araca bakarken bir de kendime tüm araçların yaklaşma, uzaklaşma açıları da dahil olmak üzere tüm teknik özelliklerini girdiğim, araçların tüketim, vergiler vs. olmak üzere tüm yıllık masraflarını karşılaştırdığım detaylı bir excel tablosu hazırladım. Listeyi tamamladığımda buradan yayınlayacağım.

Şimdi 100-130 TL. bandına baktığımda bu karşılaştırma listesine göre benim ihtiyaçlarıma en mantıklı olarak 2006-2010 arası Grand Cherokee ve 2006 veya öncesi Pajero geliyor. Bu araçların önceden ön plana pek çıkmamalarının sebeplerinden bir tanesi de Corona belası dolayısı ile düşen mazot fiyatları ve tabii vergi dilimlerindeki düşüşler. Dolayısı ile sıra bu araçları detaylı araştırmaya ve kullanıcılarından fikirlerini almaya geldi. Bundan dolayı da bu konu başlığını açtım. Aslına bakarsanız konu başlığı her araç için geçerli olan bir başlık, belki ilerleyen süreçte Pajero için de açabilirim.

Sevgili Mauvais,

Sizin yazılarınızı okudum ve tavsiyelerinizin notlarını aldım. Belirttiğiniz gibi benim bir çok araç hakkında araştırmalarım var ve öğrendiklerimi ve bildiklerimi insanlarla paylaşmayı ve yardımcı olmayı seviyorum. Bundan dolayı değişik araçlar hakkında yazılarımı, başlıklarımı görüyorsunuz. Bu platformu oldukça sık kullanıyorum ve çok taktir ediyorum. Ne güzel ki, ne şanslıyız ki böyle kapsamlı bir platformda bir araya gelebiliyoruz. Bu vesile ile site sahiplerine, emeği geçenlere eğer görüyorlarsa buradan teşekkürlerimi sunmak isterim.

Bizim ailecek bir kamp sevdamız var ve bu doğrultuda arada sırada dahi olsa bir kaçış yapmaya gayret gösteriyoruz. Çalıştığımız şirkete ait iyi bir binek aracımız var ve bu amaç doğrultusunda ileriye dönük bir SUV bakıyoruz. Fakat gerek ekonomik, gerekse değişen hayat şartlarından bu sevdamızı sürekli ötelemek durumunda kalıyoruz. Öteledikçe de araçların değerleri değişiyor veya ben yeni şeyler öğrendiğim için buna bağlı olarak fikir değiştiriyorum. Ama en nihayetinde sonuç otur oturduğun yerde boşa harcama yapma, önce kızını okut, büyüte geliyor. Özel okul masrafları, pahalı bir spor masrafı, gençliğe adım atmış bir çocuğun masrafları hakikaten çok ağır ve önceliğimiz tabii ki de herkesin olduğu gibi kızımızı iyi yetiştirmek, doğru bir insan olmasını sağlamak.

Araştırdığım araçlara dönecek olursak ilk olarak Defender için çok ciddi bir araştırma yaptım ve alma aşamasına kadar geldikten sonra çevremde bilenler ve konuştuğum ustalardan edindiğim bilgiler sonrasında zorda olsa vazgeçtim. Zor diyorum çünkü hakikaten hala çok imrendiğim ve sevdiğim bir araç. İyi yapılmışlarını gördüğümde hala bir iç geçiriyorum. Ardından sırasıyla Hilux, L200, Terrano, Sorento, Patriot, Santa Fe, Forester, Touareg, Pathfinder, Rexton gibi araçları araştırdım. Aslında Rexton’da karar kılmıştım fakat şimdi fiyatlları uçtu gitti. 6 ay önce en fazla 120.000 TL. olan modellere şimdi 180.000 TL. istediklerini görünce vazgeçtim. Bu paraya çıktıktan sonra daha iyi araç çeşidi çok.

Bu kadar fazla araca bakarken bir de kendime tüm araçların yaklaşma, uzaklaşma açıları da dahil olmak üzere tüm teknik özelliklerini girdiğim, araçların tüketim, vergiler vs. olmak üzere tüm yıllık masraflarını karşılaştırdığım detaylı bir excel tablosu hazırladım. Listeyi tamamladığımda buradan yayınlayacağım.

Şimdi 100-130 TL. bandına baktığımda bu karşılaştırma listesine göre benim ihtiyaçlarıma en mantıklı olarak 2006-2010 arası Grand Cherokee ve 2006 veya öncesi Pajero geliyor. Bu araçların önceden ön plana pek çıkmamalarının sebeplerinden bir tanesi de Corona belası dolayısı ile düşen mazot fiyatları ve tabii vergi dilimlerindeki düşüşler. Dolayısı ile sıra bu araçları detaylı araştırmaya ve kullanıcılarından fikirlerini almaya geldi. Bundan dolayı da bu konu başlığını açtım. Aslına bakarsanız konu başlığı her araç için geçerli olan bir başlık, belki ilerleyen süreçte Pajero için de açabilirim.

Merhaba, son bir kaç yıldır aynı düşüncelerle arazi ve kamp ekipmanlarını taşımaya uygun bir araç arayışı içerisindeyim. Malum virüsle mücadele döneminde bu isteğimden vazgeçmedim ancak odak noktamız maalesef kaydı.

Sizin de bahsettiğiniz gibi günün şartlarında alımını yapmadığımız her araç için anlamsız bir fiyat artışı oluyor ve gelirimizle kıyasladığımız zaman aradaki fark açılıyor. Daha öncesinde de başka başlıklarda karavan arayışında olan arkadaşlara aynı öneride bulunmuştum. Aynı zamanda kendime de nasihatımdır. Önemli olan ilk adımı atmak ve bir yerden başlamak.

İkinci elde şöyle bir durum var. Şans! Her zaman için düşük km' li ve nispeten yüksek modelli araçlar masrafsız olacak diye bir kaide yok. Bazı satıcılar dürüst değil maalesef. Karşılaştığım bir örnekten bahsedeyim; 4*4 duster arayışındayken plakalarından tanıdığım iki adet ilan dikkatimi çekti. Duster sosyal medya gruplarında bu araçların yapım aşamalarını görmüştüm. Araçlar 0 km alındı, farklı bir renge kaplandı, bir kaç modifikasyon ile araziye uygun hale getirildi. Girilmeyen dere tepe kalmadı. Sonrasında her iki araçta 5-10k km'lerde iken orijinal haline getirilerek, 'şehir içi kullanılmıştır, çamur değmedi' gibi açıklamalar ile satıldı. Bu araçların ne kadar zorlandıklarını ve muhtemel masraflarını bilemeyiz. En iyi ihtimalle baskı balata vs bitik olsa 2-3k ₺ masrafı var. Bunun yanında @mauvais gibi istisna titiz kullanıcılarda var.

Eski araçlarda ise (def, lc vs.) aracı alıp sanayide yürür hale getirip kullanmanın ötesinde bir durum var. Araçla aranızda bir bağ olması gerekiyor. Elinizin anahtar tutabilmesi ve uğraşı sevmeniz gerekiyor. Bir dönem babamda 69 model ford 17m vardı. Bu arabayı 20 yıla yakın kullanmıştık. Her ne kadar bakımlarını yaptırsak da yaşından dolayı arada arızaları oluyordu. Bagajda her zaman takım çantası bulunurdu. Basit arızalarını kendimiz yapardık. Emektar bizi çok taşıdı. Sonrasında satıldı gitti. Ama unutulmayan güzel anılar bıraktı. Zaman içerisinde çok araç kullandım ancak full mekanik bir aracın kullanım zevki tarifsizdir. O yüzden 2000 öncesi, 90 öncesi araçlardan beklentiyi farklı tutmak gerekir. Bütçenin yanında zaman ve sabırda ister.

Sağlıklı ve dileklerinizin gerçekleştiği günler dilerim...

Sevgili Mauvais,

çocuk işi çok zor, Allah yardımcınız olsun,özel okul, spor, ev giderleri vs derken aylık giderlerinizi tahmin edebiliyorum..

diğer araç konularınızı da okuduğum için detaylı araştırmaları görmüştüm, son derece başarılı ve bilgi verici.

ben de pajero baktım ama kullanım kolaylığı, yakıt tüketimi, arazi sistemi, görünüm ve iç hacim, vergi dilimi ve mercedes motor olmasından dolayı WH bence doğru seçenek. en büyük dezavantajı arka koltuğun biraz düşük olması, WJ de daha da düşüktü ve arkada yolculuk eden özellikle uzun boylu ve uzun bacaklı kişiler uzun yol sonrası rahatsız olabiliyor. onun dışında iyi bir seçenek. tutup da 200 bine CRV almam (onları da anlıyorum hem yakıt hem de sorunsuzluk) bu aracı alıp olası arızalarına göğüs germeye çalışmayı tercih ederim.
ben sattığıma çok pişmanım ama yol yapmam gerektiği için binek araca geçmek zorundaydım. ilerleyen dönemde de makyajlı kasasını almak niyetindeyim. diğer yandan da 2,7 rexton devasa kasası ve donanımı ile aklımda ama.

WH için en son duyduğum bilgilere göre motor yaptırmak 25 bin civarında, enjektör tamiri yanılmıyorsa

Duster sosyal medya gruplarında bu araçların yapım aşamalarını görmüştüm. Araçlar 0 km alındı, farklı bir renge kaplandı, bir kaç modifikasyon ile araziye uygun hale getirildi. Girilmeyen dere tepe kalmadı. Sonrasında her iki araçta 5-10k km'lerde iken orijinal haline getirilerek, 'şehir içi kullanılmıştır, çamur değmedi' gibi açıklamalar ile satıldı.

Çok feci bir örnek, insanlar az paralar için bile ne kadar da üçkağıtçı olabiliyor. Bu yapılan işlem eğer alıcıya anlatılmıyorsa ki anlatıldığını düşünmek çok safça olur, dolandırıcılıktan bir farkı yok. Onun için iyi bir ekspertiz yaptırmadan asla araç almamak lazım. 2. el araçlar için ayrıca belli bir kısım parayı tamirat işlerine ayırmak lazım.

çocuk işi çok zor, Allah yardımcınız olsun,özel okul, spor, ev giderleri vs derken aylık giderlerinizi tahmin edebiliyorum..

diğer araç konularınızı da okuduğum için detaylı araştırmaları görmüştüm, son derece başarılı ve bilgi verici.

ben de pajero baktım ama kullanım kolaylığı, yakıt tüketimi, arazi sistemi, görünüm ve iç hacim, vergi dilimi ve mercedes motor olmasından dolayı WH bence doğru seçenek. en büyük dezavantajı arka koltuğun biraz düşük olması, WJ de daha da düşüktü ve arkada yolculuk eden özellikle uzun boylu ve uzun bacaklı kişiler uzun yol sonrası rahatsız olabiliyor. onun dışında iyi bir seçenek. tutup da 200 bine CRV almam (onları da anlıyorum hem yakıt hem de sorunsuzluk) bu aracı alıp olası arızalarına göğüs germeye çalışmayı tercih ederim.
ben sattığıma çok pişmanım ama yol yapmam gerektiği için binek araca geçmek zorundaydım. ilerleyen dönemde de makyajlı kasasını almak niyetindeyim. diğer yandan da 2,7 rexton devasa kasası ve donanımı ile aklımda ama.

WH için en son duyduğum bilgilere göre motor yaptırmak 25 bin civarında, enjektör tamiri yanılmıyorsa
Bizim ihtiyaç dahillerimizde alacağımız arazi aracının çok büyük bir bagaj alanına, sağlam bir yük çekme gücüne ve ne olur ne olmaz iyi bir off road kabiliyetine sahip olması gerekiyor. Yoksa Forester veya Santa Fe gibi bir araç dahi olabilirdi. Ben tipini daha çok beğendiğim, daha az mazot harcadığı için ve vergi avantajı olduğu için Rexton'un hep 2.0 motorlusuna bakmıştım ama sizin belirttiğiniz gibi belki daha eski olan 2.7'lerine de bakılabilir. 2.7'lerin motoru da mercedestir. Ama şimdi bakıyorum da onların fiyatları da 90.000-100.000 TL.'lerde gibi, hatta geçenler bile var. Yani bu durumda WH hakikaten iyi konumda.

Bu arada WH'ın makyajlı kasası 2008 ve sonrasındakiler değil mi? Zannedersem farlarında ufak bir değişiklik olmuş, bir de ön tamponun alt kısmı daha iyi yaklaşma açısı için çıkartılabiliyormuş. En azından wikipedia'da böyle yazıyor

Enjektör tamiri de gerekiyorsa nerelere çıkar, bir bilginiz var mı?
mesajın kalanı silinmiş göndermeden.

en son 3000 tl civarındaydı, şimdi yeniden fiyat almak lazım tabi.
araç sıkıştırılmadan kullanılıp bakımları zamanında yapıldıysa ve düzgün mazot alındıysa benim gördüğüm enjektörler çok uzun km ler dayanıyor.

ilk üretimi 2005, bunlarda ön park sensörü yoktur, bizde bu üretimler de 2006 olarak geçiyor, 2007 ve sonrası üretimlerde bazı mekanik iyileştirmeler var, şaft gibi, 2008 üretiminde mekanik ve makyaj olarak yenilikler mevcut ve daha yakışıklı duruyor. iç kabin rengini beğenmesem de yapacak bişi yok, en güzel sınırlı sayıda gelen 2008 sonrası kahve derili overland, onu bulmak mesele ama.

mesajın kalanı silinmiş göndermeden.

en son 3000 tl civarındaydı, şimdi yeniden fiyat almak lazım tabi.
araç sıkıştırılmadan kullanılıp bakımları zamanında yapıldıysa ve düzgün mazot alındıysa benim gördüğüm enjektörler çok uzun km ler dayanıyor.

ilk üretimi 2005, bunlarda ön park sensörü yoktur, bizde bu üretimler de 2006 olarak geçiyor, 2007 ve sonrası üretimlerde bazı mekanik iyileştirmeler var, şaft gibi, 2008 üretiminde mekanik ve makyaj olarak yenilikler mevcut ve daha yakışıklı duruyor. iç kabin rengini beğenmesem de yapacak bişi yok, en güzel sınırlı sayıda gelen 2008 sonrası kahve derili overland, onu bulmak mesele ama.
2008 üretim dediğiniz bizde büyük ihtimal 2009 model olarak geçiyordur sanıyorum değil mi?

Arkadaşlar merhaba 2008 modellerde boston ses sistemi var bildiğiniz üzere , acaba bu araclarda amfi var mı yoksa direk teyp ve hoparlör mü?Benim aracımda orjinal teyp değiştirilmiş ve android teyp takılmış fakat pek iyi değil eski orjinal teypine dönmek istiyorum ne dersiniz? Kullanan arkadaşlardan yorum alabilirmiyim , orjinal teypini mi takayım yoksa android güzel bir teyp mi alayım
Tesekkur ederım

Arkadaşlar merhaba 2008 modellerde boston ses sistemi var bildiğiniz üzere , acaba bu araclarda amfi var mı yoksa direk teyp ve hoparlör mü?Benim aracımda orjinal teyp değiştirilmiş ve android teyp takılmış fakat pek iyi değil eski orjinal teypine dönmek istiyorum ne dersiniz? Kullanan arkadaşlardan yorum alabilirmiyim , orjinal teypini mi takayım yoksa android güzel bir teyp mi alayım
Tesekkur ederım
amfi vardır ya olmaz olur mu hiç. bağlantısını yapamamışlardır. yada ekolayzır ayarlarını biraz kurcalamak gerek. cihaz rootluysa viper4android kur, sesi gör, bol bol hayır hayır duası edersin bana :smiley:

Tesekkur ederım
merhaba,
araçta amfi mevcut, yalnız yeni teyp takılırken değişmiştir, bundan dolayı da yeni bir android tercih ederim.
eski sistemin bir olayı yok, ayrıca orijinal cd bulunmadığı için navigasyon çalışmıyor, saat bile ayarlanmıyor.

merhaba,
araçta amfi mevcut, yalnız yeni teyp takılırken değişmiştir, bundan dolayı da yeni bir android tercih ederim.
eski sistemin bir olayı yok, ayrıca orijinal cd bulunmadığı için navigasyon çalışmıyor, saat bile ayarlanmıyor.
Evet amfiyi buldum, soketlerini cıkarmışlar , arabayı su an orjinal haline getirecem,allahtan orjinal bağlantıların üzerinden kablo cekmişler kabloları söktüm ve orjinal teypi ile denedim ses gayet güzel? şimdi sizce orjinal teyp ile mi devam edeyim yoksa yeni bir android cihaz Mı almamı tavsiye edersiniz? Yeni cihaz olarakta önerebileceğiniz bir marka var mı şimdiden cok tesekkur ederim

Evet amfiyi buldum, soketlerini cıkarmışlar , arabayı su an orjinal haline getirecem,allahtan orjinal bağlantıların üzerinden kablo cekmişler kabloları söktüm ve orjinal teypi ile denedim ses gayet güzel? şimdi sizce orjinal teyp ile mi devam edeyim yoksa yeni bir android cihaz Mı almamı tavsiye edersiniz? Yeni cihaz olarakta önerebileceğiniz bir marka var mı şimdiden cok tesekkur ederim
yeni cihaz için seçenek çok, ihtiyaca göre bir model seçebilirsiniz.
ama ben olsam eskisi ile devam etmem.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri