4x2 binek otomobili 4x4 offroad aracına dönüştürmek

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Bizdegezdik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,350

Bizdegezdik

Dünya büyük, gezilecek çok yer var.
Yer
İstanbul (Avrupa Yakası )
Web
parcaworld.com
Arkadaşlar merhaba,

standart bir binek aracı ( 5-6 bin TL lik ) 4x4 offroad aracına çevirebilirmiyim ? Arazide gezilere katılacak beni yolda birakmayacak hale getirebilmem için ne gibi değişiklikler ( yükseltme / lastik / şanzıman / difrensiyel / motor / kasa ) yapmam gerekir ?
Fikirlerinizi bekliyorum...

Etiketler
Ynt: 4x2 binek otomobili 4x4 offroad aracına dönüştürmek

olmaz diye birşey yok sanayi içinde iseniz dediğiniz mebleğlara belki olabilir ama denemek lazım
yaparsanız bizde görürüz bu olaya farklı bir boyut kazandırmış olursunuz
kolaylıklar dilerim

otomotiv sektöründeyim bende ve aklımdaki araç lada 2104 SW araqçta niva parçalarını kullanarak 4x4 haline getirmek. aşağıdaki aracın bir benzerini düşünüyorum ve Lada servisi olan sevgili Kaner arkadaşım da teknik destek verecek ama ilk önce burada fikrimin ne kadar olumlu y ada olumsuz destek alacağını görmek istiyorum

olmayacak şey değil bence , ama maliyete değermi bilemiyorum. bir de elbette muayene de sorun çıkar mı o da var. ama 4 tekerden çekişli binek araçlar var. demek ki olabiliyor.

lada yapılırsa çok fazla maliyet olacağını sanmıyorum. Sonuçta niva parçaları kullanılacak ev malum çok ucuz parçaları var. aracı çok fazla yükseltmeden biraz daha büyük lastik takıp ön arka difransiyel ve bir arazi şanzımanı ile kurtarırım diye düşünüyorum.

ilginç bir konuya benziyor kolay gelsin çalışmalarınız...

takip

araçda arazi şanzımanı olacakmı kullanılacak olan araç önden çekişlimi olunca kolay olur arkadan itişli oluncamı aklınızdaki aktarma sistemini motordan başlayarak anlatırsanız sevinirim teşekkürler.

Zor iş ama olmaz değil mevzuat işi olmasa çok kolay eğer yapacağınız aracı tescil ettirmeyip kullanacağınız yere kadar römorkla götürecekseniz sorun yok hayır ben trafikte de kullanacağım diyorsanız sanayi bakanlığı,tse,tüvtürk tafik tescil bürosu arasında pinpon topuna dönersiniz size kolay gelsin

otomotiv işinde olduğum için tescil ettirmek sorun olmayacaktir. nice özel tertibatlı üst yapılı araç ile işim gereği uğraştım. Proje çizdirip TSE den onaylatıp TUV de tespit yaptırmak yeterli maliyeti de proje dahil 1500 TL yi geçmez

dusterilker' Alıntı:
otomotiv işinde olduğum için tescil ettirmek sorun olmayacaktir. nice özel tertibatlı üst yapılı araç ile işim gereği uğraştım. Proje çizdirip TSE den onaylatıp TUV de tespit yaptırmak yeterli maliyeti de proje dahil 1500 TL yi geçmez

Parasal yönü hiç önemli değil mevzuat yönünü aşabilirseniz hiç durmayın derim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

SON KONULAR

Geri