4x4 Duster için Kış Lastiğine Gerek var mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dusterer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,259

dusterer

Yeni Üye
4X4 lerde gelen Continental Cross Contact M+S lastiklerimiz sanırım 4 mevsim lastiği olarak adlandırılıyor. Bu lastikler kar ve kış şartlarında ne kadar iyi? Binek otomobillerde kullandığımız gibi ayrıca kış lastiğine ihtiyaç var mıdır?

Etiketler
Ynt: 4x4 Duster için Kış Lastiğine Gerek var mı?

dusterer' Alıntı:
4X4 lerde gelen Continental Cross Contact M+S lastiklerimiz sanırım 4 mevsim lastiği olarak adlandırılıyor. Bu lastikler kar ve kış şartlarında ne kadar iyi? Binek otomobillerde kullandığımız gibi ayrıca kış lastiğine ihtiyaç var mıdır?

Continental Cross Contact M+S Lastikler karda iyi gidiyor ama bir kış lastiği kadar değil. Karda kullanım için kış lastiği şart.

Ümit bey, cevap için teşekkür ederim. Benim sorum, ağır kar şartları değil. Günlük şehir şartlarında yağan kar veya soğuk kış havalarında -5, -10 derece sıcaklıklar için bu lastikler yeterli mi onu merak ediyorum.

dusterer' Alıntı:
Ümit bey, cevap için teşekkür ederim. Benim sorum, ağır kar şartları değil. Günlük şehir şartlarında yağan kar veya soğuk kış havalarında -5, -10 derece sıcaklıklar için bu lastikler yeterli mi onu merak ediyorum.

Normal kış şartlarında her hangi bir sıkıntı çekmedim ama eksi derecelere inen soğukların olduğu yerde kış lasitği daha iyi olur kanaatindeyim.

lastikleri yarı yarıya gömdüğümüz şartlar için ( stabilize ) tavsiye edebileceğiniz uygun maliyetli bir lastik varmı? Elimde sıfır 225*65*16 var ama kışlık yok :(

Vetihsan' Alıntı:
lastikleri yarı yarıya gömdüğümüz şartlar için ( stabilize ) tavsiye edebileceğiniz uygun maliyetli bir lastik varmı? Elimde sıfır 225*65*16 var ama kışlık yok :(

Ben de elimdeki lastikleri eritmeye çalşıyorum, yeni lastiklerim Bridgestone Dueler AT ya da Lassa Competus AT olacak, kar kastiklerini de bu iki markadan birinden almayı düşünüyorum.

dusterer, nokian lastikleri incelemeni tavsiye ederim.

Kar buz olmayacaksa kış lastiğine gerek yok diye düşünülür ama olmayacağını da bilemezsiniz. Ayrıca soğuk havalarda yazlık lastikler biraz kayma yapabiliyor viraj dönerken.

Benim sorum, ağır kar şartları değil. Günlük şehir şartlarında yağan kar veya soğuk kış havalarında -5, -10 derece sıcaklıklar için bu lastikler yeterli mi onu merak ediyorum.

Sıcaklık eksi bilmemkaç olduysa her an yer yerde görünmeyen buz olabilir, bence kış lastği şart. Bence kışlık lastik takmak için fazlasıyla yeterli derecede "ağır" kış şartlarından bahsediyorsunuz. Daha beteri olursa zaten evden çıkmayın ;D

Kış lastiğinin kış şartlarına daha uygun olduğunu ben zaten biliyorum. Yaz lastiği olan aracıma kış lastiği takıyorum. Duster'da gelen lastikler kafamı karıştırdı. Sorum şu; M (mud) + S (Snow) anlamına geliyorsa; bu lastikler kışın günlük olarak şehir kullanımına yeter mi yetmez mi?

dusterer' Alıntı:
Kış lastiğinin kış şartlarına daha uygun olduğunu ben zaten biliyorum. Yaz lastiği olan aracıma kış lastiği takıyorum. Duster'da gelen lastikler kafamı karıştırdı. Sorum şu; M (mud) + S (Snow) anlamına geliyorsa; bu lastikler kışın günlük olarak şehir kullanımına yeter mi yetmez mi?

Bence şehir içi için yeter! Ayrıca bazı arkadaşların duster ile videoları var bayağı bol karda üstünde gelen lastiklerle çatır çatır gitmişler!

Bence şehir içi için yeter! Ayrıca bazı arkadaşların duster ile videoları var bayağı bol karda üstünde gelen lastiklerle çatır çatır gitmişler!

Şehir var şehir var, ayrıca frenleri de düşünün gaza basınca gidiyor tabi 4x4, ama frene basınca emniyetli bir şekilde durmak ta istersiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR