4x4 Önerisi Yapabilecek Olan Değerli Ağabeylerim...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Limmortel22" Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,160

Limmortel22"

Yeni Üye
Öncelikle herkese iyi günler, bir 4x4 araç almak istiyorum. Ancak bir kaç tane videoda denk geldiğim hadiseler sonucunda (karda kalma, çamura saplanma, çekişte düşüş vs.) kafamda birçok seçenek yarattı. Bütçem 150 bin Türk Lirası civarı ve birçok seçenek olduğunu gördüm. Araziye çıkmış, tecrübesi olan ağabeylerimden tavsiye almak istedim. İşime yarayacak çamura saplanmayacak, arazide güç kaybı olmayacak, istediğim gibi modifikasyon yapabileceğim bir araç istiyorum. Şimdiden saygılar.

Son düzenleme:

Etiketler
Çamura saplanmayan araç yok hepsi saplanır önüne vinç koyarsın kalırsa kullanırsın Dif. Kilidi olanlar var
Güçlü araç yakıt demek
Bu ikinci hobby aracımı olucak, öyle olucağı ı varsayarsam
Mercedes unimog tavsiye ederim heryerde girip çıkabileceğin araç

kalmayan araç yok malesef
pilotaj çok önemli unsur mesela amarok un geçemediği saplandığı bi yerden pilotajı
iyi olan suzuki jiimy geçebilir.

bende land rover Discovery 2 td5 var şu anda yeni toplandı modifiyeye açık. şu ana kadar kalmadım biryerde

bu olay hep oran orantı nekar çamurda gitmek istiyorsun mesela ?

Öncelikle herkese iyi günBler, bir 4x4 araç almak istiyorum. Ancak bir kaç tane videoda denk geldiğim hadiseler sonucunda (karda kalma, çamura saplanma, çekişte düşüş vs.) kafamda birçok seçenek yarattı. Bütçem 150 bin Türk Lirası civarı ve birçok seçenek olduğunu gördüm. Araziye çıkmış, tecrübesi olan ağ

abeylerimden tavsiye almak istedim. İşime yarayacak çamura saplanmayacak, arazide güç kaybı olmayacak, istediğim gibi modifikasyon yapabileceğim bir araç istiyorum. Şimdiden saygılar.

Bütçe önemli, beklenti önemli,eski araçmı yeni mi olucak, Seçenek çok elemek lazım.

Bütçe önemli, beklenti önemli,eski araçmı yeni mi olucak, Seçenek çok elemek lazım.
Ben eski araçları düşünüyorum, Land Rover Defender, Toyota Cj serisi, Lada Niva olabilir diye ancak şanzımanı kısa, arazide performansı yüksek bir arazi aracı düşünüyorum. Tavsiyelere açığım, tavsiyeniz olursa sevinirim

kalmayan araç yok malesef
pilotaj çok önemli unsur mesela amarok un geçemediği saplandığı bi yerden pilotajı
iyi olan suzuki jiimy geçebilir.

bende land rover Discovery 2 td5 var şu anda yeni toplandı modifiyeye açık. şu ana kadar kalmadım biryerde

bu olay hep oran orantı nekar çamurda gitmek istiyorsun mesela ?
Ortalama 1.50 metre kadar, ukalalık etmek istemem ama ülkemizin Doğu şartlarına uygunluk önemli

ağır arazide tecrübem yok ama 1,5mt lik çamur - kardan mı bahsediyorsunuz ben mi yanlış anlıyorum?
evet ise traktör, unimog ya da paletli bir araç daha uygun olacaktır..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR