4x4 Suv Seçimi Hakkında Destek (Freelander-Vitara-Rav4-??)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tarmaz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,712

tarmaz

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Web
derintutku.com
Merhaba arkadaşlar, Forumda önce 2006 Land Rover Freelander 2.0 TD4 HSE yorumlarını okumak için geldim.
Lakin çok fazla kafam karıştı. Herkesin sorusu ve düşüncesi farklı olduğundan daha iyi bilgi almak için bu başlığı açtım.

Aklımda ki araç : 4x4 + 5k + Dizel + Çok düşük model olmayan + 42.000TL civarında + Yakıt/bakım/vergi/kronik sorunlarca avantajlı olan bir araç.

Forumu okuduğumda;

1- Land Rover Freelander 2.0 TD4 HSE ( 2006 model için)
2- Suzuki Grand Vitara
3- Toyota RAV4

Araçları karşıma çıktı.

edit:[Aracı %70 şehir içi %30 dağ tepe kullanacağım] Sizin öneriniz ne olurdu acaba, ve neden?
Birde önerdiğiniz aracın yakıt + bakım +kronik sorunlarından bahsederseniz çok memnun olurum.

Keyifli paylaşımlar

Etiketler
Ynt: 4x4 Suv Seçimi Hakkında Destek

Merhaba, bir arkadas sizin yapmaya calistiginiz secimi uzun bir incelemeden sonra Rav4 yonunde kullandi, freelander ve vitara kadar guclu olmadigini ancak daha az sorun cikartan bir arac olduguna kanaat getirmisti, vitara ve rav4 arasinda kaldiktan sonra rav4 e karar kilmisti, arazide kullanmayacagini biliyorum.

Kolay gelsin.

Ynt: 4x4 Suv Seçimi Hakkında Destek

tarmaz' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar, Forumda önce 2006 Land Rover Freelander 2.0 TD4 HSE yorumlarını okumak için geldim.
Lakin çok fazla kafam karıştı. Herkesin sorusu ve düşüncesi farklı olduğundan daha iyi bilgi almak için bu başlığı açtım.

Aklımda ki araç : 4x4 + 5k + Dizel + Çok düşük model olmayan + 42.000TL civarında + Yakıt/bakım/vergi/kronik sorunlarca avantajlı olan bir araç.

Forumu okuduğumda;

1- Land Rover Freelander 2.0 TD4 HSE ( 2006 model için)
2- Suzuki Grand Vitara
3- Toyota RAV4

Araçları karşıma çıktı.

Sizin öneriniz ne olurdu acaba, ve neden?
Birde önerdiğiniz aracın yakıt + bakım +kronik sorunlarından bahsederseniz çok memnun olurum.

Keyifli paylaşımlar

Nerde ve hangi amaçla kullanılacağını belirtirseniz daha mantıklı cevaplar alabilirsiniz bilen arkadaşlardan.

Ynt: 4x4 Suv Seçimi Hakkında Destek (Freelander-Vitara-Rav4-??)

İyi günler
Almayı düşündüğünüz araç ile çoğunlukla şehir içi kullanmayı düşündüğünüz için ve konfordan da taviz vermeyi düşünmüyorsanız,LR Freelander TD4 sizin için daha uygun olabilir.
Saygılar

Ynt: 4x4 Suv Seçimi Hakkında Destek (Freelander-Vitara-Rav4-??)

ben üçü arasından rav4ü tercih ederdim. toyota sağlamlığını kalitesini ispatlamış bu seçimin en büyük cevabı. suzukinin dizel motorlarına karşı soru işaretlerim var ama seçenekler arasında benzinli grand vitara olsa idi onu seçerdim. freelander hoş görünüyor sizin amacınıza hizmet edebilir ama rav4 kadar değil ayrıca servis ağı olarak toyota daha avantajlı. karar tabiki size kalmış nacizane fikrim..

Ynt: 4x4 Suv Seçimi Hakkında Destek (freelander-vitara-rav4-??)

Konuyu hortlatacağım belki ama söylemeden edemeyeceğim. Bende Haziran başında Freelander,CRV ve Rav4 arasında kalanlardanım.Hatta arada bir Tuscon vs de baktım. Tüm araçlarda deneme sürüşüde yaptım iyi kötü- kısa uzun. Ağır araziye girme gibi bir düşüncem yoktu ve sonuçta RAV4 e karar kıldım. Rav 4 satın almama sebeb, bulduğum Rav 4 ün diğer bulduğum alternatiflerine oranla daha temiz olmasının yanında Land da rahat edemeyişim ve iç sesler, Honda da gözüme güzel gözükmeyen kaba iç - dış tasarım ve çekicilik eksikliği gibi nedenleri sayabilirim. LPG li temiz bir Rav4 birçok ihtiyacı yıllarca sorunsuz karşılar diye düşünüyorum..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR