4x4 Tavsiye (pajero - Forester)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan saraci41 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,458

saraci41

İzmit / Kocaeli
Merhabalar, 4 kişilik bir aileyiz. Çocuklarım 10 ve 5 yaşlarında, hafta sonları kamp yapmak için ve dağ bayır yaylalarda kullanabileceğim bir araç arıyorum. Stabilize bir yola ya da dere göl kenarına rahat girebileceğim bir araç istiyorum.

Şuan 2013 Toyota aurisim var. 2007 -2009 Pajero veya 2013 Forester düşünüyorum. Aracı şehir içi ve hafta sonları kamp yapmak için kullanmak istiyorum. Pajero düşünmemin sebebi güçlü ve yüksek araç hoşuma gidiyor:smiley: ve ilk başlar da çadır yerine günü birlik araba da kalırım düşüncesi, aylık gelirim 6-7 bin tl mtv sorun değil ama masrafları beni üzer mi? Sanayiye sürekli gidip gelmeyi seven biri değilim.

(yoksa maceraya gerek yok diyerek v60 sw bir araba mı almak mantıklı)

Şimdiden teşekkürler,

Etiketler

mauvais

Zirve
Yer
İstanbul
Merhabalar, 4 kişilik bir aileyiz. Çocuklarım 10 ve 5 yaşlarında, hafta sonları kamp yapmak için ve dağ bayır yaylalarda kullanabileceğim bir araç arıyorum. Stabilize bir yola ya da dere göl kenarına rahat girebileceğim bir araç istiyorum.

Şuan 2013 Toyota aurisim var. 2007 -2009 Pajero veya 2013 Forester düşünüyorum. Aracı şehir içi ve hafta sonları kamp yapmak için kullanmak istiyorum. Pajero düşünmemin sebebi güçlü ve yüksek araç hoşuma gidiyor:smiley: ve ilk başlar da çadır yerine günü birlik araba da kalırım düşüncesi, aylık gelirim 6-7 bin tl mtv sorun değil ama masrafları beni üzer mi? Sanayiye sürekli gidip gelmeyi seven biri değilim.

(yoksa maceraya gerek yok diyerek v60 sw bir araba mı almak mantıklı)

Şimdiden teşekkürler,

Merhaba,

bu tip araçların görünen giderlerinin yanında bir de tahmin edilemeyen giderleri vardır, araç ne kadar eski ise de bu tahmin edilemeyen giderler ile karşılaşma riski o kadar fazladır.

aylık gelirinize istinaden forester ın (dizel bakıyorsunuz sanırım) işletme gideri açısından daha ekonomik olacağını düşünüyorum. pajero yakışıklı bir araç, sürekli sanayiye götürmez sizi (tabi bu önceki sahiplerinin aracı nasıl kullandığı ve bakımlarını nasıl yaptırdığına bağlı değişir) arazide de çok kabiliyetli ama bakım ve arıza durumunda üzer..

saraci41

İzmit / Kocaeli
Gönlüm pajerodan yana ama mantık olarak forester daha önde gibi, yetkili servis bakımlı pajero sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum, yine de insan çekiniyor.

Teşekkürler bilgi için muavis 👍

Bergin

Kamp I
Yer
Istanbul
erhaba,

bu tip araçların görünen giderlerinin yanında bir de tahmin edilemeyen giderleri vardır, araç ne kadar eski ise de bu tahmin edilemeyen giderler ile karşılaşma riski o kadar fazladır.

aylık gelirinize istinaden forester ın (dizel bakıyorsunuz sanırım) işletme gideri açısından daha ekonomik olacağını düşünüyorum. pajero yakışıklı bir araç, sürekli sanayiye götürmez sizi (tabi bu önceki sahiplerinin aracı nasıl kullandığı ve bakımlarını nasıl yaptırdığına bağlı değişir) arazide de çok kabiliyetli ama bakım ve arıza durumunda üze

Benzer sorunsalları ben de yasıyorum, özellikle fiyat performans konusu kafama takıldı

2011 sonra pajero
2016 sonrası forester
2010 sonrası prado

baktıgım araclar ancak pajero servisi, forester boyutu, prado fiyatı olarak sürekli karar vermemi öteliyor.

pajero servis ve yedek parca sorunu yok diyebilecek biri olsa ona yöneleceğim.

Siz ne yaptınız?

sayıl

Yeni Üye
Benzer sorunsalları ben de yasıyorum, özellikle fiyat performans konusu kafama takıldı

2011 sonra pajero
2016 sonrası forester
2010 sonrası prado

baktıgım araclar ancak pajero servisi, forester boyutu, prado fiyatı olarak sürekli karar vermemi öteliyor.

pajero servis ve yedek parca sorunu yok diyebilecek biri olsa ona yöneleceğim.

Siz ne yaptınız?
Niye servis sorunu olsun ki....mitsubishi servisi olan sehirdeyseniz sorun olacagini zannetmem....artik hersey herkesin elinin altinda...belki biraz pahali olabilir...bende 2010 ve sonrasi 200 hp lik bakiyorum..

Bergin

Kamp I
Yer
Istanbul
Niye servis sorunu olsun ki....mitsubishi servisi olan sehirdeyseniz sorun olacagini zannetmem....artik hersey herkesin elinin altinda...belki biraz pahali olabilir...bende 2010 ve sonrasi 200 hp lik bakiyorum..
günaydın

biraz arastırınca bu kanıya vardım. Ozellikle yedek parca sıkıntısı bahsedilmiş biraz ve işin ehli usta eksikliğinden. Belki siz bende once alır deneyimlerinizden bahsedersiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLER

GEZENBİLİR TV

Forum istatistikleri

Konular
101,342
Kayıtlı Üye Sayımız
169,693
Kaydolan Son Üyemiz
Jazizza

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir