5.2 Grand Cherokee Oksijen Sensörü Sorunu Tekleme Devir Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan talip dik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,276

talip dik

Ana Kamp
Yer
mersin
iyi günler ustalarım ağabeylerim yardımcı olmanızı umuyorum

sorun şu oksijen sensörümde hiç bir sıkıntı yoktu götürdüğüm ustada bunu bildiği için benim sensörü çalmış kendi arabasına takmış baya bi kavgadan sonra almadım demedi.

kendi aracınınki arızalı olduğu için direk 21 numaralı check engine arıza kodu lambası yandı yenisi aldım bi ay sıkıntı çıkmadı sonra düz yolda giderken yine arıza lambası yaktı 2000 devir üstü çıkmaya çalıştığpımda gaza yüklendiğimde araba teklemeye sankji devir kesiciye giriyormuş gibi motor 2000 deviri geçmiyor lpg yetiştirmiyor gibi benzine aldığımda hiç bir sıkıntı yok lpg de var ateşlemelerde bi sıkıntı yok tamamen oksijen sensöründen olduğunu düşünüyorm çünkü elimde iki tane seösör var değiştirdiğimde birisiyle düzeliyor baya baya dediysem 2500-3000 devirleri rahat görüyor ondanda yine arada yapıyor aam önceki sensörde hiç bi sıkıntı yoktu araç 10 bin devir olsa 10 bin devirde çevittirirdi kanımca :smiley:

sorun nedir lpg ciye gittim ayarlıyor düzeliyor
çıkıyorum iki tur atıyorum gene aynı oluyor yardımcı olabilicek varmı ?

Etiketler
iyi günler ustalarım ağabeylerim yardımcı olmanızı umuyorum

sorun şu oksijen sensörümde hiç bir sıkıntı yoktu götürdüğüm ustada bunu bildiği için benim sensörü çalmış kendi arabasına takmış baya bi kavgadan sonra almadım demedi.

kendi aracınınki arızalı olduğu için direk 21 numaralı check engine arıza kodu lambası yandı yenisi aldım bi ay sıkıntı çıkmadı sonra düz yolda giderken yine arıza lambası yaktı 2000 devir üstü çıkmaya çalıştığpımda gaza yüklendiğimde araba teklemeye sankji devir kesiciye giriyormuş gibi motor 2000 deviri geçmiyor lpg yetiştirmiyor gibi benzine aldığımda hiç bir sıkıntı yok lpg de var ateşlemelerde bi sıkıntı yok tamamen oksijen sensöründen olduğunu düşünüyorm çünkü elimde iki tane seösör var değiştirdiğimde birisiyle düzeliyor baya baya dediysem 2500-3000 devirleri rahat görüyor ondanda yine arada yapıyor aam önceki sensörde hiç bi sıkıntı yoktu araç 10 bin devir olsa 10 bin devirde çevittirirdi kanımca :smiley:

sorun nedir lpg ciye gittim ayarlıyor düzeliyor
çıkıyorum iki tur atıyorum gene aynı oluyor yardımcı olabilicek varmı ?
aynı sorun bendede var yardımcı olabılecek bır arkadas varsa sevınırım

aynı sorun bendede var yardımcı olabılecek bır arkadas varsa sevınırım
sorun çözüldü rockauto dan aracın şase numarasına uygun oem kodlu bosch marka oksijen sensörü aldım tr de 750 tl civarı 2 si amerikada kargo dahil 70 dolar yanı 320 tl tuttu olay çözüldü walker mopar yada bosch marka alırsanız sıkıntı yaşamazsınız taktıktran sonra arıza kodunu siliyorsunuz hayatınıza gayet güzel şekilde devam ediyorsunuz

sorun çözüldü rockauto dan aracın şase numarasına uygun oem kodlu bosch marka oksijen sensörü aldım tr de 750 tl civarı 2 si amerikada kargo dahil 70 dolar yanı 320 tl tuttu olay çözüldü walker mopar yada bosch marka alırsanız sıkıntı yaşamazsınız taktıktran sonra arıza kodunu siliyorsunuz hayatınıza gayet güzel şekilde devam ediyorsunuz
talip numaranı verebilirmisin bir iki bisey sormak istiyorum konuyla alaklı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.