5.viteste Titreşim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan schweps Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,400
iyi günler
deve boynu ve ön takımda ki bozukluklar sanki araçta titreme şeklinde değilde daha çok sağa sola kafa sallama şeklinde kendini gösteriyor diye biliyorum. sallantının her zaman olmadığını gaza yüklenildiğinde yapmaya başladığını gazı kesip yeniden gaza bastığımız zaman bir anlık düzeldiğini de.

Etiketler
Merhabalar,

Evet yorumlarınızda kesinlikle haklısınız. Az önce deve boynu sıkıntısı ile aracında titreşim yaşayan abimiz ile görüştüm. Kendisi de aynı yorumlarda bulundu. Aracın daha çok baş tarafının sallandığını ve salınımın direksiyonda daha çok hissedildiğinden bahsetti.

Umarım konuya bir açıklık getirebiliriz.

Saygılarımla.

Merhaba,

Dave Ashcroft konuya her zamanki gibi açıklık getirmiş. Bunu gözlemlemek için önce LT 230'u sonrada R380'i indirmeniz gerektiğini düşünüyorum.

Ben geçen hafta arkadaşlarım ile lt 230'u atölyede indirdik. Komple dağıttım. Eski yağ ve sıvı contaları temizledim. Sonra doğru tork değerleri ile tüm civataları sıkıp geri topladım. Sadece yerine takarken zorlandım. Tek başıma 60 ile 70 kg arasında bir ağırlığa sahip arazi şanzımanı beni biraz zorladı. Neyseki komşuların birinden 3 ayaklı hidrolik lift ile halletim.

Neden arazi şanzımanını indirdiğim ise biraz gülünç gelebilir. :smiley:))) Yağ kaçırıyordu da ondan :smiley:))

Şimdi birileri çıkıp "Land Rover doesn't leak oil, they just mark their territory" derse çok pis gülerim.

Umarım bir hal çaresini bulabilirsiniz. Bir arazi şanzımanı söküp toplayan biri olarak yardım ve görüş isterseniz seve seve yardımcı olurum.

Saygılarımla.

Merhaba,
Güncelleme yapayım.
Geçen hafta şanzıman indi ve problem 5.vitese yakın olan, kamalı mil arka rulmandaymış (FTC3371).
İç bilezikte aşınmalar vardı. Değişti ve titreşim, ses kesildi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri