50.000 Tl'ye Alınabilecek En Iyi Sıfır 5.25 Karavan Markası Hangisidir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SezginGunduz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,394

Max 50.000 TL 'ye alınacak en iyi çekme 5.25 karavan markası sizce hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    13
  • Anket kapatılmış .

SezginGunduz

Yeni Üye
Herkese Merhaba,

Ailemiz ile temel ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğimiz şekilde değerlendirirsek; 50.000 TL'ye alınabilecek sıfır en iyi 5.25 karavan markası sizce hangisidir? Hepsinin kendisine göre avantaj ve dezavantajları olduğunun farkındayım.Fakat burada bu kadar bilgili ve deneyimli bir kitle varken mutlaka ön plana çıkan bir marka olacaktır.Bu arada listedeki markaların hepsi %100 türk markası.Bu da bizim için gurur verici:smiley:

şimdiden sonuçlar için herkese teşekkür ederim.

sevgiler.

Geçmiş üretimlerini incelediğimde Saly'leri daha çok beğeniyorum.
Saly karavanların camları gerçek karavan camı mesela....

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu markalar içinde en kaliteli üretimi yapan, SALYdir.
Öneririm, oldukça çok da çeşitleri var.
Tavsiye edişimin nedeni, özenli imalatları ve yıllara dayanan tecrübeleri.
Tek beğenmediğim tarafları, karavan genişlikleri, bir çok avrupa
karavanda olduğu gibi, çok fazla, 230 cm..!
Bunu 2.15 veya en azından 2.20 ye indirseler çok daha iyi olur.

Karavan kullanmayanlar bilmez veya 3-5 yılda bir mokamptan mokampa
karavan taşıyanlar önemsemeyebilir ama,benim gibi gezen karavancılar bilir ki
10-15 cm fazla genişlik, sürüşte sıkıntı yaratabilir.
2.30 ları trafikte çok daha düşük süratlerde ve çok daha dikkatli kullanmak gerekir.
Benim ideal ölçüm genişlikte 2.05 tir.
Sürüşü çok rahat oluyor.
Dikkatli kullanmak kaydıyla önerim SALYdir.

Son düzenleme:

Merhaba,
Öncelikle kendim de epey uzun bir süre boyunca nereden almalı diye düşündükten ve seçeneklerin neredeyse tamamı ile görüştükten sonra bu yazıyı gönül rahatlığıyla yazıyorum. Şahsen yerli üretim markalardaki en beğendiğim tasarımlar ortize ait olan tasarımlar oldu. Mesleğim gereği teknik kısımla da yakinen ilgilendiğimden özellikle burada okuduğum bazı yorumları firma sahiplerine de yönelttim ve son derece tatminkar cevaplar aldım.
Özellikle sürekli olarak iyileştirme yapmış olmaları işlerini sahiplendiklerini ve ürettikleri ürünün arkasında durduklarına dair bana güvence verdi açıkçası. Örneğin firma, avrupa karavanlarda gördüğünüz her bir ürünü karavana ilave etme imkanını sunuyor. Yine ağırlığı düşürmek adına komple kontra imkanı sunuyor. Orijinal karavan camı(yukarı açılır) veya temperli cam gibi pek çok seçenek mevcut. Sizin de görüşmeden buradan sadece yorum okuyarak karar vermenizi doğru bulmuyorum. İnternet doğru bilgilere ulaşımı sağladığı gibi bilgi kirliliğine de sebep olabiliyor, bilir bilmez herkesin yorum yapabildiği bir noktadayız. En doğru bilgilere 1.ağızdan ulaşırsınız.

En doğru bilgilere 1.ağızdan ulaşırsınız.

1. Ağız açıklamalar sadece iddiadır ve sizinki gibi reklam kokar sn. Mr. Hyde.
İlk mesajın bir firmayı koruma gayesi ile yazılması sadece bir tesadaüf mü acaba..?

Sn. Evliya Çelebimizin bu konuda çok güzel ikazları var...

Son düzenleme:

Merhaba , en doğru bilgilere direk satıcıdan ulaşmaktan ziyade gerçek kullanıcıların , yol şartlarında denemiş olanların tecrübelerinden faydalanmak bence de daha makbul. Kimse ayranım ekşi demediği gibi , gerçekten iyi niyetle yapılan iyileştirme / geliştirmeler bazen yol koşullarında , gerçek kullanıcılara sıkıntı çıkarabiliyor.

Otomobillerde bunun çok örneğini görüyoruz , Mercedes ,BMW gibi markalarda bile bazen yeni modellerde "yahu bu eskiden ne güzeldi şimdi niye böyle yapmışlar , hiç ellemeseler daha iyiydi" dediğimiz fonksiyonlar/düğmeler hatta düğmelerin yeri bile oluyor. Onlar üretiyor ve milyonlarca kilometre test ediyorlar ama bazen mesela arka cam rezistans düğmesini öyle kötü yere koyuyorlar ki , sürüş dikkatinizi dağıtıyor...

O yüzden kullanıcı yorumu iyidir derim ben de...
Yoksa beyefendi tabii ki buraya sormak yerine zaten direk üreticiden bilgi alabilirdi...

sevgili karavan dostu , kendi yazınızda buram buram reklam ve taraf kokuyor , düne kadar sally i yerden yere vuruyordunuz , net bir şekilde güney karavan taraftarıydınız şimdi sally ci olmuşsunuz , rüzgar bu sefer kuzeyden esmiş size.

Hah.. Ben de sizi bekliyordum ne zaman yorumuma damlayacaksınız diye. Şükür fazla gecikmemişim sizi bekletmek istemem malum sadece klavye başında yatıp kalktığınızdan beklerken epeyce sıkılmış olmalısınız

Dürüst satıcı ekşi ayran satmaz zaten ki süsleyip püslemeye, reklama ihtiyacı olsun. Burda yorum okunur, ardından gidilir görüşülür ve mantık süzgecinden geçirilir ona göre karar verilir. Kullanıcı yorumları menfaat da barındırıyor olabilir. Ben burada objektif yaklaşımı savunuyorum. Pek çok "karavan sevdalısıyım" diye geçinen kullanıcı yorumu okudum bu gibi platformlarda ve hepsi de bir amaca hizmet etti. Beklentilerini karşılayan firmalara bu güzeldir deyip,beklediğini alamadığı firmalara negatif bombardıman yapmak pek de karakterli bir duruş gibi gelmedi bana.
Umarım siz de nickname inize yakışır şekilde mantıksal ve teknik süzgeçlerden geçiriyorsunuzdur tüm kriterleri. Yoksa 2-3 terimle süslediğiniz çelişkili yorumlarınız pek dikkate alınacak türden değil.
İyi günler.

Anketimiz devam ediyor:smiley: Fuara kadar herkes bu başlık altında önemli bilgiler edinebilir.Katılan arkadaşlarla tekrar çok teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR