50.000 TL'ye Hangi Arazi Aracını Alayım?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mirali Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,868

mirali

Ana Kamp
merhabalar arkadaşalar ;
50.000 bin lik bi bütcem var 10 yılda ancak biriktirdim benim için harcaması gerçekten zor
ben disco2 diyorum aklımca h.sonları ve kardenizliyim köy yolları için, prof bi offroad cu olamam sanırım
karar veremedim işi bilene sor demişler yardımcı olursanız sevinirim...

Etiketler

Ynt: 50.000 TL'ye Hangi Arazi Aracını Alayım?

öncelikle arazi aracı nı ifade ederken sizin bir arazi aracından ne beklediginizi burda acıklarsanız burdaki arkadaşlarda tecrübeleri ölcüsünde size yardımcı olmaya calışırlar traktörde bir arazi aracı sayılır örneklemek gerekirse saygılar dursun usta :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Karadenizin neresinden?

50 bin liraya (hemen hemen) canın ne isterse alabilirsin :smiley:

Lakin 0 KM. bir "Niva 4x4" al.. 25 lira.
Vinç+OK 144+Yükseltme+LPG+Off set jant...vs için de 5 lira.

Toplam 30 liraya her yere girip çıkabilecek bir 4x4'ün olsun, cebinde de 20 lira kalsın derim... :smiley:

30-35 liraya çok temiz bir toyota hilux al...çok içine sinmezse sıfırını al...20 sene bin...yükünü de at. aileni de bindir...

cheg' Alıntı:
30-35 liraya çok temiz bir toyota hilux al...çok içine sinmezse sıfırını al...20 sene bin...yükünü de at. aileni de bindir...

katılıyorum..kamyonet istemem derseniz de ,land cruiser var,discovery var ,varki var.

ya da terios al...az yaksın diyorsan tüplü al, yok bagaj bana lazım dersen tüpsüz al...çok yakmaz zaten....

bence 15000 e CJ5 al. 35000 ı de sanayıde seni bekleyen ustalar ıcın sakla :smiley::smiley::smiley:

Aracı hem günlük hem de arazide kullanacaksanız, yani tek araç olacaksa, almaMAnızı tavsiye edeceğim araçlar: Defender, CJ
Eğer aile kalabalık bagaj da lazım ise 3 kapılı veya ufak araçları Jimny, Terios, Niva düşünmeyin bile.
Park yeri ve park etme sorunum yok Pick-up kullanırım derseniz 2006-2008 model Hi-Lux, L200, Navara olabilir.
Yok pick-up istemem derseniz Discovery II, Land Cruser VX100 olabilir.
İyi ama yakıtı da makul olsun çok fazla da büyük olmasın derseniz 2007-2008 model Suzuki Grand Vitara olabilir.

Hangi aracı alırsanız alın, cebinizde 3-5 bin kalmasında fayda var. En azından A/T veya duruma göre MTR lastik almak, vinç taktırmak gerekebilir.

Ynt: 50.000 TL'ye Hangi Arazi Arac?n? Alay?m?

30 liraya honda civic+ 15 liraya lr defender +5 liraya defender a ivir zivir.
Duz yolda ve arazide aslanlar gibi kullanilacak iki arac. :smiley:
50 liralik arazi araci olmaz :smiley:

vosdost' Alıntı:
30 liraya honda civic+ 15 liraya lr defender +5 liraya defender a ivir zivir.
Duz yolda ve arazide aslanlar gibi kullanilacak iki arac. :smiley:
50 liralik arazi araci olmaz :smiley:

Maden 2 araç yapıp 2 kere MTV ödeticen binek aracı Focus Tdci veya Corolla D-4D yap da yakıt tasarrufuyla 2. MTV telafi edilsin.

Arhaviliyim Ankarada ikame ediyorum,kalabalık bi aile olduğumuz için büyük bi araç olsun istemişdim memleket özlemi çok olur bizde mesafede uzun o açıdan diğer zamanlarda Ankara civarın ava gidiyorum fazla olmasada normal araçların yol almayacağı yada çok zorlanacağı bölgelere giriryoruz,eşyalarımız ve tüfeklerimiz çok yer kaplıyor geniş olmasında fayda var.birde arkadaşlar bizim esnafımızda daha doğrusu bizim milletimizde şöyle bi kanı var hobisi olan adam zengin insan yok böyle bi yaklaşım ben gerçekten çok mücadele verdim böyle bi araç almak için şimdi bazılarınız gülecek ama insanın kısıtlı imkanları olunca bi araçtan beklentileri fazla oluyo vergisi az olsun az yaksın bakımı ucuz olsun beni istdğim yere götürsün güclü olsun vs vs..zaten sizden beklediğim yorumlar sonucunda kar zarar orantısı yaparak bi karar vericem ama gönlümden discovery2 geçiyodu yapacanız ve yaptığınız yorumlar için çok teşekkürler...

mirali' Alıntı:
Arhaviliyim Ankarada ikame ediyorum,kalabalık bi aile olduğumuz için büyük bi araç olsun istemişdim memleket özlemi çok olur bizde mesafede uzun o açıdan diğer zamanlarda Ankara civarın ava gidiyorum fazla olmasada normal araçların yol almayacağı yada çok zorlanacağı bölgelere giriryoruz,eşyalarımız ve tüfeklerimiz çok yer kaplıyor geniş olmasında fayda var.birde arkadaşlar bizim esnafımızda daha doğrusu bizim milletimizde şöyle bi kanı var hobisi olan adam zengin insan yok böyle bi yaklaşım ben gerçekten çok mücadele verdim böyle bi araç almak için şimdi bazılarınız gülecek ama insanın kısıtlı imkanları olunca bi araçtan beklentileri fazla oluyo vergisi az olsun az yaksın bakımı ucuz olsun beni istdğim yere götürsün güclü olsun vs vs..zaten sizden beklediğim yorumlar sonucunda kar zarar orantısı yaparak bi karar vericem ama gönlümden discovery2 geçiyodu yapacanız ve yaptığınız yorumlar için çok teşekkürler...

Disco II çok ama çok güzel bir tercih. İmkanınız varsa iyi bir Td5 arayın derim. Pickup konusunda olumsuz bir düşünceniz yoksa o da istediklerinizi karşılar. Navara, L200, Hi-Lux gibi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri