50-60 bin tl Arası Alabileceğim Araç Sizce Ne Olmalı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Hırçın Karadeniz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,535
Yer
Düzce
Yaklaşık 2 haftadır forumda yatıp kalkıyorum; 2.7 crd cherokee ve Freelander td4 hse arasında gidip geliyorum!
İki arac birbirinden farklı ve segmentleride aynı değil! Fiyatlar hemen hemen aynı bunun nedenleri beni açıkçası çok düşündürüyor....

Mesela 2004- 100 000 km de jeep le; 2005- 100 000 km LR hemen hemen aynı fiyatta.

Offroad tutkunu; bu işe pancar motorlu pat pat diye tabir edillen tarım araçlarıyla 15 yaşından beri sevdalanmış kardeşinize yardımcı olursanız çok mutlu olacağımı söyleyebilirim.

Saygılar....

Etiketler
Ynt: 50-60 bin tl Arası Alabileceğim Araç Sizce Ne Olmalı

Hırçın Karadeniz' Alıntı:
Yaklaşık 2 haftadır forumda yatıp kalkıyorum; 2.7 crd cherokee ve Freelander td4 hse arasında gidip geliyorum!
İki arac birbirinden farklı ve segmentleride aynı değil! Fiyatlar hemen hemen aynı bunun nedenleri beni açıkçası çok düşündürüyor....

Mesela 2004- 100 000 km de jeep le; 2005- 100 000 km LR hemen hemen aynı fiyatta.

Offroad tutkunu; bu işe pancar motorlu pat pat diye tabir edillen tarım araçlarıyla 15 yaşından beri sevdalanmış kardeşinize yardımcı olursanız çok mutlu olacağımı söyleyebilirim.

Saygılar....

eski araçlar ile probleminiz yoksa turbo dizel toyota vx80 alın
kamyonete binebilirseniz 2010 toyota hilux 3.0 alın

kürşat a katılıp birde suzuki vitaralara bakın derim freelender arazide zayıf kalır.iyi gezmeler.

Kürsad bey kusura bakmayın isminizi son harfini yanlış yazdım .selamlar.

Nacizhane hoşgörünüze siginarak 2004 ten düşük bir araca binmek istemiyorum.
Beklenti olarak hardoffroada ilk olarak dalmak istemiyorum;misal olarak orneklersem pikniğe abant kartalkaya aladag gibi yerlere giderken sorun yasamasam ilk etapta yeter!
2009 ford ranger XLT ye sahibim ki ellerinizden öper minik sırın 1yasinda kızım var ranger pek kullanışlı değil!
Arkada yolculuk hangi pick up olursa olsun konforlu değil !
İlkin aileroad daha sonra ekonomimin daha iyiye gitmesiylede aranizda ki yerimi alacağımdan eminim.
Deger gösterip yorumda bulunan ve bulunacak arkadas,abilerime teşekkür ve saygılarımı sunuyorum...

ASLINDA ARAZİ ARAÇLARI ARASINDA EN İYİSİ ŞUDUR DEMEK DOĞRU DEĞİL. ÇÜNKÜ BU BİR HOBİ VEYA İLERİ SEVİYE OLARAK HASTALIK :smiley: VE BU YÜZDEN HERKES ÇİN FAVORİ BİR ARAÇ VARDIR. SİZİN İÇİN DÜŞÜNECEK OLURSAK BENİM TAVSİYEM 2004 VE SONRASI DISCOVERY TD5 VEYA 2004 GRANDCHEROKEE 2,7 CRDI DERİM. FREELANDER BİRAZ DAHA BALKON ÇOCUĞU GİBİ BUNLARIN YANINDA :smiley:

Aile arabası düşünüyorsanız o zaman Toyota pradolara bakın, frelander dan uzak durun, Discovery td5 2003 sonrası kasayı eğer standartını bozmadan standart kullanıcakanız ve çok temizini bulursanız düşünün. Çok ağır off road yapmayacaksanız suzuki grand vitaraların yeni kasalarına bakın onlarda stadnart kullanıldıgında sorunsuz ve iyi araçlar.

Sizin araciniz vx 100 istediginiz özellikler zaten var. Hepiniz çok rahat edersiniz ilerde ben azdim kaşinicam derseniz arazi içinde bir kaç ekipmanla sizi tatmin edecektir. Yada G serilerine bakin. Arazide sizi ve ailenizi ormandan çamurdan kurtaracak 3 ekipman vardir. bir lastik her araca takarsiniz. iki vinç her araca takarsiniz.3 kilit ki bunuda takarsiniz ama hiç bir zaman orj gibi verimli olmaz. vx 100 lerde orta ve arkada kilit vardir bu demekki kilitleri bagladiginizda 3 tekerlegi kitlemiş olursunuz. ama vx 80 ve 90 yukarisi g serilerinde (boş araçlar hariç) on arka ve orta kilit vardir.fabrika çikişi orj buda bu araçlari degerli yapan unsurdur. İLerde ben bu işi sevdim dibine kadar girecem olaya derseniz bu iki araçla yolunuza devam edebilirsiniz. Çok km yapmiyorsaniz dizel olayina girmeye gerek yoktur. Ama dizelin yakin avantaşindan daha çok arazide torku sayesinde sagladigi avantaşdir.kolay gele

a evet mücahitin dediği gibi vx100 ü atladım ben o fiyatlara alınabilecke en iyi araçlardandır vergisini ve yakıtını dert etmezseniz :smiley:

2.7 CRD Jeep de fena değil; dediğiniz araçlar çok eski ve düşük km'liye baktım bulamadım!

Kafa oldu allak bullak

Mesela 2004- 100 000 km de jeep le; 2005- 100 000 km LR hemen hemen aynı fiyatta. Bunun nedeni sizce ne?

Araçların ilk alım maliyetleri ve arz talep meselesi

anladiğim kadarı ile biraz lüks biraz arazi.pekte öyle taş camur işin ucunda görünmüyor.o zaman eski modelede yanaşmıyorsun.ilk akla gelen şu olabilr vitaraların yeni leride olabilir.TRT de ki programda son kasaları... m.bece ve trt ekibi biraz tampon yükseltme yaparak epey dağ taş dolaştılar.Sanırımsize öyle bir şey tam gelir.ayırdığınız bütcede gayet yeterli.ee Allah bağışlasın bebeler de işin içinde olunca onlarıda düşünmek gerek.şimdilik bu kadar.benimkisi nacizane bir fikir ve düşünce ama forumdaki arkadaşların öneri ve tecrübeleri benim dedeiklerimden daha makbuldur.Allah emeğini ve zevkini bilir ona göre birşey nasip eder özellikle çocukların hatırınıda unutmamak gerek selam ile iyi dolaşmalar ve piyasalar diyelim.

Bende VX100 ü tavsiye ederim..Asfaltta inanılmaz konforlu arazide ise beklenilmeyecek kadar başarılı..Satışı da iyi..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri