6x6 Hummer'la Unimog'u Karşılaştıranlara Bir Rakip

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan klorr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,426

klorr

Ramazan Çetin
Yer
istanbul
Web
www.savaşmakina.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB1AFE
hummerle unımorgu karşılaştıran abiler buyrun size bir rakip
herkse göre kendi aracı üstündür ama olsun

savunma ve havacılık ın 16 ve 18 ciltlerinden kendi taramalarım

Etiketler

Ynt: 6x6 Hummer'la Unimog'u Karşılaştıranlara Bir Rakip

2 araç markası karşılaştırıldığı için yönetici arkadaş taşımış olmalı. ;).. Sadece Hummer olasaydı yeri doğru olurdu.

klorr' Alıntı:
neden bu konum buraya geldi markasına göre o konuya açmıştım ?

Konu başlığı açarken çok titiz olmak, çok iyi incelemek ve dikkat etmek gerek.
Bu şekilde yönetici arkadaşlar enerjilerini, daha yararlı işlerde harcarlar...

Bu konunun açıldığı ve benim taşıdığım yer, aşağıda linkini verdiğim "RENAULT" başlığı idi...
http://www.gezenbilir.com/index.php?board=219.0

Ramazan kardeş ben anlamadım , renault iyi mi yapmiş kötü mü? Yani ürettiği bu kamyon unimog dan ya da hummerdan iyi mi? Kötü mü? Bu kamyonun teknik özellikleri nedir mesela merak ettim kaç dereceye tırmanabiliyor.

Selamlar;

Savunma ve Havacılık dergisini 99 yılından beri takip ederim ve bu tanıtımlar hep çıkar. Önemli olan araçları elma elma şeklinde karşılaştırmaktır.
Örneğin 8x8 volat ile 4x4 hummer veya 6x6 Renault'u karşılaştırmak çokta mantıklı olmaz çünkü belli amaçlar, ortak noktalar olmalıdır bu karşılaştırmada.

Ülkemizde genel maksatlı olarak kullanılan 4x4 kamyon çoğunlukla Unimog'tur ama TSK'da ayrıca Unimog'un dışında MAN'larda kullanılmaktadır.
Ağır işler içinde Volat ve Mercedes Axor'lar kullanılmaktadır 6 çeker ve 8çeker olarak.
bu sebeple karşılaştırma yapmak için her iki veya üç aracında teknik özelliklerini yazmak, hangi maksatla kullanılacağını belirtmek gerekir.
Yoksa Renault'ta, Iveco'da , MB Unimog, MAN, Volat gibi araçlar kendi sınıflarında liderdir.
Bence başlık Renault'ta yer almalıdır.
Birde önemli hatırlatma Mercedes Benz UNIMOG vardır unimorg yoktur.

benım amacım hummerle unimog u karşılas tıranlara idi hummer le unimogu karşılastırıcagına bu araçla karşılastırsınlar demek istiyordun

hah bak bende onu diyorum işte.
Renault'un reklamda gösterilen modeli 6x6 Sherpa. Sherpa'ların 8x8'i de var, 6 ton taşıyanı da 20 ton taşıyanı da.
Unimog'un taşıma kapasitesi, hummer'in taşıma kapasitesi ne kadarr?
U1300'ler ortalama 2.5-3 ton taşırken en büyük Unimog olan 6x6 U2450 ise 15-16ton civarı bir taşıma kapasitesine sahip.
Hummer ise ortalama 5.5 6 ton taşıyabiliyor.

Bunun gibi teknik karşılaştırma yapmak daha sağlıklı olur.

iyi güzel de elmayla armudu karşılaştırmak gibi bişey oılmuş bu seçim.ozaman kamaz ve diğer ruslara haksızlık etmiş olmazmıyız

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri