750 Kg Altı Çekme Karavan Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sezginnatik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,769

sezginnatik

Ana Kamp
Öncelikle yıllardır forumu takip eden biri olarak sonunda karavan almaya karar verdim. Yaş 33 evli ve ve bir kız çocuğu babasıyım.
Eşim ve ben öğretmen olduğumuz için zaman anlamında yazları çok uygun oluyoruz. Bu zamanı değerlendirmek adına .sadece yazları karavana uygun kamp alanlarında uzun tatiller planlıyoruz.
Çekme karavana karar verdik.
Ve bayrağıdır konuyla ilgili araştırma yaptım.

Yerli markalardan hangisini önerirsiniz. Limitimiz 90-95 bin lira aralığında.
İkinci el NK ritim 506 ve ikinci el bora 3500 var aklımda hatta bir kaç ilan denk geldim.
Sizlerin genel özel fark etmez tavsiyeleriniz nedir. Şimdiden teşekkür ederim.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Öncelikle yıllardır forumu takip eden biri olarak sonunda karavan almaya karar verdim. Yaş 33 evli ve ve bir kız çocuğu babasıyım.
Eşim ve ben öğretmen olduğumuz için zaman anlamında yazları çok uygun oluyoruz. Bu zamanı değerlendirmek adına .sadece yazları karavana uygun kamp alanlarında uzun tatiller planlıyoruz.

İkinci el NK ritim 506 ve ikinci el bora 3500 var aklımda hatta bir kaç ilan denk geldim.

Size tek tavsiyem @pasolvon ve @selin22 arkadaşlarımızın tüm yazılarını üşenmeden okuyun. Yerli ve küçük karavanda hangi koşullarda mutlu olabileceğinizi öğrenirsiniz.

Öncelikle hayırlı olsun karavancılık gibi güzel bir hobiye başlayacaksınız. Kötü haber ise bir kaç yıl önce bu bütçeyle kalburüstü karavanlar alabilirken şimdi baktığınızda onlarca Nk ilanı ve çoğu son 1 yıl içinde üretime başlamış onlarca bilinmedik marka ile karşılaşacaksınız. Benim tavsiyem şu olabilir. Eğer bütçenizi bir tık daha artırabilme imkanınız varsa aşagıda gönderdiğim ilandaki gibi en azından yıllarca üretim yapmış bir firmanın en azından alko şaseli, karavan camlı, ithal ocaklı bir karavanını satın almanız olabilir.

Merhaba, bu başlıkları okudunuz mu?

Hekese çok teşekkür ederim fikir ve yardımlarından dolayı. Denk geldiğim bir ilanda kendi memleketim olan Adana'da 6 yıldır üretim yapan ceren karavani keşfettim. Monoblok fiber govde olması dikkatimi çekti. Bu perşembe gidip görüşme sağladım şansımıza seçtiğimiz boyutta başka bir müşteriye hazırlanan karavanı iyice inceleme fırsatı bulduk iyice artısını eksisini fiyatını konuşup buradan siparişi verdik ağustos'un 2 haftası inşallah teslim alacağız bütün detayları ve fotoğrafları aşağıda paylaşacağım. Kendi memleketimde olması en büyük avantaj en ufak bir sorunda evime 12-13 kilometre uzaklıkta fabrikaları 10.000 metrekarelik büyük bir alanda üretim yapıyorlar
Daldırma galvaniz şaseleri kendi üretimleri var geri her şey knot marka kaplin dingil frenli 1 tonluk kullanıyorlar
EK-1

CEREN KARAVAN CRN3600 STANDART VE OPSIYONELDONANIM LİSTESİ

1.KARAVANIN TANIMI:CRN3600 Model, monoblok fiber gövde, 4 kişilik yatak kapasiteli. Gri (7030) beyaz Gövde rengi kırik beyaz silinebilir CTP iç duvar, Gri koltuk döşeme Ahşap Renk Mobilya
Ahşap Tezgah ve Masa

a.)Standart donanımlar:

. Monoblok Fiber Gövde.

• Knott, frenli kaplin.

Knott frenli dingil.

Knott 4 adet denge ayağı.

Arka Sinyalizasyon Sistemi ve 7 Pinli Bağlantı Soketi
*2 adet 70 x 40 1 adet 110 x 60 1 adet 50x30 4 adet sineklik ve perdelikli açılabilir karavan camı (CAMBROSA)

*1 adet 40 x 40 tavan havalandırma hekisi sineklik (FIAMMA) 1 adet 28 x 28 fanis banyo havalandırması (BERHIMI)

*ABS giydirmeli (CAMLI - PERDELİ) kapı

*1 adet 90 It buzdolabı(220v)

. *Katlanır Masa Ayağı

32 dens Sert Yatak ve Oturma grubu Süngerleri

*Kavak kontraplak üzeri Lake mobilya (Mutfak oturma odası yatağa dönüşebilen.

Banyo, Tekli Yatak, Üst Dolaplar Masa ve Mutfak Tezgahı Ahşap Renkli.

• Mutfak Lavabosu Kapak.

*Fiber banyo.

*1 adet camlı ocak- kapaklı evye takımı ve musluk.

1 adet Orbus marka 65 A jel yaşam aküsü

• "Kaçak Akım Rölesi ve sigorta grupları

"Marin tip kalay kaplamalı elektrik tesisatı kablolari .

Araç içi 3 Adet USB port çıkış noktası

4 adet 220 Volt elektrik çıkış noktası

"Dış Aydınlatma

*8 Anahtarlı Manuel kontrol Paneli

*100 It temiz su tankı ve

*Marin Tip temiz su pompası (SEAFLO)

temiz su seviyegöstergesi

• Diş su alım noktası, dış elektrik alım noktası ve diş duş noktası (Soğuk)

*Portatif W.C(SEAFLO)

*Harici gri su tankı (20 litre)
Bunlara ek olarak

b.)Opsiyonel Donanım

Tente

70x40 camların 90x50ye dönüşümü

İlave 90x50 Karavan Cami

Buzdolabı Havalandırması

Halı

Ranza merdiven ve korkuluk

Müşteri istekleri

dış renk retroyeşil

Duvarlar 4mm kavak üzeri kırık beyaz kumaş döşeme

Baharatlık. Mutfak tezgahi .ek masa . yemek masası açık ceviz

Merdiven ve korkuluk açık ceviz

Mobilya gövde rengi beyaz

Döşeme kumaşı beğenilecek

92600 liraya anlaştık

Umarım her şey iyi olur
A5f4b669455fb0161dd263257af140a9
1661617d7a5f9530eb60289d318ff1bd
928565a09f98baac011c52ef982e623e
C0b2694f46f88eeac33ae8131dfa5e41
4e2244fb771f9cc9ab71e2218273c6ba
727c3779c1f26a1e2fa0c71b864f610f

Son düzenleme:

Umarım memnun kalırsınız, reklam değilse.
Nasıl yani reklam değilse ? Adana'da yaşadığım için bu firmayı tercih ettim. Adana'da üretim yaptığı için. Özelliklerini kendim tek tek yazmak yerine kopyalayıp yapıştırdım( siz onu mu reklam sandınız?). Kendi paramla alıyorum.

Rica ederim. Teşekkür ederim

15.05.2002'de konu açıp ; 21.05.2022'de aniden karar verip satın alınca.
Ayrıca Fiyatı açık açık yazınca ,yanlış anlaşılması çok doğal.
Hayatımda gördüğüm en hızlı karavan alış verişi ; ilk kez karavan alan bir kişi için düşünme - araştırma ve karar verme süresi çok kısa. Yeterince araştırmadığınızı düşünüyorum.
Aldığınız ürün sizi tatmin eder umarım.

Gelelim konuya, yeni karavanınız hayırlı olsun. Artık satın aldınız.

Karavan alırken değerlendirme yapan son kullanıcılar. Sadece fiyat/performansa bakarken sadece kabin iç konforuna bakarlarsa hata yaparlar. Ne demek istedim. Açıklayayım.

Her karavan güzeldir ; ta ki yola çıkana kadar. Ta ki Adana sıcağında içinde vakit geçirene kadar.

1)Karavan ile yol yaptığınızda karavanın ne kadar güvenli veya güvensiz olduğunu anlarsınız.
Sürüş konforunuz iyi ise uzun yollar sizi yormaz. Kötü ise 90 km 900 km gibi gelir.

2)Bölge insanı olarak bende karavan alırken karavanda klimaya gerek yok diyenlere uydum birazda (Maliyet konusunda)işime geldi.Sıcakta karavana girme diyenler çok fazla idi,
öyle bir an geliyor ki yoruluyor ve uzanmak istiyorsunuz.

Fazlada üzerinde durmadan diyeceğim odur ki karavan hobisinin sonu yok ihtiyacı karşılayan karavan en iyi karavandır.

Merhabalar yorumunuz için teşekkürler.
Ben karavanı yıllardır düşünen ve araştıran biriyim. Birebir tecrübe etmesem de ki bunu birebir tecrübe edip alan çok çok az insan vardır çok forum dolaştım çok gruplarda okudum çok video izledim çok şikayet okudum. Tabiki daha öğreneceğim çok şey vardır . Aslında sorup hemen almadım alma aşamasına maddi olarak gelip tavsiye istedim. Ve kendi şehrimde üretici olan firmayla gidip yerinde ve örnek bir karavana bakarak karar verdim.
Elbette yolda tecrübe ede ede eksik fazla ne varsa öğreneceğiz.

Merhaba,

Karavanınız hayırlı olsun, bence en iyi karavan sizin beğendiğiniz mutlu olduğunuz karavandır. İzninizle 3 noktaya dikkatinizi çekmek istiyorum;
- Karavanın sabitleme ayaklarının altına mutlaka takoz koymanız gerekecek, basınç alanları dar olduğu için zemin yumuşak olursa kolayca saplanacak gibi duruyor. Bu da sizin sıkça denge ayarlamanıza sebep olabilir.
- Tekerlerin üzerindeki çamurluk etekleri lastik değiştirmeniz gerekirse size engel olacak, biraz daha kısaltılmalarını mümkünse yaptırın bence
- Ön depolama alanının kapağı tüp yerleşince sizin köşelere erişiminizde zorlayıcı olabilir, oralara ufakta olsa ekstra kapak yapmalarını önerebilirsiniz.

İyi günler dilerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri