750 Kg Altı Çekme Karavan Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sezginnatik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,776
Evet karavan alma maceram hüsran ile kayıp ile zarar ile son buldu. burada uyaran herkes haklı çıktı. Kendi memleketimizde güvenip peşin ödediğimiz firma beceriksiz kurumsallıktan uzak elinin değdiği herkesi mağdur eden inslarin hayallerini bitiren maddi olarak insanları çok ciddi zararlara sokan bir firma çıktı.
Aylarca oyanlandik resmen nk karavan mağdurlarının yaşadığı her sıkıntıyı yaşadık. 7 ayın sonunda ortada hiçbir şeyin olmadığını firma sahibinin iflasın eşiğine gelmesine rağmen hala ilanlar aracılığı ile peşinat topladığıni bütün ekibinin dağıldığını öğrendim. Son bir gayret ile zararın neresinden dönersek kârdır mantığı ile fotoğraflarını paylaştığım karavanı yarım şekilde kurtardık
Ortalama bir hesapla 98600 lira verdiğim bu karavanı tamamlamak yaklaşık 60 bin lira tutuyor.
Parasını peşin ödediğimiz karavani sahtekâr firmadan 7 ay sonunda anca şase ve iskelet üstüne oturtulmuş monoblok kabul ve demonte mobilyalarını ,monoblok banyosunu zorla alabildik
Aklımda; kalanını kendim toparlamak isteği var fakat kar zarar durumuna göre bu şekilde de değerini bulursa satmak istiyorum.
Tamamlamak istesem parçaları nereden alayım bilginizi tecrübelerinizi öğrenmek isterim.
Bu halinin Özellikleri :
Şase knott marka
Dingil frenli ve amartisörlü knott dingil 1500 kg lik
Knott marka stabilizatör
4 adet knott marka denge ayağı
Knott marka pilot teker
2 adet starmax marka sıfır lastik
Mobilyalari yarı demonte şekilde içerisinde ( kavak kontra)
Banyosu fiber monoblok şekilde içerisinde
Boyası bitti.
Metal iskelet üzerine kabul yerleşmiş halde
Taban kavak kontra ile döşendi
Forever karavan ya da ceren karavandan bu şekilde mağdur olanlar varsa bana özelden ulaşsınlar toplanıp neler yapabiliriz konuşalım.
Yukarıda yardım isteğim konularda bana yol gösterirseniz sevinirim. Ne yapsam mantıklı olur nasıl yapsam mantıklı olur
Ekli dosyayı görüntüle 640950Ekli dosyayı görüntüle 640951
Çok geçmiş olsun, umarım zarar görmeden
Hayalinizideki karavanı elde edebilirsiniz.

Etiketler
z kurumsallıktan uzak elini

Evet karavan alma maceram hüsran ile kayıp ile zarar ile son buldu. burada uyaran herkes haklı çıktı. Kendi memleketimizde güvenip peşin ödediğimiz firma beceriksiz kurumsallıktan uzak elinin değdiği herkesi mağdur eden inslarin hayallerini bitiren maddi olarak insanları çok ciddi zararlara sokan bir firma çıktı.
Aylarca oyanlandik resmen nk karavan mağdurlarının yaşadığı her sıkıntıyı yaşadık. 7 ayın sonunda ortada hiçbir şeyin olmadığını firma sahibinin iflasın eşiğine gelmesine rağmen hala ilanlar aracılığı ile peşinat topladığıni bütün ekibinin dağıldığını öğrendim. Son bir gayret ile zararın neresinden dönersek kârdır mantığı ile fotoğraflarını paylaştığım karavanı yarım şekilde kurtardık
Ortalama bir hesapla 98600 lira verdiğim bu karavanı tamamlamak yaklaşık 60 bin lira tutuyor.
Parasını peşin ödediğimiz karavani sahtekâr firmadan 7 ay sonunda anca şase ve iskelet üstüne oturtulmuş monoblok kabul ve demonte mobilyalarını ,monoblok banyosunu zorla alabildik
Aklımda; kalanını kendim toparlamak isteği var fakat kar zarar durumuna göre bu şekilde de değerini bulursa satmak istiyorum.
Tamamlamak istesem parçaları nereden alayım bilginizi tecrübelerinizi öğrenmek isterim.
Bu halinin Özellikleri :
Şase knott marka
Dingil frenli ve amartisörlü knott dingil 1500 kg lik
Knott marka stabilizatör
4 adet knott marka denge ayağı
Knott marka pilot teker
2 adet starmax marka sıfır lastik
Mobilyalari yarı demonte şekilde içerisinde ( kavak kontra)
Banyosu fiber monoblok şekilde içerisinde
Boyası bitti.
Metal iskelet üzerine kabul yerleşmiş halde
Taban kavak kontra ile döşendi
Forever karavan ya da ceren karavandan bu şekilde mağdur olanlar varsa bana özelden ulaşsınlar toplanıp neler yapabiliriz konuşalım.
Yukarıda yardım isteğim konularda bana yol gösterirseniz sevinirim. Ne yapsam mantıklı olur nasıl yapsam mantıklı olur
Ekli dosyayı görüntüle 640950Ekli dosyayı görüntüle 640951

Merhabalar yorumunuz için teşekkürler.
Ben karavanı yıllardır düşünen ve araştıran biriyim. Birebir tecrübe etmesem de ki bunu birebir tecrübe edip alan çok çok az insan vardır çok forum dolaştım çok gruplarda okudum çok video izledim çok şikayet okudum. Tabiki daha öğreneceğim çok şey vardır . Aslında sorup hemen almadım alma aşamasına maddi olarak gelip tavsiye istedim. Ve kendi şehrimde üretici olan firmayla gidip yerinde ve örnek bir karavana bakarak karar verdim.
Elbette yolda tecrübe ede ede eksik fazla ne varsa öğreneceğiz.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aslında yanlış verilmiş bir karar yok gerçekten bu paraya ,bu karavanı şu anda veremez. Sizin karavanın bitmiş hali en az 150-160 bin liradır. Siz hatayı parayı vereyim. Hemen yapsın bitirsin diye düşünerek yapmışsınız.
Ben bu hatayı sık sık yaparım. Ve akıllanmam. Ticaret erbabpları bizim gibileri pek sever yada sever görünür.

Herkes kendi imkanlarını bilerek ve geleceği düşünerek harcama tercihi yapıyor.
Ticarette bana yılların öğrettiği bir kural bilirim. Özellikle sevdiklerim ile yaptığım ticarette.
Mal bir yana para bir yana.Gerçekten en şaşmaz kuraldır.

Bu enflasyonist ortamda hızlı davranmanızı tavsiye ederim. Bu firmanın dağılan ekibinden 1-2 kişi bulursanız sorunu çözersiniz.
Geçmiş olsun. Başka firmalar bu karavanı ellemez ellersede çok para ister.

Merhabalar herkese karavanı emek emek kendim tamamlıyorum. Sahtekar firmadan ayrılan mobilyacı ve montajcı ile malzemeleri ben alarak tamamlıyoruz. Sona gelmek üzereyiz
Biraz bilgi vereyim
3 adet 50x90 pileksi çift kat karavan camı
1 adet 50x120 pileksi çift kat karavan camı
Fiamma 40x40 tavan heki
Berhimi 28x28 fanli banyo heki
ABS giydirmeli güneşlikli karavan kapısı
Xps yalıtım
CTP iç kaplama
İç LED aydınlatmalar
70 litre temiz su deposu
Dış şu alım noktası
Dış elektrik alım noktası
Dış duş takımı
Yerler lamine parke
Dolapların kulpu krom bas çek
Gelişme oldukça paylaşacağım
Cbfa84fe21c584b79496df9595ae6ed6
3257fd2354c15c4ba3be2c5400ddb92c
Cb7bff7a26905528b572a9cf0af9972c
99f8a55a7a3fc37309195a5f6442b605
9065f485e9d0f15543fe92e518d8db79
Fb83efad2d2219dc4bd47e7300f7803f

M2101K6P cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Allah sabır vermiş, zor işleri atlatmışsınız.

NK bu konuda zirve sanırım, malesef diğer firmalarda bu örneğe uyuyorar. Bir kısmı ekonomik sebeplerden başlamadan para iadesi yapıyor. Aylarca önceden verilen para çöp oluyor sonra.

3 sene önce, bende Ankara'da çok bilinen karavan tamirci firması, el sıkıştığımız ücretin 3 ay sonra yüzde 30 fazlasını istemişti. İnsanın sinir uçlarını oynatıyorlar.

Esnaflık, iş ahlâkı sıfır bu tür insanlarda.

Helal olsun büyük iş başardınız. Zor yoldan öğrendiniz her şeyi.
Çok teşekkür ederim. Bu da acı da olsa bir tecrübe oldu. Şuan bir çekme karavanin yapımına dair bütün malzeme listesini sayacak hale geldim .sırada güneş paneli montajını yaptıracağım.
12 volt buzdolabı da aldım ( coollife - uzman soğutma)
Panel detayları
205 iki adet monokristal LEXRON panel
160 Amper LEXRON jel akü
40 Amper LEXRON mppt cihazı
1000 watt carspa tam sinüs inverter
F8b7930dfb0ff91f104cbc11a128594a
49b0d557615341be3f0c36133d2fcdf6

Çok teşekkür ederim. Bu da acı da olsa bir tecrübe oldu. Şuan bir çekme karavanin yapımına dair bütün malzeme listesini sayacak hale geldim .sırada güneş paneli montajını yaptıracağım.
12 volt buzdolabı da aldım ( coollife - uzman soğutma)
Panel detayları
205 iki adet monokristal LEXRON panel
160 Amper LEXRON jel akü
40 Amper LEXRON mppt cihazı
1000 watt carspa tam sinüs inverter Ekli dosyayı görüntüle 641338Ekli dosyayı görüntüle 641339

Tam sinüs inverter gücünüz yeterse 2000-2500w almanızda fayda var.Tam sinüs olması iyi👍.Yada daha sonrada alabilirsiniz.İhtiyacınız olabileceğini düşünerek.
1000w yeter derseniz. O da kalabilir yalnız etrafımda 1000 w takanlar hep sonradan 2500 w a geçti.

Tam sinüs inverter gücünüz yeterse 2000-2500w almanızda fayda var.Tam sinüs olması iyi.Yada daha sonrada alabilirsiniz.İhtiyacınız olabileceğini düşünerek.
1000w yeter derseniz. O da kalabilir yalnız etrafımda 1000 w takanlar hep sonradan 2500 w a geçti.
220 volt sadece telefon şarjı olursa laptop ya da küçük LED TV için düşündüm. O yüzden 1000 watt düşündüm

Elektrik tesisatı ve güneş paneli sistemi de hazır.
Montajı elektrozirve adana şubesine yaptırdım. Çok derli toplu oldu montaj
Sistem:
205 watt mono kristal LEXRON güneş paneli
160 amper LEXRON marka jel akü
40 Amper mppt LEXRON solar şarj cihazı
1000 watt carspa marka tam sinüs inverter
Elektrozirve marka transfer switch( bu dışarıdan 220 v aldığında otomatik olarak inverterü aradan çıkarıyor direk dış elektriği devreye alıyor)
Elektrik panosu elektrozirve yapımı hazır alındı
Sisteme sonradan 220 v dışarıdan alındığında otomatik olarak aküyü 220 v ile şarj edecek redresörde ilave edeğim
6badd1c93f3bb3515cfdfb3e97a74c25
Da552aaf1e47394daa00b76fa8b896cc

Merhabalar herkese
Karavanımın eksik olan ve bir türlü yapacak kimseyi bulamadığım arka stopların montajı ve 7 pinli soket bağlantısını kendim emek emek bitirdim
Konu olarak "gezenbilir"e e yazdım yardım almak için cevabı beklemeden bugün işe koyuldum ve bitirdim.
İlk iş çeki demiri montajı yapan yere gidip pinlerin neyi çalıştırdığını gösteren şemayı buldum ve arka stopları yerine gırtlak kablo kanalı kullanarak montaj yapıp şaseye cırt kelepçe kullanarak çeki okunun ucuna kadar çektim. Denememi yaptım sadece park ampulü yanmadı onu da LED ampul ile değiştirdim ve çalıştı. Zamanla hepsini LED ile değiştireceğim.

Bu arada Ocak bağlantısını da bitirdim gaz borusu gırtlak kablo kanali kullanılarak alttan ön tüplük kısmına gelecek şekilde montajladım
Fd7e620beacfe4cbd5be4bb4648a8671
F60ed6f6d3139c93a2e0aff900438984
8a785c699137a41ee7a5ed5c56da681e
B3268e4a31b220558486941126e5a284
1a86e432fc26578e540cfed653faa085
8bffff96c2313851ddb4617bb059841a

Gectigimiz yil Sahibinden de ceren karavan ilani görmüş ve bu kadar özelliği bu fiyata nasıl verebiliyorlar demiştim . Şimdi yine cekme karavan bakıyorken ilanlarını da aramadım değil. Yakın olması monoblok olması karavan camlı falan diye aklimda kalanlardan dolayi . İyi ki buraya yazmışsınız olan biteni .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,423
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri