750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak DEMİRAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 441,952
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dediğim gibi MAY O1 isteyenlere farklı fiyatta mevzuata uygun karavan veriyor. @udisa 'nın dediği gibi bana bu tür davranışlar güvensizlik yaratıyor. Listeyi bu şekilde güncellerim.

@velarenka

Uç örneklere gitmemize gerek yok, 2 kapılı dolap vb. Ben içine girdim ama banyoya sığamadım. 95 kiloyum ve 1.79 boyum var. Hadi üstte heki var lavaboda oturabiliyorum belli bir süre. Ama Duş alamadım. Ya tuvalete oturmam gerekiyor ya da tuvaleti dışarıya çıkarmam gerekiyor, yoksa hareket edemiyorum... Yani mesele 2 kapılı dolap değil.

Bu arada 220 V 50 litre ranza önünde yer alan dolapla ilgili de gerek ses, gerekse yeterlilik anlamında şüphelerim yok değil. Sizin özelinizde 2 kişi için 50 litre yetiyordur ama bu karavanı 4 kişilik diye satıyorlar ki bende 4 kişilik ailem için bakıyorum. Ve kişi istediğiniz kadar minimal bir yaşamı seçin, 50 litre dolap kapasite çok zor yeter diye düşünüyorum. Mutlaka takviye etmek gerekir.

Ben yetersiz iç hacim demiştim. Buzdolabını hadi ek fiyatla 90 litre yaptınız, dolaplar? Ben gardırop dedim, kıyafet alanı dedim? Dolabı 90 yaptığınızda neredeyse mutfak için bile çekmece kalmıyor.

Ne derseniz diyin 4 kişi için uygun büyüklükte bira karavan değil. 3.25 metre zaten matematiksel olarak da bunu söylüyor. Siz 2 kişi elbette rahat rahat kullanırsınız.

Etiketler
Benim dedigim konuya geliyoruz işte..3.25 bir karavandan bahsediyoruz ayni seyi avrupa karavan olan nt126 da yapamazsiniz...Elbise dolabi konusunda haklisiniz ( bu arada demistim ama anlasilmamis 90 litre buzdolabi isterseniz de ayni fiyat, fark istemiyorlar)
Elbise dolabi yok askilik takiyorlar..Eksiklik mi evet..3.25 boyu olan bir karavan icin ne kadar eksiklik...Ne beklediginizle alakali bir durum..elbise dolabi elzem birsey olmamali kamp yapan biri icin.. Minimal derken bunu da kastettim
..750 kilo alti diyen karavanlara bi bakalim.
Mesela Uncle
Ici basik havasiz camlar ufak ve yana acilir minibus cami..

Carpento ic hacmi cok iyi guzel ama acilan cam yok gibi bisey..ayrica muslugu evyesi bile opsiyonel..

Nk yazmiyorum bile onu..Malzeme iscilik kotu

Pino cacholote 2.80 ici basik camlar yine minibus cami 2.5 kisilik gibi bakiyorum ona..

Erba 750 kilo alti cikardigi 4.10..bos agirligi 740 kilo

Ortizin camsiz hali 730 kilo ust panaromik cam haric agirligi 880 kilo..1 tonluk sase kullanmis O1 belgesi veriyor..730 kilo kantar fisiyle..kitabina uydurma isi yani..ayrica iscilik ve satis sonrasi tavri sebebiyle sikintili bir firma oldugunu duydum..

Guney karavan dis gorunusunden dolayi arastirmasina bile girmedim..sevmedim yani..

Dolly monoblok govdesi ile ilgimi cekmisti ama esim begenmedi..

May karavan 3.80 boy genis ic hacim dolapta var..kavak kontra, dis malzemesi cizilmelere ve ezilmelere dayanikli..660-680 kilo arasi agirligi..

Velhasil carabinata ve may arasinda kalmistim..carabinata karar kildim..istanbula yakin olmasi sebebiyle..tabi standardinda olan disa acilir camlarin etkisi buyuk..
Umarim kendimi ifade edebilmisimdir

Benim dedigim konuya geliyoruz işte..3.25 bir karavandan bahsediyoruz ayni seyi avrupa karavan olan nt126 da yapamazsiniz...Elbise dolabi konusunda haklisiniz ( bu arada demistim ama anlasilmamis 90 litre buzdolabi isterseniz de ayni fiyat, fark istemiyorlar)
Elbise dolabi yok askilik takiyorlar..Eksiklik mi evet..3.25 boyu olan bir karavan icin ne kadar eksiklik...Ne beklediginizle alakali bir durum..elbise dolabi elzem birsey olmamali kamp yapan biri icin.. Minimal derken bunu da kastettim
..750 kilo alti diyen karavanlara bi bakalim.
Mesela Uncle
Ici basik havasiz camlar ufak ve yana acilir minibus cami..

Carpento ic hacmi cok iyi guzel ama acilan cam yok gibi bisey..ayrica muslugu evyesi bile opsiyonel..

Nk yazmiyorum bile onu..Malzeme iscilik kotu

Pino cacholote 2.80 ici basik camlar yine minibus cami 2.5 kisilik gibi bakiyorum ona..

Erba 750 kilo alti cikardigi 4.10..bos agirligi 740 kilo

Ortizin camsiz hali 730 kilo ust panaromik cam haric agirligi 880 kilo..1 tonluk sase kullanmis O1 belgesi veriyor..730 kilo kantar fisiyle..kitabina uydurma isi yani..ayrica iscilik ve satis sonrasi tavri sebebiyle sikintili bir firma oldugunu duydum..

Guney karavan dis gorunusunden dolayi arastirmasina bile girmedim..sevmedim yani..

Dolly monoblok govdesi ile ilgimi cekmisti ama esim begenmedi..

May karavan 3.80 boy genis ic hacim dolapta var..kavak kontra, dis malzemesi cizilmelere ve ezilmelere dayanikli..660-680 kilo arasi agirligi..

Velhasil carabinata ve may arasinda kalmistim..carabinata karar kildim..istanbula yakin olmasi sebebiyle..tabi standardinda olan disa acilir camlarin etkisi buyuk..
Umarim kendimi ifade edebilmisimdir
Dediğim gibi MAY O1 isteyenlere farklı fiyatta mevzuata uygun karavan veriyor. @udisa 'nın dediği gibi bana bu tür davranışlar güvensizlik yaratıyor. Listeyi bu şekilde güncellerim.

@velarenka

Uç örneklere gitmemize gerek yok, 2 kapılı dolap vb. Ben içine girdim ama banyoya sığamadım. 95 kiloyum ve 1.79 boyum var. Hadi üstte heki var lavaboda oturabiliyorum belli bir süre. Ama Duş alamadım. Ya tuvalete oturmam gerekiyor ya da tuvaleti dışarıya çıkarmam gerekiyor, yoksa hareket edemiyorum... Yani mesele 2 kapılı dolap değil.

Bu arada 220 V 50 litre ranza önünde yer alan dolapla ilgili de gerek ses, gerekse yeterlilik anlamında şüphelerim yok değil. Sizin özelinizde 2 kişi için 50 litre yetiyordur ama bu karavanı 4 kişilik diye satıyorlar ki bende 4 kişilik ailem için bakıyorum. Ve kişi istediğiniz kadar minimal bir yaşamı seçin, 50 litre dolap kapasite çok zor yeter diye düşünüyorum. Mutlaka takviye etmek gerekir.

Ben yetersiz iç hacim demiştim. Buzdolabını hadi ek fiyatla 90 litre yaptınız, dolaplar? Ben gardırop dedim, kıyafet alanı dedim? Dolabı 90 yaptığınızda neredeyse mutfak için bile çekmece kalmıyor.

Ne derseniz diyin 4 kişi için uygun büyüklükte bira karavan değil. 3.25 metre zaten matematiksel olarak da bunu söylüyor. Siz 2 kişi elbette rahat rahat kullanırsınız.

Ayrıca şunu da belirteyim..Ben bunlari fikriniz degissin diye yazmiyorum..kendi bakis acimdan anlatiyorum..4 kisi icin uygun bir karavan degil demissiniz..size gore oyle olmali..tanidigim kisiler var 4 kisi kullaniyorlar ve gayet memnunlar.. Ayrica satis sonrasi ilgi alakalalari ile bir cok kisiden olumlu gorusler aldim saly icin..ben urunu satarim gerisine karismam tavri icinde degiller..bilakis yillik bakimlari icin musterilerine bilgi veriyorlar mutlaka gelmeleri konusunda..

Arkadaşlar 3 metre sınıfı karavanımda dijitsu dolabın sadece motor devreye girerken çok az bir sesini duyuyorum. Normal şartlarda buzdolabı sesinden rahatsız olma durumu yok denecek kadar az olmalı. Tabii dolaptan dolaba fark da edebilir.
Selamlar.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sizinle ayni durumdayim ve aynı şeyleri düşünüyoruz.Saly nin içi çok şirin eşim beğenmese de.Anladigim uzere suan 4 kisilik karavanlarda 750kg alti hayal gibi.
Ortiz elestiri bile kabul etmiyor.Bu tarz esnaftan alisveris yapmam.

Saly nin fiyati biraz daha uygun olsa esimi ikna ederdim ama May 3600 daha iyi fiyat veriyor.Bir kac kullanici bulup yorumlarini dinleyecegim bakalim.Son karari oyle verecegiz.

Carpento 360 için @Demirak arkadaşımızın çalışmasına kendime göre küçük eklentiler yaparak donanımı hesapladım.

Standart Donanım
=> Al-Ko Şase Frensiz Sistemli
=>Alko Sinyalizasyon Lambaları
=>Emka Kilit sistemli, kapı, bagaj kapağı, ayarlı kollu pencere
=>Policarbon Solid Panoramik Ön Camlar ve Arka Pencere Camı (Namı diyar Karavan Camı)
=>DEFA 220V Elektrik Girişi ve 2 Mt Kablosu
=>50 lt Temiz Su Tankı
=>LED İç Lambalar
=>40x40 ve 30X30 Hekiler
=>Çift kişilik yatak ve oturma grubu ve 2 ranza
=>Akrilik Duş Kabini ve hidrofor
=>Leke Dayanımlı Yataklar, Kumaş Perde ve Döşemeler
=>Yanmaz Kablolu elektrik tesisatı - 12mm özel borulu temiz ve gri su tesisatı

==> 8200 euro + kdv

Opsiyonel
=>ALKO Şase için Frenli Dingil ve Kaplin Tertibatı, ==> 220 euro
=>ALKO Amortisör ==> 70 euro
=>ALKO Stabilizatör (AKS™ 3004) ==> 220 euro
=>CAN 2 Ocak ve Eviye Kombinasyonu ve Musluk ==> 350 euro
=>60 lt 12V Karavan Tipi KLEO Buzdolabı ==> 300 euro
=>Cam Sineklikleri ==> 50 euro
=>Kapı Sineklikleri ==> 100 euro
=>CBE Kontrol Panel ve Şarj Cihazı (PC100) ==> 340 euro
=>LED Okuma Lambası ==> 19 euro
=>Dış Aydınlatma ==> 40 euro
=>CBE 220V/12V Priz ve Anahtar Grubu ==> 100 euro
=>TRUMA S2200 Ortam Isıtıcı ==> 630 euro
=>50X70 Heki büyümesi ==> 440 euro
=>İnverter==> 150 euro
=>Güneş Enerji Sistemi 185W Panel, 10Ah Kontrol + Kablo ve Diğer Malzemeler + Montaj ==> 350 euro
=>Portatif Porta Potti wc ==> 120 euro
=>Perdeler ==> 130 euro

==> 3629 euro + kdv

Dışarıdan Opsiyon
=
>Fiamma atık su tankı 23 litre ==> 400 tl kdv dahil
=>Thule Omnistor 1200 (3.50x2.50) Tente ==> 3700 tl kdv dahil
=>Mobilya Kulpları ==> 200 tl kdv dahil

Mutlaka unuttuğum ve gerekli olan opsiyonlar vardır , şu durumda kdv dahil 90.000tl.

Carpento 360 benim bütçemin çok üstünde maalesef.

F
Sizinle ayni durumdayim ve aynı şeyleri düşünüyoruz.Saly nin içi çok şirin eşim beğenmese de.Anladigim uzere suan 4 kisilik karavanlarda 750kg alti hayal gibi.

Saly nin fiyati biraz daha uygun olsa esimi ikna ederdim ama May 3600 daha iyi fiyat veriyor.Bir kac kullanici bulup yorumlarini dinleyecegim bakalim.Son karari oyle verecegiz.[/QUOT

@BademÇ
Elbiss dolabi şofben, duş genişligi gibi benzeri seyler arayanlar icin evet biraz hayal..750 kilo altini tutturabilen firma sayisi cok az oldugu gibi olanlarinda fiyatları çok fazla..
Saly ise beni hem fiyat hem ic hacmi hem de standart olan dometic camlari ile digerlerinden kendini ayırıyor (benim nazarımda oyle)
Saly olmasaydı kesinlikle may olurdu ama..dış gövdesini cok begendim mesela..kullandigi malzeme karavana zarar gelmesini cizilmesini taş darbelerini önlüyor..

Bu arada saly carabinata frensiz modeli ile may karavanin O1 belgeli fiyatı aynı hocam..Aracınızın torku yuksek ise ve aracinizin kitapciginda frensiz -frenli yuk kapasitesi kontrol edip oyle karar verebilirsiniz..Carabinata sahibi cogu kisi frensiz tercih ettiler..hatta benim tercihimde o yonde olacakti ama aracima guvenemedim acikcasi..

En dogrusuna siz karar vereceksiniz..Yeter ki saglik sihhat ağız tadı olsun...

Son düzenleme:

@yugun

Abi buzdolabı yorumların için teşekkürler. O halde dediğine göre belki markaya dikkat etmek gerekir eğer yatak alanı yakınsa...

@velarenka

Tüm karavanların olumsuz yönlerini yazmışsınız. Ama sahibi olduğunuz Saly'ye gelince bu kadar çömert olmuyorsunuz. 1-2 sayfa önce geniş demiştiniz. Şimdi o kadar geniş olmayabilir diyorsunuz. Neyse bu hem fikir olduğumuz bir eksiklik. Daha bu kadar değil ki?

Arka kapı nedir? Ek donanım fiyatları nedir? Uygun fiyatlı dediğiniz Carabinata'yı frensiz satıyorlardı en son?

İşçilik iyi demişsiniz. Dış Carabinata yazısı çıkartma. Ve ben bakarken, C halfinin alt bölümü atmıştı. Geldi birisi C yi söktü. Bu mu kaliteli işçilik? Bunları Facebook grubunda yazdığım arkadaşlar üstüne film kaplarım ne olacak bile dediler...

Neyse bende sahip olduğunuz şeyi kötüleyip elbette hevesinizi kırmak istemiyorum. Ama bana göre Carabinata ucuz değil ve "çok kaliteli" hiç değil. Kalite sadece plexi cam ile olmuyor...

VE hala bu devirde, 750 kg üstü 50.000 TL bedelli yattığımız karavanları frensiz öneriyorlar ve alıyoruz ya... Ben bunu hiç anlamıyorum. Ve bu frensiz alan kişiler birde çok bilir oluyorlar, biz bu işi bilmiyoruz...

Ya 250 kg tekne taşıdım arkamda. Acil fren yaptım durmadı tekne, fren mesafem 2 kat arttı. 750 kg da düşünemiyorum hele eğimde hiç düşünemiyorum o frensiz arkadaşları...

750 kg karavanda dolap zaten yetersiz diyip işin içinden çıkılmasını da anlamıyorum. Rakiplerinde fazla dolaplar, bundan bahsediyorum. Aynı fiyatlı May'de daha fazla dolap var Saly'e göre?

@KrmHarita

Evet Carpento pahalı, burada hem fikiriz. Ama benim gibi sizinde 85.000 TL çıkardığınız donanımı May ve Saly'e eklediğimizde kaç çıkacağız?

Örneğin Saly'de yine Carpento gibi aşağıdaki donanımları eklemeniz gerekiyor:

ALKO Şase için Frenli Dingil ve Kaplin Tertibatı
ALKO Amortisör
ALKO Stabilizatör (AKS™ 3004)
60 lt 12V Karavan Tipi KLEO Buzdolabı
CBE Kontrol Panel ve Şarj Cihazı (PC100)
CBE 220V/12V Priz ve Anahtar Grubu
TRUMA S2200 Ortam Isıtıcı
İnverter
Güneş Enerji Sistemi 185W Panel, 10Ah Kontrol + Kablo ve Diğer Malzemeler + Montaj
Fiamma atık su tankı 23 litre
Thule Omnistor 1200 (3.50x2.50) Tente
Mobilya Kulpları

Bu farklar yaklaşık 20.000 TL tutuyor. Saly'nin 0 liste fiyatı ne kadar bilmiyorum. 50.000 TL olsa toplam 70.000 TL 10-15.000 TL fark, daha çok karavan, daha geniş karavan, daha çok dolap ve yaşam alanı... Elbette tercih melesi. Ama ben düşünüyorum.

Bu arada ilgilenen arkadaşlar için bilgi vermek isterim:

Carpento Karavan dün beni aradı. Uzun uzun konuştuk. Biz karavan satıyoruz, ofis buzdolabı koyamayız, kalkıp termodinamik şofben koyamayız diyorlar. Evet fiyatımız yüksek ama karavancılık budur dediler.

Kullandıkları borular, elektrik tesisatına kadar detaylı konuştuk. Beni Şubat Sonu İstanbul'daki Camp/Karavancılık fuarına davet ettiler. Orada uygulamalı olarak anlatacaklarmış.

Ve Türkiye'de tek tük satmaya başlamışlar, yurt dışına satışları da bir hayli atmış. Bu yüzden üretim kapasitelerini büyütme çalışmasına girmişler. Buda, daha fazla parça çekip maliyeti düşürecekleri anlamına geliyormuş. Güzel haberler vereceğiz, özellikle opsiyonları daha uyguna alacaksınız dediler. Anladığım kadarıyla ek donanımları paket şeklinde getirip, daha uyguna satacaklar...

Fuarı bekleyin dediler, mutlu oldum. Şu istediğimiz donanımlar ile 70-75 bandına düşersek, harika olacak...

Saly nin fiyati biraz daha uygun olsa esimi ikna ederdim ama May 3600 daha iyi fiyat veriyor.Bir kac kullanici bulup yorumlarini dinleyecegim bakalim.Son karari oyle verecegiz.
@yugun

Abi buzdolabı yorumların için teşekkürler. O halde dediğine göre belki markaya dikkat etmek gerekir eğer yatak alanı yakınsa...

@velarenka

Tüm karavanların olumsuz yönlerini yazmışsınız. Ama sahibi olduğunuz Saly'ye gelince bu kadar çömert olmuyorsunuz. 1-2 sayfa önce geniş demiştiniz. Şimdi o kadar geniş olmayabilir diyorsunuz. Neyse bu hem fikir olduğumuz bir eksiklik. Daha bu kadar değil ki?

Arka kapı nedir? Ek donanım fiyatları nedir? Uygun fiyatlı dediğiniz Carabinata'yı frensiz satıyorlardı en son?

İşçilik iyi demişsiniz. Dış Carabinata yazısı çıkartma. Ve ben bakarken, C halfinin alt bölümü atmıştı. Geldi birisi C yi söktü. Bu mu kaliteli işçilik? Bunları Facebook grubunda yazdığım arkadaşlar üstüne film kaplarım ne olacak bile dediler...

Neyse bende sahip olduğunuz şeyi kötüleyip elbette hevesinizi kırmak istemiyorum. Ama bana göre Carabinata ucuz değil ve "çok kaliteli" hiç değil. Kalite sadece plexi cam ile olmuyor...

VE hala bu devirde, 750 kg üstü 50.000 TL bedelli yattığımız karavanları frensiz öneriyorlar ve alıyoruz ya... Ben bunu hiç anlamıyorum. Ve bu frensiz alan kişiler birde çok bilir oluyorlar, biz bu işi bilmiyoruz...

Ya 250 kg tekne taşıdım arkamda. Acil fren yaptım durmadı tekne, fren mesafem 2 kat arttı. 750 kg da düşünemiyorum hele eğimde hiç düşünemiyorum o frensiz arkadaşları...

750 kg karavanda dolap zaten yetersiz diyip işin içinden çıkılmasını da anlamıyorum. Rakiplerinde fazla dolaplar, bundan bahsediyorum. Aynı fiyatlı May'de daha fazla dolap var Saly'e göre?

@KrmHarita

Evet Carpento pahalı, burada hem fikiriz. Ama benim gibi sizinde 85.000 TL çıkardığınız donanımı May ve Saly'e eklediğimizde kaç çıkacağız?

Örneğin Saly'de yine Carpento gibi aşağıdaki donanımları eklemeniz gerekiyor:

ALKO Şase için Frenli Dingil ve Kaplin Tertibatı
ALKO Amortisör
ALKO Stabilizatör (AKS™ 3004)
60 lt 12V Karavan Tipi KLEO Buzdolabı
CBE Kontrol Panel ve Şarj Cihazı (PC100)
CBE 220V/12V Priz ve Anahtar Grubu
TRUMA S2200 Ortam Isıtıcı
İnverter
Güneş Enerji Sistemi 185W Panel, 10Ah Kontrol + Kablo ve Diğer Malzemeler + Montaj
Fiamma atık su tankı 23 litre
Thule Omnistor 1200 (3.50x2.50) Tente
Mobilya Kulpları

Bu farklar yaklaşık 20.000 TL tutuyor. Saly'nin 0 liste fiyatı ne kadar bilmiyorum. 50.000 TL olsa toplam 70.000 TL 10-15.000 TL fark, daha çok karavan, daha geniş karavan, daha çok dolap ve yaşam alanı... Elbette tercih melesi.

Söyledim yine söylüyorum eksiklikleri var mı evet var..Dış çıkartma kabul gormeyebilir kabul edilebilir kisi tercihine kalmış..seffaf folyo kullanir cozmek isteyen oyle cozer istemeyen zaten edinmez.. 3.25 boyunda 4 kisilik dizaynda kapı arkadan olmayacakti da nereden olacaktı..Ayrica frenli karavanim ve ayrica fiyati 50binlerde degil degismediyse 43bin lira frenli fiyati..

Bu yazismalarinizda uzuldugum konu dolap sayisini az bulup kaliteye bagliyor olmaniz..Üzücü...Fiyatina göre bir tabir vardır...bu fiyatlarda siz bana karavan söyleyin ben bunu satıp onu alıcam..istedigim ozellikler olsun ama tamam mı kardesim..mesela cam olsun olmazsa olmazım..karavanim var ama camlar minibus camı..dısa acilir istiyorum 1 tane degil 5 camı da öyle olsun..yaz bana gidip alıcam..

Iscilik kotu demissiniz ben hala sizin o karavanin icine girip gezdiginizden supheliyim..Neyse yazisacak birsey kaldigini dusunmuyorum..Soru sormak isteyen arkadaslar varsa seve seve cevap veririm..iyi gunler

@velarenka

Ben sizin sözlerinize nasıl inanıyorsam, sizin benim sözlerime inanıp inanmamanız size kalmıştır. Ben karavanın içine girdim, Banyo ya sığamadım. Ve direk çıktım. Sonra çevresini inceledim ve gözlemlerimi paylaşıyorum.

Yalan mı söylüyorum, Yazı çıkartma değil mi? Neyse, dediğim gibi güle güle kullanın, alınmış en güzelidir. Şuan bende yok, inşallah olduğunda bende sizin gibi sahip olduğum şey ile ilgili fikirlerimi yazarım.

Size de iyi günler.

@velarenka

Ben sizin sözlerinize nasıl inanıyorsam, sizin benim sözlerime inanıp inanmamanız size kalmıştır. Ben karavanın içine girdim, Banyo ya sığamadım. Ve direk çıktım. Sonra çevresini inceledim ve gözlemlerimi paylaşıyorum.

Yalan mı söylüyorum, Yazı çıkartma değil mi? Neyse, dediğim gibi güle güle kullanın, alınmış en güzelidir. Şuan bende yok, inşallah olduğunda bende sizin gibi sahip olduğum şey ile ilgili fikirlerimi yazarım.

Size de iyi günler.

Siz daha once ortizi de öve öve bitiremiyordunuz..Ne degisti onu merak ediyorum..Ortizden fiyat alacaktiniz acilir camli haliyle...O iş noldu sahi? şimdi carpento diyorsunuz...ortizden daha iyi bir secenek ama umarim en yakin zamanda edinirsiniz..
Yalan soyluyorsunuz demiyorum sadece fazlaca abarttiginizi dusunuyorum.. iyi gunler

@velarenka

Gerçekleri yazınca şimdi bana saldıraya mı geçtiniz?

Ortiz 3.90'ı beğendiğimi söyledim. Fiyat aldım ve paylaştım. Sonra ne olduğunu da yazdım... Demek ki görmek istediğinizi görüyorsunuz...

Demirak

Evet, Ortiz ağır basıyordu. Ama son yaptığını okudunuz mu bilmiyorum... 3.90 modelin 2 kişiliğini getirmişler. Ön cam eklemişler ve karavan 750 kg üstü olmuş. Yani 4 kişiliği O1 belgeli, 2 kişiliği 750 kg üstü satıyorlar :smiley: Bu durum pazarlama stratejisi olarak açıklasalar da ben farklı yorumladım. O yüzden bir anda arkaya atıverdim. Benim için güven önemlidir. Hatta ilk sıradadır. Hele milyarlar verip, uzun yıllar kullanacağım birşey alacaksam...

@velarenka

Gerçekleri yazınca şimdi bana saldıraya mı geçtiniz?

Ortiz 3.90'ı beğendiğimi söyledim. Fiyat aldım ve paylaştım. Sonra ne olduğunu da yazdım... Demek ki görmek istediğinizi görüyorsunuz...

Estagfurullah saldirmak ne demek..fiyat alip yazacaktiniz acilir camlariyla...O1 belgesi uzerinden konusacaktik daha..bisey yazmadan gittiniz..simdi carpento diyorsunuz guzel tercih ama 70bin 80 bandı icin degil ama :smiley:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,084
Kaydolan Son Üyemiz
muraska6105

Çevrimiçi üyeler

Geri