750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak DEMİRAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 441,915
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Portatif tank yüksekliği çok az olan ama enine ve boyuna geniş, karavanın altına konabilen tekerlekli bir bidondan başka bir şey değil benim gördüğüm kadarı ile.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
@yugun

Ben sen kullanıyorsun diye biliyordum, kullanan birisine soralım o halde :smiley:

Bilen var mıdır acaba, Portatif Gri Pis Su Deposu kullanımı nasıldır?
Onu istediğimizde üreticiler ayrı para alıyorlar bu sadece tank parası mı?

Sistem olarak karavanın mevcut pissu tankına birşey yapılıyor mu? Yoksa, mevcut atık su boşaltım vanası altına portatif tank konulup, dolması mı sağlanıyor?

Yoksa hiç sabit tank yok ve direk mobil tanka mı boşalıyor?

Çok kısa bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Canlı olarak sorduğum hiç bir karavan sahibi portatif tank kullanmıyordu, bilgi alamadım.

@pasolvon

Son düzenleme:

ben portatif gri su deposu kullanıyorum. sabit tanka gerek yok. zaten hijyenik de bulmuyorum çekme karavanda kirli su tankını. genelde 23 litrelik olanı kullanılıyor ancak 40 litrelik daha yassı olanı da var. yücel hocamın dediği gibi mantık tekerlekli bir bidondan ibaret.

karavanın altında mutfak ve banyo tesisatlarının tek nokta çıkış var. oranın altına konuluyor ve doldukça boşaltılıyor. bundan ibaret.

Grey Tanks

Ben leğen kullanıyorum,
Hatta bazen leğeni karavanın altına koymak yerine,
direk lavabonun içine koyuyorum.
sık sık boşaltıyorum.

25000 lira ihale fiyatıydı.satıldığı fiyat
1906ERG20190043A15501995 BEYERLAND ÇEKME KARAVAN24.10.2019 10:20:0031.10.2019 10:20:0031.10.2019 10:20:58 37225TL

@suat54

Abi bende gördüm, ama inanamıyorum...

Gerçekten sahip olanlarla konuşmak lazım. Camları tam karavan camı yap, bir dıştan kasetli tuvalet yap, birde ısıtıcı ekle, akü koy, buzdolabını 12 V yapsan bile 40-45.000 TL yi geçmiyor.

bu şekilde almalı ve tatile çıkıp neye ihtiyaç duyuyorsan eklemeli diye düşünüyorum,sonuçta tatilde günün çoğu dışarıda geçecek,yatmak için kapalı alan olarak düşünmeli,lükse kaçıp bütçeyi zorlamadan amacımıza ulaşabiliriz,ayrıca 10 kere 5 günlük tatil yapsak parasını amorti eder,satarkende zarar etmez,diye düşünüyorum.

@suat54

Tamam ama, ocak yok karavanda? Portatif ocak&tüp üstü ocak almak lazım. Ama soğukta mümkün değil içerde yakamazsın.

Buzdolabı 12 V değil. Sadece kamp alanında çalışır. Geldin, kendine gelmesi vs, yani evden birşey koyamazsın ya da kendine 12 V ufak bir dolap alman lazım.

Şofbeni geçtim, ısıtıcı için 3.500 TL istiyor. Rakam 32.000 TL oldu. (24.000 TL + KDV + ısıtıcı)

Tuvalet mobil olsun, ek birşey eklemeyelim, diyelim.

Camlar, ısı yalıtımı ve sızdırmazlık soru işareti...

Ranzalarda cam yok. Arkada da cam yok. Sadece açılan 2 cam var, onlarda minibüs tipi. Yukarıda 40X40 heki var ama Banyo/Lavaboda hiç havalandırma yok. Ön cam açılmıyor gibi gördüm... Uzun lafın kısası, en azından ranza bölümüne cam eklemek lazım. Hem ışık hem de havalandırma için. Tuvalete 30X30 heki eklemek lazım. Banyo ve lavaboda havasız kalmamak için. Birde E belgeli cam diyor ama gerçek plexi karavan camı değil diye düşünüyorum. Sonuç olarak, 2 ufak ranza camı, banyo heki, tüm camların plexi olması 10.000 TL yi bulur.

Elektrik akü, şarj &inverter(7 tane priz varmış.) işine girdiğinizde yine bir 6-7.000 TL daha ekleyin. (güneş paneli işine girmiyorum)

Bu arada karavan içinde sadece 2 tane led lamba var. Ek ışık gerekebilir.

Yani lükse girmeden rahat uyuyabilmek için cam, güneş paneline girmeden basit elektrik işine girildi mi toplam 50.000 TL yi buluyoruz. Ocak mobil olur. Buzdolabını 12 V yaparsak orada da 3-4.000 TL atsa 55.000 TL ye dediğiniz gibi rahat kalmak için bir karavan olur.

Fiyat yine iyi ama iç plastik kaplama, yalıtım konusunda soru işareti yaratan izolasyon ve kendi üretimleri şase ilerde sorun çıkarırsa 2. elde de sıkıntı yaratabilir.

Bu arada bu markanın basına yansımış 1 mahkemelik durumu vardı.

Kontrol paneli, TV, Dıştan Kasetli Tuvalet, sabit ocak, al-ko stabilizatör vb lüks olarak gördüğümüz şeylere girmiyorum hiç...

Son düzenleme:

NK KARAVAN SIFIR 750 ALTI VE 4 KİŞİLİK 24000 TL,YENİ FİYAT.
SARI SİTEDE.
Nk karavan firmasından çok şikayet var haberiniz olsun
Ayrıca kalitesiz olduğu her halinden belli oluyor
Hele o öndeki tüp dolabı ne öyle
Bunu alacağıma güney karavan alırdım
En azından su sızdırmazlığı var
Sahibi malının arkasında ve dürüst bir satıcı güney karavan
Nk karavandan uzak durun bence

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri