750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak DEMİRAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 440,202
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@darkastano

Anladım, tekrar teşekkürler. Muhtemelen Fuar sürprizi yapacaklar. Eğer 3.60 ve üzeri çalıştılarsa, dediğiniz gibi 680 kg çıktılarsa bu karavan yürür gider.

Zaten 5 kişilikte rakibi olmaz ama boyut/ağırlık olarakta mevcut modele göre avantaj sağlar. Burada kilit konu biraz da fiyatı. KDV dahil 60-65.000 TL aralığında olması lazım. Yoksa pahalı kalır...

Etiketler
@omnitemporal

Ekliyorum listeye, şuan aktif 10 Türk markası bu şekilde üretim yapıyor. 11 gelebilir ve Türk Distrübütörlü 1 yabancı markada ithal ediliyor bu segmentte.

1- Caretta Uncle

2- Pino P280 Cacholete

3- Saly - Carabinata

4- Carpento 360

5- Güney Karavan - Midi

6- Eks 3600

7- Leyli 2.40

8- Erba 3.40

9- May 360

10- Dolly Weekend

11- Ortiz - Model bekleniyor.

12 - Aydos - Niewiadow Nt 126 (İthal)

@gokergulay

Tek tek fiyatları araştırmadım açıkçası ama kabaca baktığımda Aydos'un ithal karavanı 80.000 TL bandında(Ancak donanımları baz değil, fulle yakın denebilir.), o donanımlarda yerli karavanlar 65.000 TL dolaylarında geziyor. Bu listedeki en ucuz baz model karavan için 15.000 TL den bahsediyorlardı ama herhalde son zamlarla 20.000 TL olmuştur.

Yani bu liste 15.000 TL den başlıyor, 65.000 TL ye çıkıyor. İthal alayım derseniz de 80.000 TL lerden yukarı çıkmanız gerekiyor.
Erba 410 td neden listede yok

Saly xl için geçen salı fiyat aldım.frenli 1 tonluk şasi standart donanım 54 bin kusurlu..daha da pazarlık payı olur diye düşünüyorum..

@omnitemporal

Abi sorun yatmaktan ziyade, taşımak. Yoksa bir araç üstü çadır alırsın, tepede yatarsın...

3 koltuk emniyet kemerli. Başka koltuk yok. Benim aile kalabalık ve bu aracı şehir içinde kullanacağım araç olarak da alacağım. Dolayısıyla bu sefer ailemi taşıyamam...

Bu araç daha çok emeklilikte eşinde ve 1 yakınınla gezebileceğin bir araç gibi gözüküyor. Öyle küçük çocuklarla, anne/babayla zor.

Donanımları falan çok iyi. Herşey düşünülmüş 75 lt temiz/gri depo, kasetli tuvalet, dizel sıcak su ve ortam ısıtıcı, sağ/sol sineklikli açılan karavan plexi camlar, arka açılmayan plexi cam, 2'li camlı ocak, evye, dolaplar, ufakta olsa gardrop, üst heki ve tuvalet üst heki, güneş panelleri(enerji kullanımına göre büyütülebilirmiş), gösterge panelleri(cep telefonundanda görüntüleme), araç şarjı, ınverterı, araç kullanımı için karavan içini kullanmadan arka bagaj, tentes, arazi buzdolabı(titreşimlerde bile çalışmayı sürdürüyormuş.), üst merdiven...

Çeki demiri tak, tekneni de çek. 1.500 TL ver bisiklet&kayak taşıyıcı tak...

Araçta geri kamerası, yükseklik&derinlik ayarlı hidrolik direksiyon, elektrikli camlar, kumandalı merkezi kilit, yokuş kalkış, fren ve anti patinaj sistemi, ön/arka sis farı, klima ve 2 hava yastığı...

Yeni otomatik vitesli modelde navigasyon ekranı ve hız sabitleyici de olabilirmiş opsiyon olarak. Daha ne olsun...

Dediğim gibi ilerki yaşlarda direk bunu düşünürüm... İyi bir lastik ile dağa&taşa Avrupa'ya hiçbir şey düşünmeden bas git...

Bu arada Firma tanıtım içi Düseldorf'a gitmiş bununla. Ortalamada 7.1 lt yakmış araç. 2 ton üzeri olmasına rağmen(2.5 tona kadar yüklenebiliyor) bana göre çok iyi bir değer. Motokaravanlarda 45 kuruşlarda tüketimi olan araç var mı?

Çekme karavanlarda hem ağırlık hem de aerodinamiksel olarak %25 yakıt artışını baz alın diyor kullanan kişiler. Benim aracım Tucson 1.6 Dizel 6 litre yakıyor. %25 artarsa 7.5 litre civarı yapar. Ve araç 1.5 ton, çekme karavanda 750 kg olsun 2.250 ton yapar.

Yani motokaravanın aerodinamiksel ekonomisini ve sürüş güvenliğini de kullanıyor. Ve küçük olduğu için (5.3 metre. 3.80 May Karavanı düşünürsek, ok dahil 4.5 metre olsa araçla 9 metreleri buluyorsun. ) par etmesi de kolay.

Sadece yüksekliği 2.5 metrenin üzerinde olduğu için ev kapalı garajlarına belki girmekte zorlanabilir ama açık otoparka istediğin gibi parkedebilirsin.

Arkadaşlar erba 410 td hakkında bilgisi olan varmı?yada erba kullanan .fiyat açısından en makul o görünüyor.gorusu olan paylaşsın lütfen

@Badadirciggin

Var, olmadığını size kim söyledi? 28. sayfada kaldı güncel liste. Tekrar günceller atarım, yakın zamanda...

e) Erba - 4.10 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 720 kg ) ve 3.40 (2 Kişilik)

@omnitemporal

Abi sanırım telefondan çok yazıları takip edemiyorsun. Ben şöyle dedim Xl için, eğer 3.60 metre üzerini çalıştılarsa ve 5 kişilik bu görseldeki karavanın 60-65.000 TL olmasını beklerim. Çünkü daha yeni Menemen Karavan etkinliğinde 3.25 modelini 60.00 TL den aldığını söyledi abi. Sadece portatif tank, sineklikler ve yaşam aküsü var dedi...

Sonraki yazılarımda yine 3.25 çalıştıklarını ve bu çerçevede 60.000 TL civarı(diğer ile aynı) olmasını beklerim dedim. Ki gördüğümüz gibi fiyat aynıymış.

@Akaltun

Bu sınıf dediğiniz hangi sınıf? Motokaravanlar içinde şuanda full modelini 260.000 TL ye alabildiğiniz tek 0 karavan. Ama kıyasladığımız diğer motokaravanlar büyük van 17 m3 vb. Dolayısıyla eş değer kıyaslama olmaz diye düşünüyorum.

Selamlar,

Pino Karavan - 280 Cachalote modelini listemizden çıkarıyorum. Çünkü yeni modeli O2 olmuş yani 750 kg üzeri olarak 800 kg'a satılıyor. Pino çok güzel karavanlar yapıyor ama bu ağırlık konusunda ne yapmaya çalıştığını anlamadım...

750 Kg ALTI TAM KARAVANLAR ve MUTFAK/BANTO DIŞARIDA KARAVANLAR

1-750 kg altı Tam Karavanlar: (4 kişilik modeller bold yapılmıştır. İthal Karavanlar italik yapılmıştır.)

a)
Aydos- Niewiadow Nt 126 (O1 Belgeli İthal) (2 Kişilik)

b) Caretta - Uncle 370 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 735 kg) ve Junior (2 Kişilik)

c) Carpento - 360 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 680 kg) ve 310 (2 Kişilik)

ç) Dolly - Weekend (2 Kişilik)

d) Eks - 3600 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 710 kg)

e) Erba - 4.10 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 720 kg
) ve 3.40 (2 Kişilik)

f) Gündoğdu Karavan - Leyli 2.40 (2.40 metre) (2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 550 kg)

g) Güney Karavan - Maxi 4.40 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 750 kg
) ve Midi (3 Kişilik)

ğ) Hymer Eriba - Touring Familia 3.20/3.10 (O1 Belgeli İthal) (2 Kişilik)

h) May - 3600/3800 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 650/670 kg) ve 2500 (2 Kişilik)

ı) NK - 3500/3800/4000 (O1 Belgesi teyit edilmedi 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 750 kg altı belirtiliyor.)

i) Ortiz Karavan - 3.90 (Camsız versiyonu O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 740 kg) 2/3 (Camsız versiyonu O1 Belgeli 3 kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık 750 kg)

j) Saly - Carabinata 3.25 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 650 kg) ve 3.25 Petite S (2 Kişilik)

k) Sterckeman - Starlett 330 CP (O1 Belgeli 2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık 707 kg)

l) White Pigeon - Atlantis 3.60(O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 740 kg.)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2) Mutfak/Banyo Dışarıda Karavanlar: (4 kişilik modeller bold yapılmıştır.)

a)
Başoğlu Karavan - Caretta 1500 (4.18 metre) (O1 Belgeli 2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 460 kg)

b) Crawler - Izz 428 (4.28 metre) (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 740 kg)
ve EN 390 (3.90 metre) (O1 Belgeli 2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 680 kg)

c)
Güney Karavan - Mini (3 metre) (O1 Belgeli 2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 350 kg)

d)
Pino Karavan - Pİ 2010 (2.10 metre) (O1 Belgeli 2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 350 kg) (Mutfak içeride)

e)
Sterckman - Easy 340 CP (3.40 metre ) ( O1 Belgeli İthal 3 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 657 kg) (Mutfak içeride)

f) White Pigeon (3 metre) (O1 Belgeli 2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 500 kg)

750 kg altı bir karavan alacağım. Önümüzdeki 2020 İstanbul karavan fuarını bekliyorum. Aklımda 2 marka var. Hangisi daha avantajlı yerinde görmek lazım ama en önemli belirleyicim fiyat olacak. Fiyatlar şu ankinden yüksek olursa ikinci ele yönelebilirim.
Pino karavan da iyi şeyler yapmaya çalışan bir yerli üretici ama ağırlık konusunda ben de anlamış değilim. Avrupada adamlar 4.30 karavanı 750 altında tutmayı başarıyorlar. Bence kaliteyi belirleyen de bu oluyor sanırım. Yani cüsse büyük ama ağırlık küçük.

Bu seneki fuara (İstanbul dakine) saly ,ortiz,erba katilmayacagiz dedi.bu arada İzmit tede bir fuar olacak Ocak ayında.bende yaptığım araştırmada en uygun fiyatlı benim en çok işime yarayacak karavan olarak erba 410 td yi görüyorum.frenli ,1 tonluk şasi,heryer dolap içi dışı fiber.tek sorunu 410 td modelinde stabilizatör uygulanmıyor Muş.saly de sadece frenli için 5 bin fark istendiği düşünülürse en makul fiyatlı erba gibi gözüküyor.en kısa zamanda gidip görüp fiyat alıp izlenimlerimi paylaşacağım.

Bu seneki fuara (İstanbul dakine) saly ,ortiz,erba katilmayacagiz dedi.bu arada İzmit tede bir fuar olacak Ocak ayında.bende yaptığım araştırmada en uygun fiyatlı benim en çok işime yarayacak karavan olarak erba 410 td yi görüyorum.frenli ,1 tonluk şasi,heryer dolap içi dışı fiber.tek sorunu 410 td modelinde stabilizatör uygulanmıyor Muş.saly de sadece frenli için 5 bin fark istendiği düşünülürse en makul fiyatlı erba gibi gözüküyor.en kısa zamanda gidip görüp fiyat alıp izlenimlerimi paylaşacağım.
Bu bilgiyi bende merakla bekliyorum
Daha önce erba 5,25 kullanmıştım,karavan iyi ama çok büyük ve gülle gibi ağırdı
Bu nedenle gezi için uygun değildi
Bir yerde sabit kullanmak için iyiydi
4.10 td eğer gerçekten 700-800 kg arasında ise 4 kişilik ise ve 30-40 bin arasında bir fiyatı varsa bende alırım
Tabii O1 belgesi olmalı
Kantara çıkarabilirseniz çok makbule geçer
Kilo konusunda diğer arkadaşlar kadar takıntılı değilim
O1 belgesi olsun 800 kg olsa bile sorun olmaz

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2020 fuarına Saly, Erba ve Ortiz'in katılmayacağı haberinin kaynağı nedir? Eğer doğruysa, ben bunu, firmaların fuar zamanlamasına bir tepkisi olarak değerlendiririm. Zira fuarın sonbaharda olması daha mantıklı değil mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri