750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak DEMİRAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 441,937
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hayırlı olsun
Orhan usta iyidir
Benim de ilk sıralarımda may karavan

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Paylaştığınız fotoğraflar için teşekkür ederim. Güzel bir çözüm olmuş.

Fakat gel gelelim 4 kişilik bir aile için her sabah masayı tekrar kurma zorunluluğu demek bu durum. Aksi halde kapı yok.

Gül diken ilişkisi var burada da. Gördüğüm kadarıyla en geniş kullanım alanına, en geniş mutfağa ve banyoya sahip 750kg altı karavanlardan birisi olmuş.

Bu arada sineklik ve basamak neden takılamadığını anlayamadım. Hadi sineklik kayar mekanizmadan desek merdiven ne alaka?

Bu arada şöyle bir sineklik te kullanılabilir.

MagicMesh Mıknatıslı Kapı Sinekliği 180 x 100 cm (Siyah) Fiyatı
Kendiliğinden Kapanır Mıknatıslı Kapı Tülü (Sineksiz Rahat Fiyatı
Arkadaşlar internette ki resimlere aldanmayın gidip hepsini yerinde görün öyle alın yanıltıyor fotoğraflar...

Eksiği çok geldi bana...
Hocam hadi içini komple soyulup yeniden dizayn edilse camlar tabi aynı ebatlarda bulunursa temin edilse ama kabuk durumu nasıl iyi bakılması lazım eee tabi birde zaman unsuru var 2.side sağlam bi sinir yapısı

VIA_F2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yakın zamanda bende Erbayı ziyaret edeceğim. Birde White Pigeonun 750 kg altını inceleyeceğim. 750 kg altı bir karavan için KDV dahil 35.000 tlden fazla vermek istemiyorum. Extraları kafama göre sonrasında hallederim . İyice araştıracağım.
White pigeon butik çalışıyor özel şeyler isterseniz daha mantıklı olabilir.Ama telefon faki kişiler ustayla sizi gorusturelim ihtiyacınıza göre birşeyler yapalım dedi.Ama tartı meselesinde arkadaşlar yıllarca o1 belgeli diye 800-900 hatta 1 tonluk karavanlar satılmış vatandaşa.en azından yeni alacak ve almayı düşünen arkadaşlar buna dikkat etsinler.

Gelelim hafta sonu karavan turumuza...
İlk önce basogluna gittik. uncle bize boğucu geldi ve fiyat çok yüksek.birkac gün önceden geleceğimizi haber verdiğimiz saly ikinci duragimizdi.adapazarina gitmeden arandik otobüsten indik arandik geliyor musunuz diye.sagolsunlar simitlerimizi bile hazırlamışlar.bizimle ilgilenen müjgan hanım konuya hâkim.fiyat konusunda da yardımcı olmaya çalıştılar.carabinata ve xl içinde malzeme işçilik kaliteli ,üzerinde firmanın çalışanları kafa yormuslar belli.Ama kullanım ihtiyaçları ve depolama alanlarının olmayışı bizi caydirdi.Ancak söylemeden edemeyeceğim eğer bu boyut bana yeter diyorsanız ciddi bir firma gözü kapalı saly ye gidebilirsiniz.hele de 02 belgeli karavan düşünen varsa 525 modeline hayran kaldım.sonraki durağımız erba idi.bir hoşgeldin dışında pek bı ilgi göremedik 700 km gelen ve satın alma ihtimali yüksek iki müşteri için karavanlari kendimiz gezdik.yaklasik 1 saat sonra 4.10 td modelini daha önce almış bir müşterinin evine giderek gezdik.ic alan ferah.ama malzeme ve işçilik hoşumuza gitmedi.01 belgeli olan modeldi bu.mobilya malzeme si hakkında da ne olduğunu tam anlamadık.Ama 5,25 modeli hem mobilya hem ferahlık hemde depolama alanı olarak hoşumuza gitti.Son gezecegimiz yer olduğu için biraz umutsuz biraz moralsiz Manisa'ya doğru yola çıktık.sabah sanayi önünde indik ve Orhan ustaya geldiğimizi haber verdik.sagolsun bizi akrabası gibi ağırladı.kucuk bir sanayi dükkanında bu karavanlari nasıl yapar sorusu tabiki aklımıza gelmedi değil.ancak konuştukça ne istediğimizi anlattıkça Orhan usta nin çözüm uretme kabiliyeti Sabri ve işine olan sevdası bizi etkiledi.may 360 üç kişilik modeli dükkanda inceledik.malzeme işçilik hoşumuza gitti.sunuda ekleyeyim karavanin dışı ilandaki kadar çirkin değil.sonra 2 yıl önce sattığı 380 modelini müşterinin evine giderek inceledik.İki yıllık bir karavan için çok iyi durumdaydı.sahibi panel sistemi ile 7/24 elektrik sağladığını hatta buzdolabı nin biz gezerken bile çalıştığını gördük.bu panel sistemi aküleri ile ,6000 TL şu an.cok memnun olduğunu bize defalarca anlattı.biz Orhan ustaya güvendik inandık 380 siparişi verdik.tum karavan alacak arkadaşlara kolay gelsin gönlünüze göre bir karavan sahibi olmanız dileğiyle hoşçakalın..

@darkastano @Badadirciggin

Vaay hayırlı olsun :smiley: 3800 de güzel olmuş. Plexi camlı mı, standart mı aldınız?

Orhan Usta konusunda kimseden olumsuz birşey duymadım. Bakalım aldığınızda boy boy fotoğraflarsınız bizi :smiley:
Standart camlı.icinde gezdigimiz 3800 un fotoğrafları var ama hep kendimizi cekmisiz burada reklam olmayalım diye paylasmadik.ama cam konusu plexi cam kıtır kıtır dağılıyor ben minibüs camını tercih ettim birde 4000 bin gibi bir fark çıkıyor tabi.diger karavanlari görünce May uzay mekiği gibi.. teşekkürler.. inşallah sizde istediğiniz karavana bir an önce kavuşursunuz...

@Badadirciggin

İnşallah nasip olur.

İthal takacak paylaşmıştım E belgeli. 9.000 TL fark çıkıyor, E belgesiz yerlide de 6.000 TL.

Elbette sizin kararsınız. Ancak kaliteli Avrupa'larda 10 yıl ortalama ömrü var. Normal cam, yalıtım, sızdırma, güvenlik ve konfor anlamında ben önermiyorum.

@Badadirciggin

İnşallah nasip olur.

İthal takacak paylaşmıştım E belgeli. 9.000 TL fark çıkıyor, E belgesiz yerlide de 6.000 TL.

Elbette sizin kararsınız. Ancak kaliteli Avrupa'larda 10 yıl ortalama ömrü var. Normal cam, yalıtım, sızdırma, güvenlik ve konfor anlamında ben önermiyorum.
Valla teslim alalım bir görelim biz sadece yaz aylarında kullanacağımız için böyle düşündük.Ama sizin istediğiniz herşey eklendiğinde Adria fiyatlarına çıkıyor.Benim karavana bakışım kampci ruhundan çok ekonomik tatil ve karavanin var diye gezerim mantığı.Ve işçilik kalite sağlamlık olarak 50 yıllık birkaç firmadan daha iyi diye May i tercih ettik.

Yerli pleksi camlar için pazarlıksız 5000 tl civarı fiyat vermişlerdi. Mevcut minibüs camları takılmayacağı için karavanın toplam fiyatından düşerler diye düşünüyorum. tahminim max 2000-3000 arası ek maliyet doğurur yerli pleksi camlar .

Yerli pleksi camlar için pazarlıksız 5000 tl civarı fiyat vermişlerdi. Mevcut minibüs camları takılmayacağı için karavanın toplam fiyatından düşerler diye düşünüyorum. tahminim max 2000-3000 arası ek maliyet doğurur yerli pleksi camlar .
Cam değişiminde sadece camın değişimini düşünmeyin açma kaldırma aparatları da ithal olduğu için maliyet artıyor ama yinede çok net bilmemekle birlikte 4000 bin e hallolur diye düşünüyorum...

Cam değişiminde sadece camın değişimini düşünmeyin açma kaldırma aparatları da ithal olduğu için maliyet artıyor ama yinede çok net bilmemekle birlikte 4000 bin e hallolur diye düşünüyorum...
Apartlı hatta sineklikli perdeli olarak düşünmüştüm. Antalya’daki üretici açma kapama aparatlı sineklikli ve perdeli herşey dahil üretim yapıyor bildiğim kadarıyla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri