750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak DEMİRAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 441,533
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tek kötü yanı 50 litre temiz su tankı var pis su tankı ise yok portatif ve opsiyonel ayrıca standartta frensiz dingil var içi güzel malzeme kaliteli ama kontrol panelinden tutunda Ocak evye bile opsiyonel bizi çok aşar

Etiketler
Carpento nün opsiyonel donanımları bu şekilde
OPSİYONEL DONANIM
ALKO Şase için Frenli Dingil ve Kaplin Tertibatı
ALKO Amortisör
ALKO Stabilizatör (AKS™ 3004)
ALKO Yedek Jant ve Lastik
CBE Kontrol Panel ve Şarj Cihazı (PC100)
CBE 220V/12V Priz ve Anahtar Grubu
220V Ekstra Priz (CBE)
220V Ekstra Priz (Viko)
LED Okuma Lambası
CAN 1 Ocak ve Eviye Kombinasyonu ve Musluk
CAN 2 Ocak ve Eviye Kombinasyonu ve Musluk
CAN Eviye ve Musluk 35x26 cm
CAN 1 Ocak 32x28 cm
CAN 2 Ocak 32x38 cm
TRUMA Thermi 5lt Elektrikli Boyler
TRUMA B10 10lt Gazlı Boyler
THETFORD Porta Potti Portatif Tuvalet
THETFORD C223 Kasetli Tuvalet
INDEL-B 49 Lt. 12V Buzdolabı
KLEO 60 Lt. 12V Buzdolabı
THETFORD 90 Lt. 12V Buzdolabı
TURUMA S2200 Ortam Isıtıcı
TRUMA Sapfir Compact Zemin Tipi Klima (Soğutma) 220V
Havalandırma Fanı (İçeri ve Dışarı Üfleme, Tavana Monte)
Jel Akü 12V 100Ah (deepcyle)
Inverter 12V 220V 300W (Full Sinus)
Güneş Enerjisi Sistemi (124W Panel, 10Ah Kontrol, 10Ah Şarj Cihazı)
Dış Aydınlatma
REMIS 40x40 Tavan Pencersi
REMIS 50x70 Tavan Pencersi
REMIS 60x90 Tavan Pencersi
Kapı Sabitleme Aparatı
Hafele Mobilya Kulpları
Perdeler (Ön ve Arka Pencereler)
Sineklik 90x45 cm (Arka Pencere)
Sineklik 175x55 cm (Kapı)
Portatif Kirli Su Tankı
Plastik Adım Basamağı

Kapı sabitleme aparatı ve mobilya kulpları bile opsiyonel yok artık

Alacağız erba karavanı perdelerin üstüne de birkaç dolap idare edeceğiz artik
Screenshot 2020 02 21 17 32 22 447 comsahibinden

Carpento nün opsiyonel donanımları bu şekilde
OPSİYONEL DONANIM
ALKO Şase için Frenli Dingil ve Kaplin Tertibatı
ALKO Amortisör
ALKO Stabilizatör (AKS™ 3004)
ALKO Yedek Jant ve Lastik
CBE Kontrol Panel ve Şarj Cihazı (PC100)
CBE 220V/12V Priz ve Anahtar Grubu
220V Ekstra Priz (CBE)
220V Ekstra Priz (Viko)
LED Okuma Lambası
CAN 1 Ocak ve Eviye Kombinasyonu ve Musluk
CAN 2 Ocak ve Eviye Kombinasyonu ve Musluk
CAN Eviye ve Musluk 35x26 cm
CAN 1 Ocak 32x28 cm
CAN 2 Ocak 32x38 cm
TRUMA Thermi 5lt Elektrikli Boyler
TRUMA B10 10lt Gazlı Boyler
THETFORD Porta Potti Portatif Tuvalet
THETFORD C223 Kasetli Tuvalet
INDEL-B 49 Lt. 12V Buzdolabı
KLEO 60 Lt. 12V Buzdolabı
THETFORD 90 Lt. 12V Buzdolabı
TURUMA S2200 Ortam Isıtıcı
TRUMA Sapfir Compact Zemin Tipi Klima (Soğutma) 220V
Havalandırma Fanı (İçeri ve Dışarı Üfleme, Tavana Monte)
Jel Akü 12V 100Ah (deepcyle)
Inverter 12V 220V 300W (Full Sinus)
Güneş Enerjisi Sistemi (124W Panel, 10Ah Kontrol, 10Ah Şarj Cihazı)
Dış Aydınlatma
REMIS 40x40 Tavan Pencersi
REMIS 50x70 Tavan Pencersi
REMIS 60x90 Tavan Pencersi
Kapı Sabitleme Aparatı
Hafele Mobilya Kulpları
Perdeler (Ön ve Arka Pencereler)
Sineklik 90x45 cm (Arka Pencere)
Sineklik 175x55 cm (Kapı)
Portatif Kirli Su Tankı
Plastik Adım Basamağı

Kapı sabitleme aparatı ve mobilya kulpları bile opsiyonel yok artık
Donanımların opsiyonel olmasına karşı değilim bence kişiselleştirme imkanı sağlıyor ancak bu durumda bos paketin fiyatı sanki fazla olmuş.Portatif wc bile opsiyonlu.Net fiyatları ogrensek daha iyi yorum yaparız

Carpento ile instagram uzerinden gorustum ve fiyat sordum.Standart donanimli fiyatlar KDV haric su sekilde

310 47000
360 54000
410 60000

360 icin konusacak olursak 63 bin gibi bir rakama geliyor ne kadar pazarlik edilir bilmiyorum.Ben fiyati ogrendikten sonra vazgectim bile :smiley:

Her malin alicisi vardir tabi ama 750kg altinda 4 kisilik yerli karavan icin fren tertibati , wc si , sineklik ve perdesi olmadan (sanirim buzdolabida yok standart donanimda ) bu fiyat bana biraz cilginlik gibi geldi ne yalan soyliyim birazda sinirlendim :smiley:

Son düzenleme:

Camp Caravan Fuarını dolaştık.En dikkatimizi çeken Umarsan’ın 360 modeli oldu.İki kişilik olarak içini özel dizayn yapılıyormuş.Bursa bayisi öyle söyledi.Fabrikaya gelin mühendisle görüşün istediğiniz dizaynı yaptırırsınız dedi.Biz arka yatağı kaldırıp,mutfağı arkaya,banyoyuda büyütmek istiyoruz.Ön oturma grubundaki yatağının enini 130 cm yaptırmayı planlıyoruz.Ücret aynı olacakmış.Ne dersiniz değer mi buna...

Carpento 310 modelinine de ön tarafına açılır karavan camları özel imalat olarak yapılırmış o modelde çok hoş ne dersiniz..

Merhaba aranıza yeni katıldım. 750 kg çekme karavan almak istiyorum fakat aracımı da değiştirmek zorundayım. Online program ile araç karşılaştirması yapiyorum. Alabileceğim araçlar arasında 2014 ve sonrası otomatik vitesli araçlar;
Opel Mokka 1,4 -1,6
Cltroen C4 Cactus 1,6
Nissan Juke 1,6
Fiat 500L 1,3 (95bg)
Fiat 500X 1,4
Bu araçları kullananlarin yardımina ihtiyacım var.

Herkese merhaba
Bende aranıza yeni katıldım. Bütçeme uygun bir karavan almak istiyorum. Paylaşımlarda bulunduğunuz birbirinden önemli bilgiler için çok teşekkürler.

Outfit Matching Car and Caravan online karşılaştırma programı ile araç karşılaştırması ile araç değişimi yapacağım.Fakat fiat 500L uygun değil gibi. Sizlerden Fiat 500L ile çekme karavan kullanan var mı?
@umitgurluk merhaba aracın etiket bilgilerinde yani fabrikanın verdiği verilerde aracınızın kaç kg çekme kapasitesi olduğu aslında yazıyor o etiketi bir kontrol edin derim genelde kapı eşiğinde olur etiketler

VIA_F2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Video: https://youtu.be/3C1F4DrgK1Q

Bu seneki fuar hakkında ilginç bir anektod...
Abiye hak vermemek elde değil fuarı dün gezdim motokaravanlarin hiç birine bakmadım ilgim cekme karavanlarda. Çekme karavanlar için konusursam,
Hiç kullanıcı olmadığım halde;

(fiyat fayda performansı kendi düşüncelerimi içerir size göre farklı olabilir)

Camper design gibi bir marka vardı on cam yerine masa örtüsü yapılan saydam kalın örtüyü kesip koymuşlar. Kapı suntayi boyayıp koymuş gibi. On tüplük alanı eşya saklama die anlatılıyordu. Birşey koyabilmek imkansız... Hiç hazır olmayan bir ürünü getirmişler... karavana hoşuma giden tek şey Satıcıya söyledigim; dolap kapaklari rengi...
Fiyat 55.000+KDV denildi.

NK karavani arkadaşım merak ettiği için baktık... cam tavanlı diye soyleneni üst tarafında birleşim yeri oynuyor oradan yağmur alması muhtemel gibime geldi... duş kısmı ev tipi duşakabin ben beğenmedim... Orta masanın on cam olan kısmı çok uzun oturunca arkaya dayanabilmek mümkün değil sungerini kaldırıp acaba geri doğru gidiyor mu die bakmaua çalıştım ama oturma kısmı tahtasi kaldiramadim sanırım o şekilde sabit...

Caretta uncle donamli olanı 98.000 civarı fiyat vardı... Bana yüksek geldi

Carpento
310: 47.000
360: 54.000
410: 62.000 +KDV leri
hepsinde aksesuar eklemek gerekliliği... Donanım fiyat yazısı ekte koydum...

410 icin
İç mekan dar olmasına rağmen mobilya kısmı kaliteli duruyor...

Umarsan 3.60 iç kısmı daha dar gibi geldi... fiber kokusu çok fazla değildi sanırım Kocaeli fuarında şikayet konusu idi. Umarsan 4 kişilik bunu da ayrıca dikkate almak gerekebilir..

Hotomobilin Troy 2 kişilik çekme karavanı fiber gövdeli karavanlar kisima alternatif olabilir... Mayıs ayı için 2+1 kişilik bir tasarım üzerinde çalıştıklarını beyan ettiler...

Gelelim begendiklerime LMC ile hymer karavanlar iç kısım ferah geldi (boy olarak büyüklüğüne bağlı olabilir)

Diş kaplamasina dokununca bile farkı hissediyorsunuz... İç mekan donanım ve mobilya kalitesi maalesef bizimkilerin çok önünde... Yurumemiz gereken çok fazla yol olduğu kesin... Fiyatları euro olunca bizim alım gucumuzle sadece uzaktan bakabilmek mumkun oluyor... :(

Aksesuar kısmında İzmir firması asthermin soğutucu ürünü olan 140 litre çift evaporatörlu 12 v buzdolabı 2300₺ fiyatlı idi ihtiyacı olanlar için bir secenek olabilir...

Karavanda karavan cami olamli diye düşünen biri olarak; İthal karavan camlarında showroom ürünü oldugundanmidir bilemedim ama perde sineklik kombinasyonları çok dandik geldi...
ama o kadar para verince karşılığında daha kaliteli birşey beklerim...

Ama erba, saly, Adria, hobby ve diğerlerini gorebilsek çok iyi olurdu..

Yarın için daha iyi gözlemler gelecektir mutlaka buradan takip edeceğiz... 2e1f3bc4db3a7e59d5b3be53a0386f93

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abiye hak vermemek elde değil fuarı dün gezdim motokaravanlarin hiç birine bakmadım ilgim cekme karavanlarda. Çekme karavanlar için konusursam,

Camper design gibi bir marka vardı on cam yerine masa örtüsü yapılan saydam kalın örtüyü kesip koymuşlar. Kapı suntayi boyayıp koymuş gibi. On tüplük alanı eşya saklama die anlatılıyordu. Birşey koyabilmek imkansız... Hiç hazır olmayan bir ürünü getirmişler... karavana hoşuma giden tek şey Satıcıya söyledigim; dolap kapaklari rengi...

NK karavani arkadaşım merak ettiği için baktık... cam tavanlı diye soyleneni üst tarafında birleşim yeri oynuyor oradan yağmur alması muhtemel gibime geldi... duş kısmı ev tipi duşakabin ben beğenmedim... Orta masanın on cam olan kısmı çok uzun oturunca arkaya dayanabilmek mümkün değil sungerini kaldırıp acaba geri doğru gidiyor mu die bakmaua çalıştım ama oturma kısmı tahtasi kaldiramadim sanırım o şekilde sabit...

Carpento
hepsinde aksesuar eklemek gerekliliği... Donanım fiyat yazısı ekte koydum...

410 icin

Umarsan 3.60 iç kısmı daha dar gibi geldi... fiber kokusu çok fazla değildi sanırım Kocaeli fuarında şikayet konusu idi. Umarsan 4 kişilik bunu da ayrıca dikkate almak gerekebilir..

Hotomobilin Troy 2 kişilik çekme karavanı fiber gövdeli karavanlar kisima alternatif olabilir... Mayıs ayı için 2+1 kişilik bir tasarım üzerinde çalıştıklarını beyan ettiler...

Gelelim begendiklerime LMC ile hymer karavanlar iç kısım ferah geldi (boy olarak büyüklüğüne bağlı olabilir)

Diş kaplamasina dokununca bile farkı hissediyorsunuz... İç mekan donanım ve mobilya kalitesi maalesef bizimkilerin çok önünde... Yurumemiz gereken çok fazla yol olduğu kesin... Fiyatları euro olunca bizim alım gucumuzle sadece uzaktan bakabilmek mumkun oluyor... :(

Aksesuar kısmında İzmir firması asthermin soğutucu ürünü olan 140 litre çift evaporatörlu 12 v buzdolabı 2300₺ fiyatlı idi ihtiyacı olanlar için bir secenek olabilir...

Karavanda karavan cami olamli diye düşünen biri olarak; İthal karavan camlarında showroom ürünü oldugundanmidir bilemedim ama perde sineklik kombinasyonları çok dandik geldi...
o kadar para verince karşılığında daha kaliteli birşey beklerdim...

Yarın için daha iyi gözlemler gelecektir mutlaka buradan takip edeceğiz... 2e1f3bc4db3a7e59d5b3be53a0386f93

Carpento
hepsinde aksesuar eklemek gerekliliği...

410 icin

o kadar para verince karşılığında daha kaliteli birşey beklerdim...

Yarın için daha iyi gözlemler gelecektir mutlaka buradan takip edeceğiz...

@sevikilhan sagolun hocam paylasim icin. Cuma aksami fuar icin ispartadan yola cikmayi dusundum iyi ki cikmamisim zaten sadece umarsan benim dusunduklerimin arasindaydi.Carpentonun pahali oldugunu biliyorum.Boyle olunca bir markayi gormek icin o kadar yola degmez diye dusundum.

Suanda saly karavanin yeni carabinatasini bekliyorum ciktiginda sakaryaya gidip erba basoglu saly hepsini gezicem pino da 100 km mesafesi var orayada ugrarim benim icin yeterli.Geriye sadece may karavan kaliyor yeni yerlerine tasindilar son birkez telefonla gorusucem sakaryaya gitmeden once

@sevikilhan sagolun hocam paylasim icin. Cuma aksami fuar icin ispartadan yola cikmayi dusundum iyi ki cikmamisim zaten sadece umarsan benim dusunduklerimin arasindaydi.Carpentonun pahali oldugunu biliyorum.Boyle olunca bir markayi gormek icin o kadar yola degmez diye dusundum.

Suanda saly karavanin yeni carabinatasini bekliyorum ciktiginda sakaryaya gidip erba basoglu saly hepsini gezicem pino da 100 km mesafesi var orayada ugrarim benim icin yeterli.Geriye sadece may karavan kaliyor yeni yerlerine tasindilar son birkez telefonla gorusucem sakaryaya gitmeden once
2+1 sizin için yeterli ise tasarımı bitince tabii ki hotomobil troy e bir bakın diyebilirim... Saly carabinata xl görmeyi isterdim... Resimlerde dar gibi geldi bana... Erba 410 istediğim yerleşim değişiklikleri yapabilirler mi die bende gidip yerinde görmeyi düşünüyorum... Arka taraf ranza orta mutfak banyo karşılıklı önde masa/yatak kombinasyonu ile pleksi karavan cami değişiklikleri için ne fiyat alacağım öğrenince ilgilenenler için haber verebilirim...

Birde fuarda çeki demiri firması denk gelir diye düşünüyordum ama aks römork marka model yoktu. Acg romork satış elemanı yoktu tel numarami aldıklari halde geri dönüş yapmadilar sanırım şimdilik en iyi teklifi veren dolphin römork oldu orada taktircam...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Geri