750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak DEMİRAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 441,418
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Etiketler
Bu rakamlar doğruysa günde 2 adet 3,75 1 adet 4.10 haftada bir de 5.25 desek ayda 94 kişi erba karavan sahibi oluyor demektir. Yılda 1000'in üzerinde karavan demek. Bu açıdan bakarsak ERBA'nın bu ülke karavancılığına katkıları yadsınamaz bir gerçek.
Bir diğer taraftan da yeni bir girişimcilik modeli ihtiyacı doğuruyor bu arz. Ülkedeki kamping alanları bu kadar karavana yetersiz kapasitede. Umarım aynı ölçüde büyür bu sektör de.

Ne yalan söyleyeyim, benimde inanasım gelmedi bu rakamlara... Ama yurt dışı var tabi. Yurt dışı dahil ise, elbette olabilir.

@Alterno
Seni de kaybettik, hayırlı olsun :smiley: Kazasız, belasız.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Anladığım kadarıyla çoğunluk 4 kişilik yerine 2-3 kişilik ranzasız modellere kaymış durumda. Bu noktada, Güney Midi modeline de bakabilirsiniz.

Merhabalar

Bende aranıza yeni katıldım. Yeni karavan alan herkese hayırlı olsun. Geçen haftalarda bizde Erba 3,75 midi siparişi verdik. Haziran sonu teslim alacağız inşallah. Bütçemize uygun ve O1 belgesi olan güneş panelli ferah bir karavan olarak bizde ERBA dedik. Kumaş mobilya seçimlerinde bakalım ne ekstralar ekleyeceğiz. :smiley:)))

Erba 3.75 modelini gecen ay siparis etmistim.Mayis 10 teslim tarihi verdiler.

Standarta dahil olan urunler;

12v buzdolabi
12v marin hidrofor
20lt portatif tuvalet
2 goz ocak
Dusa lumboz
Disa acilir camlar
40lt plastik pis su deposu

Ben extra olarak tente,disa dus paketi,arka buyuk cam,banyo icin elektrikli su isiticisi,stor perdeler ve sineklikler eklettirdim.

Bu arada sadece 3.75 modeli icin farkli renk secenekleri ekleniyor.Kirmizi,turuncu,sari vs fakat bunlarin kullaniciya sunulmasi 1 ayi bulacakmis.Kartelasi yok henuz.

84f50bf6c859e3f8ba839bf2fbae6e46 6383a4c333ee8a9505a96437ae5d6232 495e1916d77624c6afe64b1ccf70bba2 A94b83a311093386f0b550530007f629 Cf2216a6abc3e11bd49d08ce86e99285 6eb8747ad845d5a4be6b1f5ff0acb5f7

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hayırlı olsun umarım gezileriniz güzel ve mutlu geçer bu arada 3.75 te açıklamalarda ve videolarda pis su için depo duymadım olup olmadığını biliyormusunuz

Hayırlı olsun umarım gezileriniz güzel ve mutlu geçer bu arada 3.75 te açıklamalarda ve videolarda pis su için depo duymadım olup olmadığını biliyormusunuz

Yanlış hatırlamıyorsam eğer, yeni versiyonlarda koyacağız demişti. Normalde yok, banyo ve lavabo gider borusu aşağı bakıyor gibi gördüm.

Erba 3.75 modelini gecen ay siparis etmistim.Mayis 10 teslim tarihi verdiler.

Standarta dahil olan urunler;

12v buzdolabi
12v marin hidrofor
20lt portatif tuvalet
2 goz ocak
Dusa lumboz
Disa acilir camlar
40lt plastik pis su deposu

Ben extra olarak tente,disa dus paketi,arka buyuk cam,banyo icin elektrikli su isiticisi,stor perdeler ve sineklikler eklettirdim.

Bu arada sadece 3.75 modeli icin farkli renk secenekleri ekleniyor.Kirmizi,turuncu,sari vs fakat bunlarin kullaniciya sunulmasi 1 ayi bulacakmis.Kartelasi yok henuz.

84f50bf6c859e3f8ba839bf2fbae6e46 6383a4c333ee8a9505a96437ae5d6232 495e1916d77624c6afe64b1ccf70bba2 A94b83a311093386f0b550530007f629 Cf2216a6abc3e11bd49d08ce86e99285 6eb8747ad845d5a4be6b1f5ff0acb5f7

Hayırlı olsun umarım gezileriniz güzel ve mutlu geçer bu arada 3.75 te açıklamalarda ve videolarda pis su için depo duymadım olup olmadi
Yanlış hatırlamıyorsam eğer, yeni versiyonlarda koyacağız demişti. Normalde yok, banyo ve lavabo gider borusu aşağı bakıyor gibi gördüm.
Bence olmalı her gün altta bidon durmadan boşalt zor biraz aradığım özelliklerden biriydi bu arada gelecek ektralarla fiyat güncellemesi yapacaktır mutlaka

Hayırlı olsun umarım gezileriniz güzel ve mutlu geçer bu arada 3.75 te açıklamalarda ve videolarda pis su için depo duymadım olup olmadi

Bence olmalı her gün altta bidon durmadan boşalt zor biraz aradığım özelliklerden biriydi bu arada gelecek ektralarla fiyat güncellemesi yapacaktır mutlaka
Öncelikle yeni karavanlarını alan ve alacak olan arkadaşlara hayırlı olsun çok keyifli kamplar yapacağınıza yeni dostlarla tanışacağınıza ve karavan kültürünün iliklerinize işleyeceğinize eminim gelelim pis su tank olayına.Pis su tankı kullanmak daha zordur.100 lt tank olsa emin olun 2 bilemedin 3 günde dolar ve depoyu boşaltmak için karavanı yerinden çıkartmak zorunda kalırsın en güzeli 20 lt bidon günde 1- 2 defa boşaltmak daha pratiktir.

VIA_F2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erba yetkilisi onur bey son 1 aydir pis su deposu konulacagini fakat tam olarak kesinlesmedigini soyluyordu arada.

Gecen hafta c.tesi gittigim de tekrar konusu acilinca takacaklarini soylediler.Agirlik yapmamasi acisindan 40 lt ve plastik olacak dedi.

Pis su deposu dedikleri gibi bir kaç firma ile netleştirmeye çalışıyorlardı. Ama 40-80 lt civarında bir pis su deposunu , su dolum ve boşaltım ağızlarını ilave edeceklerini söylediler. Bakalım inşallah yetişir.....

@s.bulbul54

Abi burada bir uygulama kolaylığı var. Pis su deposu varsa, çıkışına hortum takıp, bulunduğunuz yerde gider varsa(Kamp alanında) direk boşaltabilirsiniz. (Tıpkı deposu olmayanlar gibi)
Ancak eğer sabun/şampuan ve temizlik malzemelerinde çevreci ürünler kullanıyorsanız logarada verebilirsiniz. Yeraltı sularına karışsa bile kimyasal kullanmadığınız için çevreyi kirletmiş olmazsınız.

Hadi hiç vermediniz diyelim. Uygun fiyatli bir maceratör ile giderken molada benzinliklere yanaşıp dolu deponuzu belirttiğiniz gibi 20 şer litre portatif depolara alıp, hızlı bir şekilde boşlatabilirsiniz.

Gri su, tuvalet gibi değil. Çok kullanılıyor ve çok çabuk doluyor. Kamp yaptığım dönemde ben boşaltmaktan çok yorulmuştum. (Benim tankım yoktu, evyede biriktirip boşaltıyordum.)

Hijyenik olmaması konusuna katılıyorum. Ama 1-2 yılda bir 200-300 TL ye değiştirebileceğiniz bir depo bu. Bu yüzden olması bence rahatlıktır.

Sevgili Burak Kardeşim
Türkiye de ki kamp alanlarında gri su tankını bağlayabileceğin bir gider muhtemelen bulamazsın nekadar az su kullandım desende 2 günde banyo hariç 100 lt su rahat kullanıyosun örnek vermek gerekirse 5 günlük kampa gittin gri su deposunu bağlayabileceğin gider yok depon doldu bütün düzenini bozup karavanını aracına bağlayıp pis su tankını boşaltmaya uğraşmak o 20 lt'lik bidonu boşaltmaktan daha zor :smiley:

VIA_F2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@s.bulbul54

Abi, kamp alanındasın, 20 litre doldu, Tuvalete gittin boşalttın. 100 litre depoya göre bunu 5 kez yaptın. Kamp alanından ayrıldın. En yakın benzinliğe yanaştın. Meseratör&hortum ile tuvalete ulaşamadın diyelim. 20 litreyi taktın, tuvaletin kapısından maceratörle boşlattın. Tuvaletin kapısında olduğun için ek taşıma yapmıyorsun. Dönüş yolunda hazır olduğun için, kamp alanında dinlenmeni kesip tank boşaltmıyorsun. Hangisi daha iyi?

Ki, deposu olanlar hortum çekip, herhangi bir tuvalet alanına maceratörle 10-15 dakika da işlerini hallettiklerini söylüyorlar.

Hatta çevreci ürünler kullanıp, yolda mola esnasında logora boşaltıyorum diyenlerde var.

Ben tecrübe etmedim ama mantıken depo bana daha kolay geliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri