750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak DEMİRAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 441,939
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Etiketler
@s.bulbul54

Abi, kamp alanındasın, 20 litre doldu, Tuvalete gittin boşalttın. 100 litre depoya göre bunu 5 kez yaptın. Kamp alanından ayrıldın. En yakın benzinliğe yanaştın. Meseratör&hortum ile tuvalete ulaşamadın diyelim. 20 litreyi taktın, tuvaletin kapısından maceratörle boşlattın. Tuvaletin kapısında olduğun için ek taşıma yapmıyorsun. Dönüş yolunda hazır olduğun için, kamp alanında dinlenmeni kesip tank boşaltmıyorsun. Hangisi daha iyi?

Ki, deposu olanlar hortum çekip, herhangi bir tuvalet alanına maceratörle 10-15 dakika da işlerini hallettiklerini söylüyorlar.

Hatta çevreci ürünler kullanıp, yolda mola esnasında logora boşaltıyorum diyenlerde var.

Ben tecrübe etmedim ama mantıken depo bana daha kolay geliyor.
Bu işin en güzeli kullanarak görmek sanırım

VIA_F2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pis su depolarında altta bir boşaltma vanası oluyor eğer çok zorda kalırsan buradan bidona doldurup gidere tasiyabilirsin karavanı yerinden oynatmaya gerek yok bence

Pis su depolarında altta bir boşaltma vanası oluyor eğer çok zorda kalırsan buradan bidona doldurup gidere tasiyabilirsin karavanı yerinden oynatmaya gerek yok bence
Selferi Hocam teorikle pratik emin ol birbirinden farklı.Yani düşündüğünle yaşadığın :smiley:

Bu konu yani sanitasyon konusu kişinin kendi tercihidir arkadaşlar. Ben karavanda gri ve siyah su tankını hiç mi hiç hijyenik bulmuyorum ve bu nedenle tercih etmiyorum. Karavana monte edilmiş bir bakteri yuvası fikri bana son derece sağlıksız geliyor.

Önceki karavanımda da bu sebeple fiamma'nın harici gri su tankını kullandım. Bu şekilde hava aldıra aldıra kullanmış olmama rağmen harici tank bile koku yapabiliyordu sıcak yaz günlerinde. Boşalttıktan sonra 1-2 kapak çamaşır suyu koyup kokunun önüne geçebiliyordum ancak.

23 litre ile zor olur diyenler için yine fiammanın 40 litrelik gri su tankı var. Onu da tercih edebilirsiniz.

Download etmeden izleme yada resimlerini görebilme şansımız varmidir?

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İlk 2 fotograf standart , 3.fotograf genisletilmis hali. 349c7c412a0a459b9fbb49794a4e2ee9 077e4c2b6b2c9988b4e111832a38052b

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
4cb49117f370f57f08dcb55cbe44ad44

Son düzenleme:

merhabalar, ben karavan almayı düşünüyorum. NK karavan ritim 506 modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir de firma yaşanan olaylardan sonra ne kadar güvenilir?

@fbugra1907 Aramıza hoş geldin.......

Demirak arkadaşımızın dediği gibi şikayetleri inceleyebilirsiniz. Bizde düşünüyorduk gerek hızlı şekilde fiyat artışları , gerek telefonlara bakmamaları , gerek ise bu yazılardaki bahsedilen olumsuzluklar bizi daha güvenilir gördüğümüz Erba ya yönlendirdi.

Şimdiden hayırlısı olsun......:smiley:)

@fbugra1907 Aramıza hoş geldin.......

Demirak arkadaşımızın dediği gibi şikayetleri inceleyebilirsiniz. Bizde düşünüyorduk gerek hızlı şekilde fiyat artışları , gerek telefonlara bakmamaları , gerek ise bu yazılardaki bahsedilen olumsuzluklar bizi daha güvenilir gördüğümüz Erba ya yönlendirdi.

Şimdiden hayırlısı olsun......:smiley:)
Merhabalar, Erbayıda düşündüm ancak ağustos ortasına teslimat tarihi verdiler. Neredeyse yaz sonu. Bu yüzden daha yakın zaman da teslimat verebilecek firmalara bakıyorum :smiley: Sizin başka önerebileceğiniz firmalar varsa sevinirim.

fbugra1907 güney karavan vardı ender bey o da 1-2 aya teslim edebileceğini söylemişti. Fiyat artışına gitmemişti yanılmıyorsam. Siz onu da araştırın isterseniz. Yine yazılar arasında paylaşımlar yapılmıştı.

Merhabalar, Erbayıda düşündüm ancak ağustos ortasına teslimat tarihi verdiler. Neredeyse yaz sonu. Bu yüzden daha yakın zaman da teslimat verebilecek firmalara bakıyorum :smiley: Sizin başka önerebileceğiniz firmalar varsa sevinirim.
Öncelikle hoşgeldiniz acele alınan kararlar herzaman sorunlarıda beraberinde getirir sırf 1-2ay önce almak için aceleci olmamakta fayda var diye düşünüyorum iyi araştırmak irdelemek gerek nacizhane kardeş tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,083
Kaydolan Son Üyemiz
b00zt

Çevrimiçi üyeler

Geri