750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak DEMİRAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 441,920
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar bende aranıza yeni katılmış biri olarak ilk karavanımızı almak üzereyiz fuar ve sonrası yaptığım incelemelerden sonra 750 kg altı iki model arasında kaldım 1. Erba 3.75 2. Umarsan 3.6
Erba daha sevimli ve özellikle güneş panelleri ve akü donanımı ile gelmesi ve fiyatı açısından uygun görünüyor agustos ayı teslim edecekleri için dezavantaj oluyor
Umarsan ise kullandığı ekipmanların Avrupa olması ve yekpare olması avantaj görünsede makyaj kısmında çok eksileri var ve çok beyaz
Her ikisi içinde yorumlarınız karar vermede yardımcı olacaktır,şimdiden teşekkürler

Etiketler
Selamlar,

Saly de sürpriz var. Karavan Antalya’da 3 kişilik 560 kg bir karavan tanıtacakmış... Boyut mevcut 3.25 metre gibi değil heralde... 2-3 kişi düşünen arkadaşların bilgisine...

Selamlar,

Saly de sürpriz var. Karavan Antalya’da 3 kişilik 560 kg bir karavan tanıtacakmış... Boyut mevcut 3.25 metre gibi değil heralde... 2-3 kişi düşünen arkadaşların bilgisine...
Evet hocam bende beklemedeyim buyuk ihtimalle son baktigim yerli olacak olmazsa adria ya da burstner alip gecicem artik 1 hafta icinde karar vermis olucam

Merha
Selamlar,

merhabalar ben de yeni aranıza katıldım çekme karavan arayışı içerisindeyiz hala karar veremedik dün saly karavana uğradık bahsettiğiniz model antalya fuarı için yeni üretimden çıkmıştı:smiley: mini carabinata olarak 2 kişi için gayet yeterli görünüyordu boy olarak da yaklaşık 35-40cm kadar kısaydı sanırım

Arkadaşlar bende aranıza yeni katılmış biri olarak ilk karavanımızı almak üzereyiz fuar ve sonrası yaptığım incelemelerden sonra 750 kg altı iki model arasında kaldım 1. Erba 3.75 2. Umarsan 3.6
Erba daha sevimli ve özellikle güneş panelleri ve akü donanımı ile gelmesi ve fiyatı açısından uygun görünüyor agustos ayı teslim edecekleri için dezavantaj oluyor
Umarsan ise kullandığı ekipmanların Avrupa olması ve yekpare olması avantaj görünsede makyaj kısmında çok eksileri var ve çok beyaz
Her ikisi içinde yorumlarınız karar vermede yardımcı olacaktır,şimdiden teşekkürler
Merhabalar kararınız hayırlı olsun
Seçtiğiniz karavanlar
Erba 3.75 : 26.000+kdv
U.Rena 3.60 : 54.000+kdv
Seçim yaparken fiyatlarıda göz önünde bulundurmak gerekir hesap ve fiyatlar ortada

VIA_F2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merha

merhabalar ben de yeni aranıza katıldım çekme karavan arayışı içerisindeyiz hala karar veremedik dün saly karavana uğradık bahsettiğiniz model antalya fuarı için yeni üretimden çıkmıştı:smiley: mini carabinata olarak 2 kişi için gayet yeterli görünüyordu boy olarak da yaklaşık 35-40cm kadar kısaydı sanırım
Fotograf cekebildinizmi acaba birde biraz daha detay yazabilirmisiniz ? En, boy, ic tasarim, yatak olculeri gibi ?

Merhabalar her üreticinin para kazanmak amacı doğal olarak vardır bunda yadırganacak bir durum yok bana göre yalnız "paran yoksa NK karavan alabirsin" sözü hiç bir şekilde şık olmamış bu müşteriyi aşağılayan bir yaklaşım olmuş yani parası olan bana gelsin tabiri gibi birşey bu çok itici bir yaklaşım param carpento ya yetebilir fakat bu kadar lükse gerek yok daha hesaplı bir karavan aynı şekilde işimi görebilir diyebilirim yada bugün param yoktur yarın olur şöyle iyi bir karavan alayım diyebilirim sonuç olarak herkes potansiyel bir musteridir önemli olan müşteriyi daha gezip görmek aşamasında kendine baglayabilmesi bugün baglayamiyorsa yarın param olduğunda da alternatif lerim arasında olmayacağı kesin

Bu tipler yüzünden hobby alacağım daha pahalısını alacağım, Neyse gittim kafama göre güzel bir 4x4 aldım parayı oraya yatırınca karavan merakı biraz askıya alınmak zorunda kalındı. Avrupa satanlar bu kadar aşağılamıyor müşteriyi.

Arkadaşlar gidin Erba karavandan ihtiyacınıza göre 3.75 yada 4.10 TD alın
Fiyatları uygun, pazarlık ederseniz KDV de belki almazlar,yada az alırlar
Ben Erba 5.25 kullanmıştım,ağır olması dışında hiç bir sorun yokdu,çok da memnun kalmıştım
751 kilo olursa mahvolurum gibi bir paranoyadan kurtulun
Bu şekilde 20 yıl karavan sahibi olamazsınız
Camlar minibüs camı olsun ,ne olacak,açınca havalanıyor,
Zaten soğuk havalarda karavan camı da olsa ısıtıcı olmadan olmaz
Sonradan taktırırsınız bir vebasto
700 kg civarı ve O1 belgesi olsun yeter
800 kiloya kadar birşey olmaz
4.10 da oturma 3 kişilik oluyor gibi
Ancak 2 yetişkin 2 çocuk sığar
Yada açılıp kapanan bir tabure konulur yemek yerken
Yatak açıkken çıkış kapısı biraz daralıyor,ama dar da olsa geçiliyor
Zaten gece sürekli dışarı çıkmak gerekmez
Güneş paneli TV vb zaten tesisatı çekip verirler

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Murat ağa En pahalısından bir hobby düşüreceğim inşallah.Ama bir kaç sene ileri attım.

Murat ağa En pahalısından bir hobby düşüreceğim inşallah.Ama bir kaç sene ileri attım.
Fiyatlar böyle olduğu için bende 4x4 ve tavan çadırı ile devam edeceğim Be352c3b518aaccb9489fe64193cf319

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben yapamadım hanımı ikna edemediğim için ama haftasonu ve yıllık izni olanlara bence en optimum çözüm , kısa şase Transporter ( vb) + tavan üstü çadır.
Buzdolabı, ısıtıcı , dolap,wc, evye aşağıda, havalandırmalı yatak yukarıda.

Uzun süren araştırmalar bilgiler sonucunda 2.el 700 kg ağırlığında, ruhsatlı, o2 belgeli bir Avrupa karavan almış bulunmaktayım. Forumda verilen bilgiler için başta @Demirak olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Herkesin gönlündeki karavan alması dileğiyle...
Ne aldınız diye kimse sormamış tek meraklı ben miyim.

Fotograf cekebildinizmi acaba birde biraz daha detay yazabilirmisiniz ? En, boy, ic tasarim, yatak olculeri gibi ?
Fotoğraf çekmedim malesef ben carabinata xl a odaklanarak gittiğim için mini olanı çok fazla incelemedim ancak en olarak carabinata ile aynı boydan da içindeki ranza payı kadar arkadan kısaltıkmış boyu daha kısaydı masa bölümündeki yatak aynıydı iç dizayn carabinata ile bire bir aynı tasarlanmış ağırlık 585kg civarıydı yanlış hatırlamıyorsam

@Zynpp

Mevcut Carabinata'dan daha küçük olacağını bende düşünmüştüm. Ancak XL modelinin 50-60 cm arka ranzasız hali ile bence çok başarılı 2-3 kişilik bir model olmaz. Çünkü XL modelinde mutfak çok küçüktü. Carabinata modellerindeki banyo darlığına zaten girmiyorum.

Kilo olarak 600 kg altı olması başarılı olmuş. Ama mutfak bankosu ve banyosu küçükse bana göre yine başarılı bir model olmayacak.

Yine de yeni modeller görmemiz iyi, rekabet artıyor.

Selamlar,

Fuar gözlemlerimde 4.Carvan Karavan, 5. Umarsan Rena ve 6. Pino(Kısa bir yazı olacak) ile ilgili yakın zamanda gözlemlerimi paylaşacağım. Ama bundan önce ne zamandır listemizi paylaşmıyorduk, güncel bilgilerle paylaşmak istedim. Carvan markası ile ilgili nihai ürünleri ile daha net bilgiler geldiğinde listeye ekleyeceğim:

Liste Özeti:

* Liste sadece tip onay belgesi olan ve O1 sınıfında olduğu duyulan ancak teyit edilmeyen karavanlardan oluşmaktadır.
* Liste mutfak/banyosu olan/karavan içinde olan karavanlar, olmayan/dışarıda olanlar ve Off Road Karavanlar şeklinde üçe ayrılmıştır.
* Tip Onay Belgeli ve O1 kategorisinde modelleri olan yerli karavan markaları 15 adettir.
* Pino 280(300) Cachalote modeli yeni modelde 800 kg ile O1 sınıf dışı kaldığı için listeye alınmamıştır. Ayrıca Gündoğdu Karavan - Leyli 2.40 modelinin tip onay belgesinin olduğu teyit edilemediği için listeye alınamamıştır.
* İthal O1 sınıfında alınabilir olan sadece Aydos- Niewiadow markası vardır, Karavan 2/3 kişilik olup, 4 kişilik modeli yoktur.
* Ağırlıklar standart donanım ağırlıkları ile ölçüldüğü için sonrasındaki eklemeler ile 750 kg altı kalacak karavanlar için en idael kilo yaşam aküsüz en fazla 700 kg altı düşünülmektedir.
* Bu kapsamda 4 kişilik frenli 700 kga kadar olan sadece 4 karavan modeli vardır ve *----* şeklinde işaretlenmiştir.
* 4 Kişilik tam karavan sınıfında yerli karavanlarda standart donanımlı en düşük fiyatlı karavanların 35.000 TL den başladığı ve 70.000 TL ye kadar çıktığı bilgisi alınmıştır.
* Liste alfabetik sıraya göre düzenlenmiştir.
*
4 kişilik modeller bold yapılmıştır.
* İthal Karavanlar da italik yapılmıştır.

750 KG ALTI TAM KARAVANLAR ve MUTFAK/BANYO DIŞARIDA OLAN/OLMAYAN KARAVANLAR ve OFF ROAD KARAVANLAR LİSTESİ (O1 Kategorisi)

1-Tam Karavanlar:

a)
Aydos- Niewiadow Nt 126 ET (İthal 2 Kişilik - Frenli Standart Aksesuarlı Ağırlık: 600 kg)

b) Başoğlu - Caretta Uncle 370 (4 Kişilik - Frenli Standart Aksesuarlı Ağırlık: 735 kg) ve Junior (2 Kişilik)

c) *Carpento - 360* (4 Kişilik - Frenli Standart Aksesuarlı Ağırlık: 680 kg) ve 310 (2 Kişilik)

ç) Dolly - Weekend (2 Kişilik - Frenli Standart Aksesuarlı Ağırlık: 720 kg)

d) Eks - 3600 (4 Kişilik - Frenli Standart Aksesuarlı Ağırlık: 710 kg)

e) Erba - 4.10 (4 Kişilik - Frenli Standart Aksesuarlı/Farklı Mobilyalı Ağırlık: 720 kg
) ve 3.75 (2 Kişilik)

f) GeoCamper - Hunter - City (Light Class) (3 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 730 kg )

g Güney - Maxi 4.40 (4 Kişilik - Frenli Standart Aksesuarlı Ağırlık: 750 kg
) ve Midi (3 Kişilik)

ğ) Hotomobil - Troy - (2 Kişilik - Frenli Standart Aksesuarlı Ağırlık: 650 kg)

h) *May - 3600/3800* (4 Kişilik - Frenli Standart Aksesuarlı Ağırlık: 650 kg) ve 2500 (2 Kişilik)

ı) NK - 3500/3800/Ritim Beşyüz 6 (4 Kişilik - Frenli Standart Aksesuarlı Ağırlık: 750 kg)

i) Ortiz - 3.90 (Ranza&Tavan Camlarsız versiyonu O1 Belgeli 4 Kişilik - Frenli Standart Aksesuarlı Ağırlık: 740 kg) 2/3 (Ranza&Tavan Camlarsız versiyonu O1 Belgeli 3 kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık 750 kg)

j) *Saly - Carabinata ve XL 3.25* (4-5 Kişilik - Frenli Standart Aksesuarlı Ağırlık: 690-700 kg) ve 3.25 Petite S (2 Kişilik)

k) *Umarsan - Rena 3.60* (4 kişilik - Frenli Standart Aksesuarlı Ağırlık: 690 kg)

l) White Pigeon - Atlantis 3.60(4 Kişilik - Frenli Standart Aksesuarlı Ağırlık: 740 kg)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2) Mutfak/Banyo Dışarıda/Olmayan Karavanlar:

a)
Aydos- Niewiadow Nt 126 (İthal 3 Kişilik) (Banyo yok)

b)
Başoğlu - Caretta 1500 (4.18 metre) (2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 460 kg) (Mutfak dışarıda, banyo yok.)

c)
Güney - Mini (3 metre) (2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 350 kg) (Mutfak dışarıda, banyo yok)

ç) Pino - Pİ 2010 (2.10 metre) (2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 350 kg) (Banyo yok)

d) White Pigeon (3 metre) (2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 500 kg) (Mutfak dışarıda, banyo yok)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3) Off Road Karavanlar:

a)
Başoğlu - Caretta Off Road (2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 460 kg) (Mutfak dışarıda, banyo yok.)

b) Crawler - Izz 428 (4.28 metre) (4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 740 kg)
ve EN 390 (3.90 metre) (2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 680 kg) (Mutfak dışarıda, banyo yok.)

c)
Erba - 3.75 Off Road (2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 700 kg)

ç) GeoCamper - Off Road (Light Class) (3 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 730 kg )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri