750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak DEMİRAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 441,920
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Etiketler

Listeyi O1 belgeli olanları belirterek düzenledim. Listeye göre May Karavan ve Carabinata'nın O1 belgelerin olduğunu teyit edemedim. Diğer markaları teyit ettim. Düzeltme varsa, yazarsanız sevinirim.

1- Caretta - Uncle 370 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 735 kg) ve Junior (2 Kişilik)

2- Carpento - 360 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 680 kg) ve 310 (2 Kişilik)

3- Eks - 3600 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 710 kg)

4-Erba - 4.10 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 750 kg
) ve 3.40 (2 Kişilik)

5- Güney Karavan - Maxi 4.40 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 750 kg
) ve Midi (3 Kişilik) ve Mini (2 Kişilik)

6- May - 360 (4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 740 kg)

7- Ortiz Karavan - 3.90 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 740 kg
)

8- Saly - Carabinata 3.25 (4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 650 kg) ve 3.25 Petite S (2 Kişilik)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

9-Aydos- Niewiadow Nt 126 (O1 Belgeli İthal) (2 Kişilik)

10-Dolly - Weekend (2 Kişilik)

11-Hymer Eriba - Touring (O1 Belgeli İthal) (2 Kişilik)

Selamlar,

@freedom058

Sondan başlayayım, çeki demiri ile ilgili güncel deneyimlerini paylaşanların başlığı vardı, zaten oraya da yazmışsın.

Baktığınız karavanlardan Carabinata ve Caretta dışındakiler fabrika çıkış 750 üstü. Yani O1 belgesi yok. Ayrı ruhsatları var. Uncle evet, bu listenin Carpento ile en pahalısı denebilir.

Carabinata en ucuzlarından ama hem boyut küçük hem de sizin belirttiğiniz gibi bana göre sıkıntılı durumları var.

40.000 TL bandında Manisalı MAY karavan var. 0 olarak onu alabilirsiniz. O1 belgesi vermiyor sanırım ama direk kantar fişi veriyor, 750 kg altı olarak. Alan kişiler memnun tasarım olarak çok farklı olmasa da sızdırmazlık ve boyut olarak iyi bir karavan. Usta ve eşi ilgililer bu konuda.

20-30 deseydiniz 2. el bakın derdim ama 40 binlere çıkıyorsanız 0 da alabilirsiniz.
31000 civarına Jazz modelıne anlastık 410 modelı gunes panalı var jel aku almam gerekıyor.
Umarım uzmez bızı sımdı cekı demırı taktırıyporum 1800 civarına proje dahıl
ama benı arac ıcın modul lazımmıs bakalım onu yapacagız 100 euro cıvarı

Siz pinoyu ınceledınızmı acaba?

Pıno karavanlarda 01 belgesı yokmu? JAZZ 410 Modelinde o belge yok ama Ruhsatlı oldugu ıcın gerek varmı ?

Son düzenleme:

750 kg altı O1, 750 kg üzeri O2 trafiğe uygunluk belgesi OLMAK ZORUNDADIR. Bu belgeleri ibraz edemeyen karavan üreticisi, yasal olarak trafiğe elverişli karavan üretmiyor demektir. Firma satışını yapar. Kullanan ise yasa nezdinde tam sorumluluk sahibidir.

750 kg. üzeri 02 belgelidir ve bu belge olmadan zaten ruhsat çıkarılamaz. Ruhsat olduktan sonra da başka bir belgeye gerek yoktur. Yalnızca yılda bir defa muayeneye sokarsınız o kadar. İyi günlerde kullanın.
Çok teşekkürler sizde sanırsam pino kullaniyorsunuz yardicmk olursanız sevinirim teslim almadan önce nelere dikkat etmem gerekli teşekkürler

Ben, 5-6 günden uzun gezi yapmayacaksanız ve karavanı ağırlıklı hafta sonları kullanacaksanız 750 kg üstü karavan önermiyorum. Ama emekli iseniz(zamanınız olması anlamında söyledim) ve gezileriniz dediğim gibi uzunsa, (2-3 hafta hatta belki 1 ay) uzun ve uzak gezi yapacaksanız, uğraşacak zamanınız varsa birazda bütçeniz varsa 750 kg üstü karavanları o zaman öneriyorum.

31000 civarına Jazz modelıne anlastık 410 modelı gunes panalı var jel aku almam gerekıyor.
Umarım uzmez bızı sımdı cekı demırı taktırıyporum 1800 civarına proje dahıl
ama benı arac ıcın modul lazımmıs bakalım onu yapacagız 100 euro cıvarı

Siz pinoyu ınceledınızmı acaba?
modül nedir,eden gerekli?

Röle diye de geçiyor. Doblo aracıma da takıldı. Çekme karavanın ikaz ampulleri (stop, sinyal vs.) aracın beynine ek amperden dolayı arıza gibi görünüyor. Onu engelliyor. Ampulleri led kullanırsanız problem çıkmaz denmişti ama ben işi garantiye almak için röle taktırmıştım.

Merhaba. Son zamanlarda 4 kişilik 750kg altı karavan arayışı içerisindeyiz.Ortiz modelini beğeniyorduk ama ön cama bile opsiyon diyip ekstra para istiyorlar.Karavanı ilandaki fiyat ile aldığınızda tabuttan farkı olmuyor.2 kişilik çıkacak diyorlardı onu da 750kg üzeri çıkarmışlar.Nasıl bir pazarlama tekniği anlamadım ben.750kg üzerine çıkacak olsak zaten gider ikinci el ithal alırız camına kapısına ekstra para ödemeyiz.

Şuan Erba 4,10 modeline yoğunlaştık.Bu karavanı kullanan var mıdır? İnternette bu markayla ilgili pek yorum bulamadım.Veya sizin önereceğiz bir karavan var mıdır? Bütçe maksimum 50bin.

@BademÇ

İlk modeli duyurduklarında ben hiç bakmamıştım 750 kg olayına. :smiley: Siz yazınca inanamadım, gerçekten öyleymiş.

1 hafta önce Facebook'ta Carabinata funları ile bu konuda atışmıştım. Minibüs camlı gerçekte 750 kg üstü olmayan bir model diye üzerime gelmişlerdi. Bende savunmuştum. Ama şu yaptıkları gerçekten o verdikleri O1 belgesinin hiçbir anlamı olmadığını gösteriyor. Madem öyle niye camlara ve aksesuarlara o kadar para vereyim, giderim Manisa'ya MAY'den uygun fiyatlı alırım...
Bu arada fiyata da bir miktar artış gelmiş :smiley:

Ortiz şuan benim gözümde 2. plana gidiyor. Bugün müsait zamanımda Carpento'dan güncel fiyatları isteyeceğim.

Caretta Uncle fiyatları internette vardı. Erba'da güzel bir karavan sonuçta marka olarak tecrübesi de fazla. Ama tasarım olarak bana kült geliyor. Yani ona gideceğime yine O1 belgeli Güney Karavan Maxi'ye giderim diyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri