750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak DEMİRAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 440,201
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Etiketler
yeni birşey daha öğrendim,karavan içinde ocak kullanışlı değilmiş, ohalde mutfak tezgahı küçültülerek daha fazla alan kazanılabilir.Güney karavanın küçük modelinde mutfak dışarıda yapılmış,doğru olanı bu demekki.

@pasolvon

Seçeneklerin artması her zaman bizim işimize yarar. Ama resmi web sayfalarında bilgi göremedim. Keşke teknik bilgide verselerdi. Neyse, takip edeyim.

Bu arada, ranza alt yatağı da küçük masa/yatak kombinasyonunda yapmışlar. Bence başarılı olmuş. 2 kişi kalındığı zamanlarda, Büyük masa yatak halindeyken, hiç bozmadan o ufak masada yemek yenebilir. 3 kişi ile kalınırken de bu şekilde kullanılabilir.

Kilosunu çok merak ediyorum...

@suat54

Aslında, karavan içinde ocak kesinlikle kullanılmaz diyemeyiz bana göre. Öyle olursa o zaman kışın ve yağmurda karavanı kullanamayız diye düşünüyorum. Bana göre tek ocakta, çok koku yaratmayan yemekler yapılabilir. 30 dakika iyi havalandırma ile o az kokuda kalmaz. Kışında havalandırma sonrası, ısıtıcıyı çalıştırıp yemeğe oturulabilir. Burada benim gözlemim, 2-3 lü ocaklar. Yani tek ocakta zaten bir su buharı ve koku durumu varken bunu 2 hatta 3 e katlamak bu noktada mantıklı olmayabilir. Örneğin 2 ocağa ihtiyaç durumunda masa üstü ocak ya da tüple dışarıda kullanım sağlanabilir. Ya da dışarısı uygun değilse yine karavan içinde bu şekilde kullanım yapılır, değişen birşey de olmaz. Hem 2/3 lü ocak maliyetine girilmez, hem yer kazanılır, hem de ek tüple masa üstü ve piknik tipi ocakla gaz yedeklemesi yapılmış olur. (Olurda tüpünüz biterse, yedek ocağınızı çalıştırır, işinizi görürsünüz. )

Birde özellikle baharda açık ama serin havada dışarıda otururken yanınızda cayır cayır yanan ve çay koyduğunuz mobil bir ocakta insanın içini ısıtmıyor değil hani :smiley:

Baksana ne kadar güzel ve pratik bir ürün...

9469496229938

Nurgaz Çiftli Portatif Piknik Ocağı Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Son düzenleme:

Selamlar,

Listemizin güncel halini paylaşalım. Acaba, bu listeye mutfak ve banyosu dışarıda olan 750 kg altı yaşam römörklerini de ekleyelim mi ne dersiniz? Onların modelleri de ciddi oranda artmış durumda. 750 kg altı daha düşük bütçeye sahip arkadaşlar için belki faydalı olur...

Listemizin Son Hali:

1- Caretta - Uncle 370 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 735 kg) ve Junior (2 Kişilik)

2- Carpento - 360 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 680 kg) ve 310 (2 Kişilik)

3- Eks - 3600 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 710 kg)

4- Erba - 4.10 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 750 kg
) ve 3.40 (2 Kişilik)

5- Güney Karavan - Maxi 4.40 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 750 kg
) ve Midi (3 Kişilik) ve Mini (2 Kişilik)

6- May - 360 (O1 Belgeli versiyonu için ek ücret isteniyor - 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 700 kg)

7- Ortiz Karavan - 3.90 (Camsız versiyonu O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 740 kg
) (2 kişilik versiyonu 750 kg üstü olarak satılıyor.)

8- Saly - Carabinata 3.25 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 650 kg) ve 3.25 Petite S (2 Kişilik)

9- White Pigeon - Atlantis 3.60(O1 Belgesi teyit edilmedi 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: Bilinmiyor.)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

9- Aydos- Niewiadow Nt 126 (O1 Belgeli İthal) (2 Kişilik)

10- Dolly - Weekend (2 Kişilik)

11- Hymer Eriba - Touring (O1 Belgeli İthal) (2 Kişilik)

@Demirak hocam benimde karavan alana kadar yasam römorku tarzında bisey arıyorum. Hem eşya ve motosiklet taşısın onun dışında çadırı suyu olsun kampta kullanayim. Böyle baktığımda hazır 3 model dikkatimi çekti. Bunlar tabi fiyatı uygun olanlardan
Pino Römork, Römork ve Karavan Üretimi, Çeki Demiri Servisi | NETA Mobil Uydu Sistemleri | Karavan ve Römork Yedek Parça
Kamp Römorku | Panomarin
HAMMAL 250 KAMP ROMÖRKÜ – Gündoğdu Karavan
Yada kendimiz ölçüleri verip yaptiracagiz örnek asagida
Asıl sorum mantıklı olur mu keyif verir mi bilmiyorum merak ettiğim konu bu
OFFROAD RÖMORKU-JEEP RÖMORKU

@Delacrix

Selamlar,

Son attığınız linkteki kişiye özel römork olayı elbette güzel hatta maliyeti de düşük olabilir. Üzerine istediğiniz gibi katlanır çadır ve fiber çadır monte edebilirsiniz. Arkasına motor&bisiklet vb koyabilirsiniz. Ama sanırım mutfak ve diğer ihtiyaçları karşılamayabilir. Yani içi daha çok bagaj gibi kullanılabilir gibi geliyor. Ne kadar bu romörkler? Bir fiyat araştırması yapmak lazım.

Benim "Yaşam Romörkü" tanımımda bir hata oldu sanırım. Ben mutfağı dışarıda karavan içinde sadece yatma/oturma yeri olan karavanları kastetmiştim. Sizin belirttiğiniz listeyi tutmadan önce onuda tutalım, sonra Yaşam Romörklerine geçelim.

750 Kg Altı Tam Karavanlar ve Mutfak/Banyo Dışarıda Karavanlar

1-750 kg altı Tam Karavanlar: (4 kişilik modeller bold yapılmıştır. İthal Karavanlar italik yapılmıştır.)

a)
Aydos- Niewiadow Nt 126 (O1 Belgeli İthal) (2 Kişilik)

b) Caretta - Uncle 370 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 735 kg) ve Junior (2 Kişilik)

c) Carpento - 360 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 680 kg) ve 310 (2 Kişilik)

ç) Dolly - Weekend (2 Kişilik)

d) Eks - 3600 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 710 kg)

e) Erba - 4.10 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 750 kg
) ve 3.40 (2 Kişilik)

f) Gündoğdu Karavan - Leyli 2.40 (2.40 metre) (2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 550 kg)

g) Güney Karavan - Maxi 4.40 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 750 kg
) ve Midi (3 Kişilik)

ğ) Hymer Eriba - Touring (O1 Belgeli İthal) (2 Kişilik)

h) May - 360 (O1 Belgeli versiyonu için ek ücret isteniyor - 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 700 kg)

ı) Ortiz Karavan - 3.90 (Camsız versiyonu O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 740 kg
) (2 kişilik versiyonu 750 kg üstü olarak satılıyor.)

i) Pino Karavan - 280 Cachalote (3 metre) (O1 Belgeli 2 kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık 700 kg)

j) Saly - Carabinata 3.25 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 650 kg) ve 3.25 Petite S (2 Kişilik)

k) White Pigeon - Atlantis 3.60(O1 Belgesi teyit edilmedi 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: Bilinmiyor.)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2) Mutfak/Banyo Dışarıda Karavanlar: (4 kişilik modeller bold yapılmıştır.)

a)
Başoğlu Karavan - Caretta 1500 (4.180 metre) (O1 Belgeli 2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 460 kg)

b) Crawler - Izz 428 (4.28 metre) (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 740 kg)
ve EN 390 (3.90 metre) (O1 Belgeli 2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 680 kg)

c)
Güney Karavan - Mini (3 metre) (O1 Belgeli 2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 350 kg)

d)
Pino Karavan - Pİ 2010 (2.10 metre) (O1 Belgeli 2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 350 kg) (Mutfak içeride)

e) White Pigeon (3 metre) (O1 Belgeli 2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 500 kg)

Son düzenleme:

@Demirak
Liste gittikçe kabarıyor çok güzel bir durum. Araştırdıklarım 10-15k civarı. Evye lavabosu var bazılarının. Tuvaletide portatif çözeriz zaten.
Bu listeye fiyatlarıda yazsak nasıl olur acaba?
En son yazın başında Akçelik'e gitmiştim. 750 altı böyle bir karavan yapacaklarını söylememişlerdi yeni karar verdiler sanırım. Fena durmuyor gerçekten de.
Ayrıca karavan değilde sadece, içinde kullanılan teçhizat ve donanımlarıda burda tavsiye olarak alabiliriz. Ben kışın da kullanmayı düşündüğüm için ısıtıcı benim için şart. Webasto buldum mesela Türk Malı var bir tane. Siz ne tavsiye edersiniz.

@Demirak
Liste gittikçe kabarıyor çok güzel bir durum. Araştırdıklarım 10-15k civarı. Evye lavabosu var bazılarının. Tuvaletide portatif çözeriz zaten.
Bu listeye fiyatlarıda yazsak nasıl olur acaba?
En son yazın başında Akçelik'e gitmiştim. 750 altı böyle bir karavan yapacaklarını söylememişlerdi yeni karar verdiler sanırım. Fena durmuyor gerçekten de.
Ayrıca karavan değilde sadece, içinde kullanılan teçhizat ve donanımlarıda burda tavsiye olarak alabiliriz. Ben kışın da kullanmayı düşündüğüm için ısıtıcı benim için şart. Webasto buldum mesela Türk Malı var bir tane. Siz ne tavsiye edersiniz.

Merhaba, Mart 2019'da DAISHAVA aldım. Dijital kontrol paneli standart olarak ürünle birlikte veriliyor.

@Delacrix - tncybttl

Fiyat bilgisine girmek istemiyorum. Çünkü:

1- Sürekli değişiyor. Bu büyük listede tek tek hepsini güncelleyecek vaktim ne yazık ki yok.
2- Aldatıcı olabilir. Baz fiyatları yazsanız bile Baz karavan donanımları birbirinden farklı. Fiyat aralığı yazdığınızda yine 1. olarak belirttiğim zaman kısıtına giriyor.

Burada bir liste tutuyoruz. Ve o listeye göre karavanı kullananlar/ilgilenenler görüşlerini yazıyorlar, aslında amacımız bu.
Bu listeyi belli bir zaman sonra büyütüp, yaşam römörkleri ve 750 kg üstü karavanları da alabiliriz, ayrı bir başlıkta.

Selamlar,

Bazı arkadaşlar biliyordur, almayı düşünmem ve beğenmem sebebiyle Carpento Karavan ile ilgileniyorum. (Allah nasip ederse)

Arada sorularımı derleyip onlara mail atıyorum. Sağolsunlar, fırsat buldukça cevaplayıp geri dönüyorlar.

İlgilenen ve merak eden arkadaşlar için bu soru/cevapları paylaşmak istedim:

Carpento 360 modeli ile ilgili:

1- Karavanın krem rengini değiştirebiliyor muyuz(Beyaz, Kırımızı, Mavi vb.)? Maalesef renk konusunda bir şey yapamıyoruz.

2-
Bisiklet taşıyıcı takabiliyor muyuz? İstenirse tabi ki takılır ama 750 kg altı karavanlarda mümkün oldukça karavana ek ağırlıktan kaçınmak gerekir.

3-
Son olarak bir arkadaşımız bahsetti, garaja girebilecek yükseklikte karavan yapmayı planlıyormuşsunuz. Acaba Fuara kadar bu konuda bir gelişme olacak mı? Korede’ki partnerimizin böyle bir talebi üzerine planımıza almıştık ama bu talepten vazgeçtiler. Şimdilik planımızda yok diyelim.

Birde Wp'den bana showroomlarındaki hazır karavanlar ile ilgili görsel ve video atacaklar. Özellikle 360 modeli ile ilgili elimde sadece Fuar videosu ve sahip olan bir abinin sosyal medya resimleri var.

Ayrıca ben Karavanla ilgili gelişim noktalarını ve önerilerimi de kendisine yazacağım ayrıca Fuar'da bir sürprizi olacak mı, özellikle fiyatlama ile ilgili ip uçları almaya çalışacağım.

Bu arada, şu Kore ortağını internette buldum. Hem NK Bora satıyor hem de Carpento. Onda olup de bizde olmayan resimler:

Carpento 310 ve 360:
002
006
007
008
009
011

Buradan yazmakta fayda görüyorum. Belki değerlendirecek arkadaşlar çıkabilir. Adria Türkiye bir kampanya yapmış sadece 20 adet 360'lık modellerinde. Yerlilerimizin 80-90 istediği yerde değerlendirilebilir diye düşündüm. 13500€ olarak kampanya fiyatı belirlemişler ki bugünün kuruyla yaklaşık 85bin lira yapıyor.

Adria Aviva 360 DK Kampanya 20 adetle sınırlı Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 738037552

Adria 360dk ve 360dd karavanlar ortalama 800kg yürüyen ağırlığa sahip. Dolayısıyla O1 değil O2 belgesine sahip ruhsatlı karavanlardır fakat konu başlığındaki kiloya çok yakın olduğu için yazmak istedim. Esasında buradaki yerli üreticilerin pek çoğu 750 altındayız demesine rağmen yürüyen ağırlıkları bu rakamın üstündedir ya neyse o da başka bir konu.

%18 kdv dahil bu fiyata
İmkanı olanlar yerli karavana bakmasını
Bunu almak daha mantıklı
Zaten truma ısıtıcı
Boiler su ısıtıcısı
Dıştan Kasetli ithal wc
12 v 220 v ithal buzdolabı
Bunları alıp yerli karavana eklesen daha fazla fiyata çıkar
Bu karavanlarda ehliyet değişimi,ruhsat,yıllık vergi,muayene normalde gerekiyor
Ama ben olsam hiçbirini yapmazdım
Üstüne bir 750 kg yazan plaka çakıp devam ederdim

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

%18 kdv dahil bu fiyata
İmkanı olanlar yerli karavana bakmasını
Bunu almak daha mantıklı
Zaten truma ısıtıcı
Boiler su ısıtıcısı
Dıştan Kasetli ithal wc
12 v 220 v ithal buzdolabı
Bunları alıp yerli karavana eklesen daha fazla fiyata çıkar
Bu karavanlarda ehliyet değişimi,ruhsat,yıllık vergi,muayene normalde gerekiyor
Ama ben olsam hiçbirini yapmazdım
Üstüne bir 750 kg yazan plaka çakıp devam ederdim

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Minik bir düzeltme. Yıllık vergi yok, diğerleri var. ;)

İthal karavan bu fiyatlara inebiliyorsa içi bomboş teslim eden yerliler de inebilir.
Bu arada ortiz karavanın facebook sayfasında 1.5 senede 3 ortiz'in devrildiğinden bahsediyorlardı.Hatta bir tanesinin fotoğrafı vardı.Diğerleri ne kadar doğrudur, kazaya neler sebep oldu meçhul.

Buradan yazmakta fayda görüyorum. Belki değerlendirecek arkadaşlar çıkabilir. Adria Türkiye bir kampanya yapmış sadece 20 adet 360'lık modellerinde. Yerlilerimizin 80-90 istediği yerde değerlendirilebilir diye düşündüm. 13500€ olarak kampanya fiyatı belirlemişler ki bugünün kuruyla yaklaşık 85bin lira yapıyor.

Adria Aviva 360 DK Kampanya 20 adetle sınırlı Türkiye'nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com'da - 738037552

Adria 360dk ve 360dd karavanlar ortalama 800kg yürüyen ağırlığa sahip. Dolayısıyla O1 değil O2 belgesine sahip ruhsatlı karavanlardır fakat konu başlığındaki kiloya çok yakın olduğu için yazmak istedim. Esasında buradaki yerli üreticilerin pek çoğu 750 altındayız demesine rağmen yürüyen ağırlıkları bu rakamın üstündedir ya neyse o da başka bir konu.
Bilgi içim teşekkür ederiz valla fiyat gerçekten iyi daha öncede çok baktım 360 modeline fakat bütçeyi aşıyor diye yerli modellere yöneldim fiyat şuan makul fakat yine benim bütçenin üzerinde baktığım karavanın neredeyse aşağı yukarı 2 katı bu işin sonu yok gözü karartıp alamazsak biz daha çok bakarız her sene çadıra devam sonucunda

VIA_F2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri