750 Kg Altı Sıfır Çekme Karavan Önerileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Burak DEMİRAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,423
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 441,468
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Listemizin son hali:750 Kg Altı Tam Karavanlar ve Mutfak/Banyo Dışarıda Karavanlar

1-750 kg altı Tam Karavanlar: (4 kişilik modeller bold yapılmıştır. İthal Karavanlar italik yapılmıştır.)

a)
Aydos- Niewiadow Nt 126 (O1 Belgeli İthal) (2 Kişilik)

b) Caretta - Uncle 370 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 735 kg) ve Junior (2 Kişilik)

c) Carpento - 360 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 680 kg) ve 310 (2 Kişilik)

ç) Dolly - Weekend (2 Kişilik)

d) Eks - 3600 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 710 kg)

e) Erba - 4.10 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 750 kg
) ve 3.40 (2 Kişilik)

f) Gündoğdu Karavan - Leyli 2.40 (2.40 metre) (2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 550 kg)

g) Güney Karavan - Maxi 4.40 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 750 kg
) ve Midi (3 Kişilik)

ğ) Hymer Eriba - Touring (O1 Belgeli İthal) (2 Kişilik)

h) May - 360 (O1 Belgeli versiyonu için ek ücret isteniyor - 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 700 kg)

ı) NK - 3500/3800/4000 (O1 Belgesi teyit edilmedi 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 750 kg altı belirtiliyor.)

i) Ortiz Karavan - 3.90 (Camsız versiyonu O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 740 kg
) (2 kişilik versiyonu 750 kg üstü olarak satılıyor.)

j) Pino Karavan - 280 Cachalote (3 metre) (O1 Belgeli 2 kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık 700 kg)

k) Saly - Carabinata 3.25 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 650 kg) ve 3.25 Petite S (2 Kişilik)

l) White Pigeon - Atlantis 3.60(O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 740 kg.)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2) Mutfak/Banyo Dışarıda Karavanlar: (4 kişilik modeller bold yapılmıştır.)

a)
Başoğlu Karavan - Caretta 1500 (4.180 metre) (O1 Belgeli 2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 460 kg)

b) Crawler - Izz 428 (4.28 metre) (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 740 kg)
ve EN 390 (3.90 metre) (O1 Belgeli 2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 680 kg)

c)
Güney Karavan - Mini (3 metre) (O1 Belgeli 2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 350 kg)

d)
Pino Karavan - Pİ 2010 (2.10 metre) (O1 Belgeli 2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 350 kg) (Mutfak içeride)

e) White Pigeon (3 metre) (O1 Belgeli 2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 500 kg)

Son düzenleme:

Etiketler
Selamlar,

White Pigeon 3.60 Atlantis Karavan modeli ile ilgili resimler ve bazı bilgiler göndermişler. Gerçi resimler daha önce "poselvon" un paylaştığım Facebook grubundaki resimler ile aynı.

Bilgi olarak da O1 Belgeli(Teyit etmek gerekiyor, resimlerdeki karavanın plakalığı bile yok), 100 lt su deposu, 4 kişilik, 90 lt 220 buzdolabı, banyo kabini standartı ile 36.000 TL denmiş. KDV ile 42.500 TL ye geliyor. Sorduğum diğer sorulara yanıt gelirse yine buradan paylaşırım. Ne olursa olsun, 750 kg altı karavanlarda özellikle 4 kişilik modellerde seçeneklerin artması bizler için çok güzel...

Hoşuma giden detayları:
*Sadece yatağa dönüşebilen 4 kişilik masa bölümü dışıda ranza altında yine yatağa dönüşen 2 kişilik masası da var. Bu 3 kişilik seyahatlerde çift kişilik yatağı masa yapmamayı ve uğraşmamayı sağlıyor.
*Gaz bağlantılı CAN evye ve ocak koymuşlar. (Ön bölüme tüplük ekleyeceklemiş.)
*Mobilya kavak kontra, gardrobu var ve iç dolapları tatminkar gözüküyor.

Hoşuma gitmeyen detayları:
*MAY/NK benzeri dış tasarımı
*Herkesin ağzına pelesenk olan yana sürgülü minibüs camları

IMG 1600
IMG 1601
IMG 1602
IMG 1604
IMG 1605
IMG 1610

Selamlar,

Sosyal medyada reklamını şans eseri gördüm: Tribuddy...

İngiliz Karavan şirketi, 2012 faaliyet diye gördüm ama daha eskide olabilirler. 25 yıl su sızdırmazlık garantisi veriyor, tek dingil 650 kg olan modeli 20.000 Pound, Çift dindil 1 ton üstü olan modeli 25.000.

Bazı karavancılarımız, Carpento'ya karavan değil, tasarım uygun değil, camlar sabit derken, adam yatayda hiçbir camı açılır yapmamış, hepsi sabit. Sadece 1 üst havalandırma ve ek ücret ödersen klima var.

Donanımı ve iç kalitesi yerinde gözüküyor. En çok sevdiğim tarafı dış rengini istediğiniz gibi seçebiliyorsunuz, iyi bir renk seçim şansı sunuyor... Ama fiyatlar :(

Tasarım olarak White Pigeon bu diyebilirsiniz. Kimin kimden esinlendiği konusuna girmek istemiyorum. Ama bu ingilizler resmi olarak 2012 de faaliyete geçip satmaya başlamışlar. Bildiğim kadarıyla Akçelik 2017 de faaliyete geçti.

Gallery

Çift Dingil Modeli:

IMG 8102 800x600

IMG 8101 800x600

IMG 8047 e1567533079806 800x1067

Interior looking out 800x533

Tek Dingil 750 kg Altı Modeli:

Anyone side on Blue

Tripbuddy Infographic Anyone 600x667 B

@Demirak
---------------------
Gerçi şu var şimdi konuştukça anlıyorum ki herkesin ihtiyacı farklı. Aslında seçimleri ihtiyaçlar belirliyor. Benim ihtiyacım başkasının ihtiyacı olmayabiliyor.
-----------------------

ne kadar güzel bir tespit. kendi ihtiyaç ve seçimlerinize uygun, gönlünüze göre bir karavan bulmanız dileğiyle.

Selamlar,

Orion Kamp&Karavan Günleri ile ilgili resimler ve videolar düşmeye başladı. Ve daha önce dikkatimi çekmiş ancak, araştırmayı unuttuğum bir markayı yine orada gördüm ve kısaca ilgilenen arkadaşlar için araştırdım.

GeoCamper - GeoCamper

Tekirdağ bölgesinde "Balkan Pvc Plastik Alm. Cam Ürn. Ağaç Ürn. San ve Tic. Ltd.Şti." ticari markası GeoCamper.

Sloganları; "4 mevsim, her zeminde, tek karavan"

Patentli %100 aliminyum gövde sunuyorlar. Genelde Fiber gövde tercih edilir biliyorsunuz.(Özellikle yazın serin tutması sebebiyle) Ancak bu şekilde iddalı bir tarzda Aliminyum gövde tercih etmeleri de farklı bir giriş olmuş...

Hoşuma giden tarafları:
*Tasarımı sevimli geldi bana, Karavan kültürüne sahip çıkıp donanımları sadece 220 v da bırakmamış 12 V uygun cihazları da donanım listelerine koymuşlar. Ayrıca mobilya Marin Konraplak..
*750 kg altı O1 belgesini veriyoruz diyorlar. İsterseniz aynı karavanın daha ağırını 02 belgesi ile de alabiliyormuşsunuz.
*Hunter(kilitli tüfek ve fişek taşıma dolapları, köpeklerin taşınabileceği ayrı bölmeleri var), City (Alçak lastik opsiyonu ile asfaltta kolay kullanımı var) ve Off Road (Rüzgarsörfü, yamaç paraşütü, treking, dağ bisikleti, kayak için gereken tüm malzemelere uygun depolama alanları var ve yüksek lastik kullanımı varmış) modelleri var.
*Depolama alanlarında balıkçılar, hayvalanlar kısaca kamp için yanınıza götürebileceğiniz her şey için bir alan düşünülmüş. Tam boy elbise dolabı direk göze çarpmıyor değil...
*Standart donanımında bir kampçının ihtiyacı olabilecek çoğu şey var. 750 kg altı olan modelde Frensiz, 750 kg üstü modelde frenli kaplin ayırmadan tüm modellere Knot/Alko frenli kaplin koymuşlar.
*Opsiyonel donanımlarında, dizel ısıtıcı, portatif tuvalet, boiler (Elektrikli ama 12 V ve 220 v çalışabilen demişler), tente, 60 lt buzdolabı (yine 12 V ve 220 seçenekli) seçenekler var.

Beğenmediğim tarafları:
*Karavan kültürüne uygun derken, camlar kayar ve karavan camı değil ve mutfak ankastre :(
*Banyo kapısı yerine bir perde konmuş. Ne kadar perde engel olsa da mutlaka su çıkışı olur diye düşünüyorum. Birde lavabo için karavanın içinde biri varken kullanımı biraz sıkıntılı olabilir :smiley:
*4 kişilik modeli malesef yok.
*Ocak ve lavabo ankastre seçilmiş. Bu yüzden bankoda çok az kullanım alanı kalmış diyebilirm.

Sonuç olarak yerli sermaye olması ve özellikle elektronik ürünlerinde ev/ofis tipi ürünlerde değilde, biraz karavan kültürüne uygun ürünler seçip satması benim için pozitif oldu. Hafifliği, Frenli oluşu ve O1 belgesi zaten bizim için olmazsa olmazlardı. Dolap ve saklama alanları gayet iyi gibi gözüküyor. Mutfak ve Banyo ile perceler biraz daha karavan gibi olsa süper olacakmış. Fiyatını bilmiyorum ama öğrendiğimde ona göre değerlendirmek ve rakipleri ile kıyaslamak için mutlaka paylaşırım.

2043140O1-1.jpg

24587920LEV_5399.JPG

20673050LEV_5396.JPG

7943590IMG_8720-1.jpg

10518155city2.JPG

2429130IMG_8713.JPG

Listemize tabi ki ekliyorum.

750 Kg Altı Tam Karavanlar ve Mutfak/Banyo Dışarıda Karavanlar

1-750 kg altı Tam Karavanlar: (4 kişilik modeller bold yapılmıştır. İthal Karavanlar italik yapılmıştır.)

a)
Aydos- Niewiadow Nt 126 (O1 Belgeli İthal) (2 Kişilik)

b) Caretta - Uncle 370 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 735 kg) ve Junior (2 Kişilik)

c) Carpento - 360 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 680 kg) ve 310 (2 Kişilik)

ç) Dolly - Weekend (2 Kişilik)

d) Eks - 3600 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 710 kg)

e) Erba - 4.10 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 750 kg
) ve 3.40 (2 Kişilik)

f) GeoCamper - Light Class (O1 belgeli 2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 750 kg altı belirtiliyor.)

g) Gündoğdu Karavan - Leyli 2.40 (2.40 metre) (2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 550 kg)

ğ) Güney Karavan - Maxi 4.40 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 750 kg
) ve Midi (3 Kişilik)

h) Hymer Eriba - Touring (O1 Belgeli İthal) (2 Kişilik)

ı) May - 360 (O1 Belgeli versiyonu için ek ücret isteniyor - 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 700 kg)

i) NK - 3500/3800/4000 (O1 Belgesi teyit edilmedi 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 750 kg altı belirtiliyor.)

j) Ortiz Karavan - 3.90 (Camsız versiyonu O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 740 kg
) (2 kişilik versiyonu 750 kg üstü olarak satılıyor.)

k) Pino Karavan - 280 Cachalote (3 metre) (O1 Belgeli 2 kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık 700 kg)

l) Saly - Carabinata 3.25 (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 650 kg) ve 3.25 Petite S (2 Kişilik)

m) White Pigeon - Atlantis 3.60(O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 740 kg.)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2) Mutfak/Banyo Dışarıda Karavanlar: (4 kişilik modeller bold yapılmıştır.)

a)
Başoğlu Karavan - Caretta 1500 (4.180 metre) (O1 Belgeli 2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 460 kg)

b) Crawler - Izz 428 (4.28 metre) (O1 Belgeli 4 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 740 kg)
ve EN 390 (3.90 metre) (O1 Belgeli 2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 680 kg)

c)
Güney Karavan - Mini (3 metre) (O1 Belgeli 2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 350 kg)

d)
Pino Karavan - Pİ 2010 (2.10 metre) (O1 Belgeli 2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 350 kg) (Mutfak içeride)

e) White Pigeon (3 metre) (O1 Belgeli 2 Kişilik - Standart Aksesuarlı Ağırlık: 500 kg)

Son düzenleme:

kamperest sitesinde 11.11 de carpento360 1 adet indirimli satılacakmış.

63600 yerine 42500

@BademÇ

Onlar eklenir, sorun değil. Eklenmeyecek olanlarda sıkıntı olmasın yeter ki...

@KrmHarita

42.500 çok iyiymiş. Yavaş yavaş fiyatları oturacak gibi. 4 mevsim full modeli 70-75.000 bandını geçmezse tadından yenmez olacak :smiley:

Bu arada ilanı ve fiyat içindeki donanımları inceledim. Normalde standart donanımda olmayan fren/hafale mobilya kulpları, perdeler, 16 ah akü (Standart 10 ah yazıyor) donanımlarda var. Ve bu donanımlarda normal liste fiyatı 8.680 Euro + 1.562 KDV ile toplam 10.242 Euro yapıyor. Güncel 6.5 TL kur hesaplarsak, 66.573 TL yapıyor ve bunu 44.737 TL ye satıyorlar. Ah :( İçim gitti ya..

Son düzenleme:

Selamlar,

Carpento'nun fabrika taşıma ve kamp etkinlikleri bitmiş ve Faruk bey sorularıma geri dönüş yaptı:

1- 300 Euro'dan satılan CBE Kontrol Panel ve Şarj Cihazı (PC 100) kapsamına panel, 16 A 10'lu sigorta kutusu dahilmiş. (Piyasada bunlar ektra olarak satılıyordu.)

2- Kapı yönünü sağa/sola doğru değiştiremiyormuşuz.

3- Güneş paneli taktırmazsak, mutfak üstüne 40X40 heki ve havalandırma fanı takılabilirmiş. (Toplam maliyeti 240 Euro) Bu hem havalandırmanın artması hem de aspratör gibi mutfağın tüm kokusunun atılmasını sağlıyor. Ayrıca ilerde tepe tipi klima istenirse havalandırma fanı sökülüp, 40X40 hekiye klima takılabiliyormuş.

4- Truma S2200 Gazlı ısıtıcı ile Thermi Boyler ücretsiz olarak birbirine bağlantısı varmış. (Isıtıcı çalıştığında içindeki sıcak hava aynı zamanda boyleri çalıştırıyor ve suyu ısıtıyor.) Ancak bunlara ek Fan'dan bahsedilmiş. Onun gerekli olup olmadığını bilmiyorum. Toplam tüm sistem (Sıcak su + ııtıcı + fan 1.250 Euro olarak verildi.)

5- Bisiklet taşıyıcısını karavan üstüne takmama konusunda ısrarlı. Takılabildiğini söylüyor ama ağırlık aereodinamiğini bozacağını düşünüyor. Bu yüzden ayabaya takalım demiş :smiley:

6- Uydu Bağlantısı Neta'ya yönlendiriyorlar. Ve montaja destek oluyorlarmış. Bu şekilde sızdırmazlık garantisi bozulmuyormuş.

7- Gaz sensörü içinde 130 Euro fiyar verilmiş. (CBE 212800) (Hem LPG ve soporifik gaz)

----------------------------------------------------------------------------------

Bu fiyatlara göre, Carpento 360 standart donanıma: 8.200 Euro

=>Alko Frenli Dingil ve Kaplin&Amortisör ve Stabilizatör: 510 Euro (Stabilizatör gerçekten faydalı olur mu bilmiyorum. Karavan hem O1 hem de 4.2 metreden küçük. Eğer ikna olursam 220 Euro düşürebilirim. Fren ve amortisör konusunda netim.)

=>Kleo 60 lt 12 V Buzdolabı: 300 Euro (Araştırdığım kadarıyla fiyatı uygun ve 12 V)

=>Klilitli Mobilya Kulparı&Perdeler ve Arka Pencere Sinekliği: 310 Euro (Saçma bir kalem ama perdeler olmadan mümkün değil kalınmaz. Kapı sinekliğini almıyorum farklı bir formül bulacağım.

=>Truma Gazlı Isıtıcı: 630 Euro (Yoğun kış hariç 4 mevsim kullanmayı düşünüyorum. Kamp deneyimimde çok üşümüştüm.)

=>LED Okuma Lambaları&Dış Aydınlatma&CBE 220V/12V Priz&Anahtar Grubu&220V Ekstra Priz (VİKO):170 Euro (Dış aydınlatma ve okuma lambaları(Yatak ve masada) 60 Euro. Belki bundan vazgeçilebilir. Onun dışındaki anahtar grubundan vazgeçemiyorum.)

=>CBE Kontrol Panel ve Şarj cihazı&Jel Akü 12V 100Ah&Inverter: 630 Euro (Güneş paneli istemedim, araçtan şarj edeceğim. 220 ihtiyacım malesef oluyor. Tüm aletleri 12 V düşüremiyorum.)

=>CAN 2 ayrı camlı 2 Ocak ve Eviye Kombinasyonu ve Musluk: 350 Euro (1 Ocağa düşürmek 30 Euro fark ediyor. diye 2 ocağı seçtim. Başka bir alternatifim yok.)

=>THETFORD Dıştan Kasetli Tuvalet: 610 Euro (Dıştan kasetli ikna ettiğim ailem için olmaz olmaz durumda)

=>Mutfak üstüne ek 40X40 heki ve havalandırma fanı yapılması: 240 Euro (Açık cam sadece arkada olduğu için havalandırma konusunda olmazsa olmaz diye düşünüyorum)

=>CBE Gaz Sensörü: 130 Euro (Tüm büyüklerim mutlaka olsun dedi.)

Toplam: 11.840 Euro + 2.131 Euro KDV = 13.970 Euro Merkez Bankası Kuruna göre, 6.40 dan hesaplarsak: 89.000 TL yapıyor liste fiyatı :( %10 indirim alsam bile 75.000 TLnin altına düşemiyorum...

Daha tente ve TV/Neta Uydu yok...

Şuan Adria ithal karavanı geçti. Alma şansım gittikçe azalıyor...

Öncelikle merhaba bu benim forumdaki ilk mesajım bir hatam olursa affola. Ben de 750 kg altı çekme karavan bakıyorum ve en içime sinen model Carpento 310 fakat ne kendi sitesinde ne de paylaşılan videolarda fiyatıyla ilgili bilgi bulamadım. sitelerindeki cep telefonuna mesaj da gönderdim ama geri dönüş alamadım. 310 modeli için standart donanım fiyatı konusunda bilgisi olanlar paylaşırsa çok sevinirim.

Selamlar,

Carpento'nun fabrika taşıma ve kamp etkinlikleri bitmiş ve Faruk bey sorularıma geri dönüş yaptı:

1- 300 Euro'dan satılan CBE Kontrol Panel ve Şarj Cihazı (PC 100) kapsamına panel, 16 A 10'lu sigorta kutusu dahilmiş. (Piyasada bunlar ektra olarak satılıyordu.)

2- Kapı yönünü sağa/sola doğru değiştiremiyormuşuz.

3- Güneş paneli taktırmazsak, mutfak üstüne 40X40 heki ve havalandırma fanı takılabilirmiş. (Toplam maliyeti 240 Euro) Bu hem havalandırmanın artması hem de aspratör gibi mutfağın tüm kokusunun atılmasını sağlıyor. Ayrıca ilerde tepe tipi klima istenirse havalandırma fanı sökülüp, 40X40 hekiye klima takılabiliyormuş.

4- Truma S2200 Gazlı ısıtıcı ile Thermi Boyler ücretsiz olarak birbirine bağlantısı varmış. (Isıtıcı çalıştığında içindeki sıcak hava aynı zamanda boyleri çalıştırıyor ve suyu ısıtıyor.) Ancak bunlara ek Fan'dan bahsedilmiş. Onun gerekli olup olmadığını bilmiyorum. Toplam tüm sistem (Sıcak su + ııtıcı + fan 1.250 Euro olarak verildi.)

5- Bisiklet taşıyıcısını karavan üstüne takmama konusunda ısrarlı. Takılabildiğini söylüyor ama ağırlık aereodinamiğini bozacağını düşünüyor. Bu yüzden ayabaya takalım demiş :smiley:

6- Uydu Bağlantısı Neta'ya yönlendiriyorlar. Ve montaja destek oluyorlarmış. Bu şekilde sızdırmazlık garantisi bozulmuyormuş.

7- Gaz sensörü içinde 130 Euro fiyar verilmiş. (CBE 212800) (Hem LPG ve soporifik gaz)

----------------------------------------------------------------------------------

Bu fiyatlara göre, Carpento 360 standart donanıma: 8.200 Euro

=>Alko Frenli Dingil ve Kaplin&Amortisör ve Stabilizatör: 510 Euro (Stabilizatör gerçekten faydalı olur mu bilmiyorum. Karavan hem O1 hem de 4.2 metreden küçük. Eğer ikna olursam 220 Euro düşürebilirim. Fren ve amortisör konusunda netim.)

=>Kleo 60 lt 12 V Buzdolabı: 300 Euro (Araştırdığım kadarıyla fiyatı uygun ve 12 V)

=>Klilitli Mobilya Kulparı&Perdeler ve Arka Pencere Sinekliği: 310 Euro (Saçma bir kalem ama perdeler olmadan mümkün değil kalınmaz. Kapı sinekliğini almıyorum farklı bir formül bulacağım.

=>Truma Gazlı Isıtıcı: 630 Euro (Yoğun kış hariç 4 mevsim kullanmayı düşünüyorum. Kamp deneyimimde çok üşümüştüm.)

=>LED Okuma Lambaları&Dış Aydınlatma&CBE 220V/12V Priz&Anahtar Grubu&220V Ekstra Priz (VİKO):170 Euro (Dış aydınlatma ve okuma lambaları(Yatak ve masada) 60 Euro. Belki bundan vazgeçilebilir. Onun dışındaki anahtar grubundan vazgeçemiyorum.)

=>CBE Kontrol Panel ve Şarj cihazı&Jel Akü 12V 100Ah&Inverter: 630 Euro (Güneş paneli istemedim, araçtan şarj edeceğim. 220 ihtiyacım malesef oluyor. Tüm aletleri 12 V düşüremiyorum.)

=>CAN 2 ayrı camlı 2 Ocak ve Eviye Kombinasyonu ve Musluk: 350 Euro (1 Ocağa düşürmek 30 Euro fark ediyor. diye 2 ocağı seçtim. Başka bir alternatifim yok.)

=>THETFORD Dıştan Kasetli Tuvalet: 610 Euro (Dıştan kasetli ikna ettiğim ailem için olmaz olmaz durumda)

=>Mutfak üstüne ek 40X40 heki ve havalandırma fanı yapılması: 240 Euro (Açık cam sadece arkada olduğu için havalandırma konusunda olmazsa olmaz diye düşünüyorum)

=>CBE Gaz Sensörü: 130 Euro (Tüm büyüklerim mutlaka olsun dedi.)

Toplam: 11.840 Euro + 2.131 Euro KDV = 13.970 Euro Merkez Bankası Kuruna göre, 6.40 dan hesaplarsak: 89.000 TL yapıyor liste fiyatı :( %10 indirim alsam bile 75.000 TLnin altına düşemiyorum...

Daha tente ve TV/Neta Uydu yok...

Şuan Adria ithal karavanı geçti. Alma şansım gittikçe azalıyor...

Carpento 310 modelinin standart donanımlı fiyatını biliyor musunuz acaba?

@emre1903

CARPENTO 310 ‐ STANDART DONANIM
ALKO Şase (Şase, 13" jant ve lastik, frensiz dingil ve kaplin, Ön Destek Tekeri ve Destak Ayakları) ‐ ALKO JOKON sinyalizasyon lambaları ‐ EMKA Kilit Sistemli Kapı, Bagaj Kapağı ve Ayarlı Kollu Pencere ‐ REMIS 40x40 ve FIAMMA 30x30 Tavan Pencereleri ‐ Policarbon Solid Panoramik Ön Camlar ve Arka Pencere Camı ‐ Isı Dayanımlı 32 mm CTP Sandviç Panel Gövde ‐ Su ve Isı Dayanımlı ve Ahşap Desenli PVC Kaplı Zemin ‐ Kaplamalı Kavak Kontra Yaşam Alanı, Mutfak ve Banyo Mobilyaları ‐ BLUM Mobilya Aksesuarları ‐ Leke Dayanımlı Kumaştan Koltuk ve Minder Döşemeleri ‐ Led Aydınlatma ve Spotlar ‐ Su ve Elektrik Göstergeleri ve Anahtar Prizler ‐ 13 Pinli Araç Bağlantı Soketi ‐ 10Ah Şarj Cihazı ‐ DEFA 220V Elektrik Girişi ve 2 Mt Kablosu ‐ 220V ve 12V Sigorta Kutuları ve Sigortaları ‐ Yanmaz Boru İçinde 1,0mm/2,5mm/4,0mm Yanmaz Kablolu Elektrik Tesisatı ‐ 50 Lt. Polietilen Temiz Su Deposu ‐ 12V Su Pompası ‐ Akrilik Duş Teknesi ‐ Banyo Lavabo ve Bataryası ‐ 12mm Özel Plastik Borulu Temiz Su ve Gri Atık Su Tesisatı ‐ Dış Folyo Grafikler

7.200,00 € + KDV

Aksesuarlar
ALKO Şase için Frenli Dingil ve Kaplin Tertibatı 220,00 €
ALKO Amortüsör 70,00 €
CAN 1 Ocak ve Eviye Kombinasyonu ve Musluk 320,00 €
KLEO 60 Lt. 12V Buzdolabı 300,00 €
THETFORD Porta Potti Portatif Tuvalet PPQ335 120,00 €
Hafele Mobilya Kulpları 130,00 €
Perdeler (Ön ve Arka Pencereler) 130,00 €
TRUMA Thermi 5lt Elektrikli Boyler 220,00 €
Sineklik 90x45 cm (Arka Pencere) 50,00 €
Sineklik 175x55 cm (Kapı) 100,00 €
LED Okuma Lambası 19,00 €
Dış Aydınlatma 40,00 €
Jel Akü 12V 100Ah 180,00 €
ALKO Stabilizatör (AKS™ 3004) 220,00 €
ALKO Yedek Jant ve Lastik 90,00 €
CBE Kontrol Panel ve Şarj Cihazı (PC100) (‐38€) 340,00 €
CBE 220V/12V Priz ve Anahtar Grubu (‐15€) 100,00 €
220V Ekstra Priz (CBE) 25,00 €
220V Ekstra Priz (Viko) 12,50 €
CAN 2 Ocak ve Eviye Kombinasyonu ve Musluk 350,00 €
CAN Eviye ve Musluk 35x26 cm 120,00 €
CAN 1 Ocak 32x28 cm 110,00 €
CAN 2 Ocak 32x38 cm 170,00 €
TRUMA B10 10lt Gazlı Boyler 750,00 €
THETFORD C223 Kasetli Tuvalet 610,00 €
INDEL‐B 49 Lt. 12V Buzdolabı 720,00 €
THETFORD 90 Lt. 12V Buzdolabı 930,00 €
TRUMA S2200 Ortam Isıtıcı 630,00 €
TRUMA Sapfir Compact Zemin Tipi Klima (Soğutma) 220V 1.390,00 €
Havalandırma Fanı (İçeri ve Dışarı Üfleme) 120,00 €
REMIS 50x70 Tavan Pencersi (‐120€) 440,00 €
REMIS 60x90 Tavan Pencersi (‐120€) 700,00 €
Kapı Sabitleme Aparatı 11,00 €
Plastik Adım Basamağı 12,00 €
Inverter 12V 220V 300W 150,00 €
Güneş Enerjisi Sistemi (185W Panel, 10Ah Kontrol + Kablo ve Diğer Malzemeler + Montaj) 350,00 €

2019 fiyatları bu şekilde... (Aksesuar alacaksanız, onlarında KDV'sini almayı unutmayın.)

@emre1903

CARPENTO 310 ‐ STANDART DONANIM
ALKO Şase (Şase, 13" jant ve lastik, frensiz dingil ve kaplin, Ön Destek Tekeri ve Destak Ayakları) ‐ ALKO JOKON sinyalizasyon lambaları ‐ EMKA Kilit Sistemli Kapı, Bagaj Kapağı ve Ayarlı Kollu Pencere ‐ REMIS 40x40 ve FIAMMA 30x30 Tavan Pencereleri ‐ Policarbon Solid Panoramik Ön Camlar ve Arka Pencere Camı ‐ Isı Dayanımlı 32 mm CTP Sandviç Panel Gövde ‐ Su ve Isı Dayanımlı ve Ahşap Desenli PVC Kaplı Zemin ‐ Kaplamalı Kavak Kontra Yaşam Alanı, Mutfak ve Banyo Mobilyaları ‐ BLUM Mobilya Aksesuarları ‐ Leke Dayanımlı Kumaştan Koltuk ve Minder Döşemeleri ‐ Led Aydınlatma ve Spotlar ‐ Su ve Elektrik Göstergeleri ve Anahtar Prizler ‐ 13 Pinli Araç Bağlantı Soketi ‐ 10Ah Şarj Cihazı ‐ DEFA 220V Elektrik Girişi ve 2 Mt Kablosu ‐ 220V ve 12V Sigorta Kutuları ve Sigortaları ‐ Yanmaz Boru İçinde 1,0mm/2,5mm/4,0mm Yanmaz Kablolu Elektrik Tesisatı ‐ 50 Lt. Polietilen Temiz Su Deposu ‐ 12V Su Pompası ‐ Akrilik Duş Teknesi ‐ Banyo Lavabo ve Bataryası ‐ 12mm Özel Plastik Borulu Temiz Su ve Gri Atık Su Tesisatı ‐ Dış Folyo Grafikler

7.200,00 € + KDV

Aksesuarlar
ALKO Şase için Frenli Dingil ve Kaplin Tertibatı 220,00 €
ALKO Amortüsör 70,00 €
CAN 1 Ocak ve Eviye Kombinasyonu ve Musluk 320,00 €
KLEO 60 Lt. 12V Buzdolabı 300,00 €
THETFORD Porta Potti Portatif Tuvalet PPQ335 120,00 €
Hafele Mobilya Kulpları 130,00 €
Perdeler (Ön ve Arka Pencereler) 130,00 €
TRUMA Thermi 5lt Elektrikli Boyler 220,00 €
Sineklik 90x45 cm (Arka Pencere) 50,00 €
Sineklik 175x55 cm (Kapı) 100,00 €
LED Okuma Lambası 19,00 €
Dış Aydınlatma 40,00 €
Jel Akü 12V 100Ah 180,00 €
ALKO Stabilizatör (AKS™ 3004) 220,00 €
ALKO Yedek Jant ve Lastik 90,00 €
CBE Kontrol Panel ve Şarj Cihazı (PC100) (‐38€) 340,00 €
CBE 220V/12V Priz ve Anahtar Grubu (‐15€) 100,00 €
220V Ekstra Priz (CBE) 25,00 €
220V Ekstra Priz (Viko) 12,50 €
CAN 2 Ocak ve Eviye Kombinasyonu ve Musluk 350,00 €
CAN Eviye ve Musluk 35x26 cm 120,00 €
CAN 1 Ocak 32x28 cm 110,00 €
CAN 2 Ocak 32x38 cm 170,00 €
TRUMA B10 10lt Gazlı Boyler 750,00 €
THETFORD C223 Kasetli Tuvalet 610,00 €
INDEL‐B 49 Lt. 12V Buzdolabı 720,00 €
THETFORD 90 Lt. 12V Buzdolabı 930,00 €
TRUMA S2200 Ortam Isıtıcı 630,00 €
TRUMA Sapfir Compact Zemin Tipi Klima (Soğutma) 220V 1.390,00 €
Havalandırma Fanı (İçeri ve Dışarı Üfleme) 120,00 €
REMIS 50x70 Tavan Pencersi (‐120€) 440,00 €
REMIS 60x90 Tavan Pencersi (‐120€) 700,00 €
Kapı Sabitleme Aparatı 11,00 €
Plastik Adım Basamağı 12,00 €
Inverter 12V 220V 300W 150,00 €
Güneş Enerjisi Sistemi (185W Panel, 10Ah Kontrol + Kablo ve Diğer Malzemeler + Montaj) 350,00 €

2019 fiyatları bu şekilde... (Aksesuar alacaksanız, onlarında KDV'sini almayı unutmayın.)

Cevabınız için çok teşekkür ederim. İnşallah hepimiz istediğimiz, hayalini kurduğumuz karavana kavuşuruz.

@emre1903

Ben elimden geldiğince para biriktiriyorum almak için. Ama 80-90 lar çok yüksek. 70-75'lere bile zor çıkabilirim. Bakalım önümüzdeki yıl daha net olur tablo.

Ortiz'e güvenmiştim, oda 750 kg üstü oldu. Caretta da yine pahalı kalıyor. (honour16 şimdi satıyor 1-2 yıl sonra lsaydı dmutlaka değerlendirirdim.) Carabinata ufak ve iç planı bana uygun gelmiyor... Diğer karavanların tasarımlarını beğenmiyorum ve kendi adıma uygun bulmuyorum. (Karavan mı, ofis mi daire mi diye...)

Bakalım Carpento da fiyatlar biraz düşerse... :smiley:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri