750kg Çekme Karavan Hakkında !

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Seref Goren Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,087

Seref Goren

Ana Kamp
Saygıdeğer forum üyeleri herkese selamlar!

Sizlerin yardımına ihtiyaç duyuyorum, şöyle ki;

Yurt dışından karavan ithal etme çabasındaydım fakat bir ton evrak işi vs. derken 750kg altı karavanlara bakmaya başladım. Belki biliyorsunuzdur artık teknolojinin de ilerlemesi ile 600kg civarı karavanlar üretilmeye başlandı. Bulabildiğim 2 marka var şuana kadar, dethleffs Coco ve Knaus Travelino.

KNAUS TRAVELINO | Der revolutionäre Leichtbau-Caravan

Begeistert mit Leichtigkeit. Der neue COCO.

Bu karavanlar yüklü hali bile 750kg geçmiyor.

Şimdi size sorum, ben aracım ile avrupa ya gitsem bunlardan bir tane alsam birde VAT düşülecek çünkü AB vatandaşı değilim. Çeke çeke buraya getirebilir miyim?

750kg altı olunca ne tuv nede vergi vermiyor muyuz?

Şimdiden teşekkür ederim...

Etiketler
.......
Bu karavanlar yüklü hali bile 750kg geçmiyor.

Şimdi size sorum, ben aracım ile avrupa ya gitsem bunlardan bir tane alsam birde VAT düşülecek çünkü AB vatandaşı değilim. Çeke çeke buraya getirebilir miyim?

750kg altı olunca ne tuv nede vergi vermiyor muyuz?

Şimdiden teşekkür ederim...

yurt dışından alacağınız karavanı çeke çeke getirebilirsiniz.Bunda hiç bir sıkıntı yok.:yum:
750 kg altına vergi ve tüv muayene dışı .Ehliyet BE sınıfı olmasına gerekte yok.
Buradaki sıkıntı;Kanun koyucuların gelir elde etmenin hertürlü yolunu bulacak kadar zeki olduklarını unutmanız.
Sizin bu düşündüğünüzü, başkalarının düşünemeyeceğini düşünmeniz hata.
Bunu siz düşünmüşseniz, gelir elde etmek için sinek çiftlikleri kurup yağ elde eden kanun koyucularında karşı tedbirleri var.
bu forumu içinden aratınca da bulursunuz, istersenizde google biradere sorun,sizin için araştırabilir.
yani;astar, kumaş meselesi.sonuçta size pahalıya gelir ....
her şey vatan için...:wink:

yurt dışından alacağınız karavanı çeke çeke getirebilirsiniz.Bunda hiç bir sıkıntı yok.:yum:
750 kg altına vergi ve tüv muayene dışı .Ehliyet BE sınıfı olmasına gerekte yok.
Buradaki sıkıntı;Kanun koyucuların gelir elde etmenin hertürlü yolunu bulacak kadar zeki olduklarını unutmanız.
Sizin bu düşündüğünüzü, başkalarının düşünemeyeceğini düşünmeniz hata.
Bunu siz düşünmüşseniz, gelir elde etmek için sinek çiftlikleri kurup yağ elde eden kanun koyucularında karşı tedbirleri var.
bu forumu içinden aratınca da bulursunuz, istersenizde google biradere sorun,sizin için araştırabilir.
yani;astar, kumaş meselesi.sonuçta size pahalıya gelir ....
her şey vatan için...:wink:
Cevabınız için çok teşekkürler, aradım bu konu hakkında pek sağlıklı bilgi bulamadım. Açıkçası hiçbir belgesi olmayan römork için bir sorun olmaz diye düşündüm. Sonuçta ha bagajda karouz getirmişiniz ha 750kg römork çekmişsiniz aynı şey değil mi teoride :smiley: 2 sinede belge gerekmiyor:smiley:

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aslında problem şu, ithal etmekte sıkıntı yok aynı paraya geliyor avrupa ile. Tek sorun çekerek getiremediğimiz için karavanı mecbur low bet ile getirmemşz lazım oda 4k eur tutuyor. Evrağı ruhsatı motoru vs olmayan birşeyin neyini sorabilirler aklım almıyor işin doğrusu.

Cevabınız için çok teşekkürler, aradım bu konu hakkında pek sağlıklı bilgi bulamadım. Açıkçası hiçbir belgesi olmayan römork için bir sorun olmaz diye düşündüm. Sonuçta ha bagajda karouz getirmişiniz ha 750kg römork çekmişsiniz aynı şey değil mi teoride :smiley: 2 sinede belge gerekmiyor:smiley:

giderken valizde içki yok iken
dönüşte alkol oranına göre değişmek şartı ile ilave 1 litre içki bile sokulmasına kanunen izin verilmiyorken
650 kiloya izin verileceğini hiç düşünmeyin .
Çıkışta pasportunuzda araca işli bir kaşe yokken dönüşte çekme karavanı yurda zaten sokamazsınız.
Karavanı gümrüğe teslim eder.Yasal prosedürleri takip edip uzun bir süre uğraşırsınız.
Bu arada banka hesabınız, sabrınızın ve ayrıca karavan sahibi olma heyacanınız azaldığını bizzat yaşayarak öğrenmiş olursunuz.:yum:

.....
Sonuçta ha bagajda karouz getirmişiniz ha 750kg römork çekmişsiniz aynı şey değil mi teoride :smiley: 2 sinede belge gerekmiyor:smiley:

"elma ile armut toplanmaz"
matematik dersinde öğrettikleri ilk belki de tek deyimdi.
matematik'te hayatın kendisidir.
siz ,ya ithalatcı kanalı ile alın yada türkiyedeki karavancıların eline düşeceksiniz.:worried:

Aslında problem şu, ithal etmekte sıkıntı yok aynı paraya geliyor avrupa ile. Tek sorun çekerek getiremediğimiz için karavanı mecbur low bet ile getirmemşz lazım oda 4k eur tutuyor. Evrağı ruhsatı motoru vs olmayan birşeyin neyini sorabilirler aklım almıyor işin doğrusu.

maalesef bu karavanla ilgli hertürlü yasal engel ya var,yada karavan sahibi olunmaması için her türlü maddi zorluk yaşatacak uygulamalar var.

Şöyle birşey olamaz mı, 750kg ucuz bi karavan alsam orada bırakıp yeni karavanla gelsem ??

Burası kanunlara karşı gelinecek uygulamaların anlatıldığı bir forum değil ki.ben aracımla Türkiyeden çıkarken aynı anda bir kaç açıdan video ya alınıyorum sonra Bulgara girerken en az iki ayrı açıdan video ya kayıt oluyorum ki videoların kameralarını kendi gözlerimle görüyorum.Şayet uyduruk karavanla çıkış yapıp daha düzgün karavanla giriş yaparken sizden huylanırlarsa video kayıtlarını anında bulup farklı karavan olduğunu kolayca anlarlar eh artık sonrasını bilemem.

Burası kanunlara karşı gelinecek uygulamaların anlatıldığı bir forum değil ki.ben aracımla Türkiyeden çıkarken aynı anda bir kaç açıdan video ya alınıyorum sonra Bulgara girerken en az iki ayrı açıdan video ya kayıt oluyorum ki videoların kameralarını kendi gözlerimle görüyorum.Şayet uyduruk karavanla çıkış yapıp daha düzgün karavanla giriş yaparken sizden huylanırlarsa video kayıtlarını anında bulup farklı karavan olduğunu kolayca anlarlar eh artık sonrasını bilemem.
Hocam sakin olun kanunlara aykırı bir hareket yapmıyoruz brain storming olay! Madem bu kadar kanunları takan birisisiniz, 2 tonluk karavanı 1 ton arabayla çekenlere çıksın sesiniz.

merhaba sevgili grup üyeleri
ben 750kg ı geçmediğini düşündüğüm bir kıçtan takma motorlu tekne çekiyorum benim hesabıma göre motor +tekne ve römork 750 kg mı geçmiyor ancak bunun ispatı bir tafik kontrolünde nasıl yapılıyor her seyirde bir tartı dökümü mü almak gerekiyor bilgisi olanın yardımlarını bekliyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

SON KONULAR

Geri