750kg Üstü Çekme Karavan Ağırlık Azaltımı Ile 750kg Altı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan burhan808 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,746
750 kg altı karavanın belgeleri eksiksiz ise, satıcı ile aranızda yapacağınız yazılı bir satış sözleşmesi geçerli ve yeterlidir. Sözleşmeyi iki şahit de imzalarsa noterden yapılan satış belgesi hükmündedir.

Etiketler

Teşekürler. Bu hafta bir Pino karavan alma durumum var. Bu bilgi önemli. Yurt dışına çıkışta O1 belgesi ve sahiplik belgesi yani anladığım kadarıyla fatura gerekiyor. Faturadaki ismin başka olması gümrükten çıkarken bir sorun teşkil etmiyordur umarim.

@gokergulay

Bana göre yarın sigorta kapsamında da işlemleri noterden yapmak en sağlıklısıdır. Ben notere, ruhsatsız karavanın satışı ile ilgili soru sormuştum. Değerli eşya satışı gibi değerlendirme yapılıp işlem yapabileceğini söylemişti. Bu normal ruhsatlı karavan satışının yaklaşık 3 katı fazla bir bedel ödenmesi demek, ama dediğim gibi yarın sigortada vb sorun yaşamaktansa ben böyle yapardım.

Normalde 250 TL noter satış masraflı ruhsatlı bir karavanı, ruhsatsız olarak 50-60.000 TL ye alınıyorsa 1.000 TL gibi bir masrafla satışının yapılabileceğinden bahsetmişti.

Güzel bir başlık , ilginç bir soru.

Önce tiye alarak bir cevap yazayım..
Karavana okkalı bir helyum balonu bağlayın,
600-700 Kg yük kaldırabilecek... :smiley:
Böyelece karavan bayağı hafifler.

Doğru cevap şu şekilde olabilir:
1-Üzerindeki gereksiz tüm aksesuarları kaldırın.
Güneş enerjisi,pis su depoları, büyük yaşam aküleri..(Bende 55+35 Kg. akü var !!)
2- Mobilyalarını sökün(Eğer mdf veya sunta ise) yerine kavak/kayın kontra mobilya yaptırın.

Ama genel yaklaşımla söyliyeyim, bu yapımlarla max. 150-200 Kg.
ağırlık eksiltebilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR