76 Defender'la ilk yolculuk...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Deadly Sto(R)m Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,997

Deadly Sto(R)m

Ana Kamp
Merhaba,

Öncelikle herkese iyi bayramlar. Kız arkadaşımının babasına köyde kullanması için 76 model bir defender almayı planlıyoruz. İnşallah herşey istediğimiz gibi olur ve aracı alırız. Yalnız aklımda bazı sorular var. İstanbul'da oturuyorum ve aracı almaya izmire gideceğim. Satıcıyla yaptığım görüşmelerde aracın tüm bakımlarınınn yapılmış olduğunu öğrendim. Muayenesi bile yeni yapılmış ama yine de bir ustaya baktırmak istersem aracı İzmir'de nereye baktırabilirim. Tabi Masraf çıkarmayacak işinin ehli bir usta olursa sevinirim :D

Bir diğer soru ise diyelim ki aracı aldım ve İstanbul'a dönüyorum. Yolda araca yapmam gereken veya dikkat etmem gereken birşey olur mu? Sonuçta ortalama 10 saatlik bir yol ve feribot kullanmak istemiyorum ;D Mesela ön camın altındaki flaplar ne kadar açık olmalı veya neye göre ayarlamalıyım? Fren, debriyaj, kullanım devri, hararet, yağ-su vs. konularda yardımınızı bekiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Ynt: 76 Defender'la ilk yolculuk...

Sorularınıza taraf oldugum ıcın cevap vermem dogru olmaz. Ama Allah yardimciniz olsun deyim simdiden ..feribot secenegini bir daha dusunun derim:smiley: kolay gele

RedlinE' Alıntı:
Sorularınıza taraf oldugum ıcın cevap vermem dogru olmaz. Ama Allah yardimciniz olsun deyim simdiden ..feribot secenegini bir daha dusunun derim:smiley: kolay gele

Taraflı-tarafsız ilk bilgi işime yarayacaktır ;D Yıllardır ege'ye tatile giderim feribot kullanma ihtiyacı hissetmedim. Tabi hepsi binek araçlaydı. Bakalım belki tercihim değişir ???

Deadly Sto(R)m' Alıntı:
Merhaba,

Öncelikle herkese iyi bayramlar. Kız arkadaşımının babasına köyde kullanması için 76 model bir defender almayı planlıyoruz. İnşallah herşey istediğimiz gibi olur ve aracı alırız. Yalnız aklımda bazı sorular var. İstanbul'da oturuyorum ve aracı almaya izmire gideceğim. Satıcıyla yaptığım görüşmelerde aracın tüm bakımlarınınn yapılmış olduğunu öğrendim. Muayenesi bile yeni yapılmış ama yine de bir ustaya baktırmak istersem aracı İzmir'de nereye baktırabilirim. Tabi Masraf çıkarmayacak işinin ehli bir usta olursa sevinirim :D

Bir diğer soru ise diyelim ki aracı aldım ve İstanbul'a dönüyorum. Yolda araca yapmam gereken veya dikkat etmem gereken birşey olur mu? Sonuçta ortalama 10 saatlik bir yol ve feribot kullanmak istemiyorum ;D Mesela ön camın altındaki flaplar ne kadar açık olmalı veya neye göre ayarlamalıyım? Fren, debriyaj, kullanım devri, hararet, yağ-su vs. konularda yardımınızı bekiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
hayırlı olsun o aracı kullanarak getirmeyi düşünme bence at bi kamyona sende bin al gel en hesaplı en güvenilir yoluculuk :smiley:

Dj' Alıntı:
hayırlı olsun o aracı kullanarak getirmeyi düşünme bence at bi kamyona sende bin al gel en hesaplı en güvenilir yoluculuk :smiley:

Yorum için teşekkürler ama neden? Yolda kalıp çekici beklememek için mi ;D

1- yakacagın benzinle (kamyon kirala)
2-arabayı tanımıyorsun(ne oldugu belli olmaz)
3-riske girmesin (araç çok eski)
4-yolda kalıp kurtarıcı çagırmasın
ben 1994 model batmandan kamyonla getirtim km de 1 tl yakıyordu 1600 km :smiley:
kamyon 750 tl yani yakıt olarak yarı fiyata geldi ben gitmedim yol masrafım olmadı aracım km yapmadı :smiley:

Dj' Alıntı:
1- yakacagın benzinle (kamyon kirala)
2-arabayı tanımıyorsun(ne oldugu belli olmaz)
3-riske girmesin (araç çok eski)
4-yolda kalıp kurtarıcı çagırmasın
ben 1994 model batmandan kamyonla getirtim km de 1 tl yakıyordu 1600 km :smiley:
kamyon 750 tl yani yakıt olarak yarı fiyata geldi ben gitmedim yol masrafım olmadı aracım km yapmadı :smiley:

peki bu kamyonu nasıl bulurum ve işlemleri nasıl hallederim? Bu arada aracın ankara plakalı olması işlemleri değiştirir mi?

Deadly Sto(R)m' Alıntı:
peki bu kamyonu nasıl bulurum ve işlemleri nasıl hallederim? Bu arada aracın ankara plakalı olması işlemleri değiştirir mi?
arabayı aldıgın yerde tanıdıgın varsa onlar yardımcı olur yoksa kendin gidip nakliyeci ya da kamyon garajlarından birine gidip sorarsan yardımcı olurlar

Aldiginiz yerde anbari sorun. En hesaplisi ambardir. Tek başina araç kiralamazsiniz.

RedlinE' Alıntı:
Aldiginiz yerde anbari sorun. En hesaplisi ambardir. Tek başina araç kiralamazsiniz.

İlerleyen mesajlarda kendiliğinden çıkar diye düşünmüştüm ama sorularıma taraflı yanıt veririrm demenizdeki sebebiöğrenebilir miyim? Aracın eski sahibi misiniz yoksa? O zaman süper olur ;D

Yok dostum ben toyotaciyim ondan o araçlara harcanan emege ve paraya uzuluyorum.

baktiginiz arac Izmir'deki 06 plaka, kirmizi, BMC montaji Seri3 mu acaba?

Bu arada moderatorlerimiz basligi Series olarak degistirip Series konularinin altina alabilirse daha uygun olur bence...

tesekkurler
firat

Sentinel' Alıntı:
baktiginiz arac Izmir'deki 06 plaka, kirmizi, BMC montaji Seri3 mu acaba?

Bu arada moderatorlerimiz basligi Series olarak degistirip Series konularinin altina alabilirse daha uygun olur bence...

tesekkurler
firat

evet izmirdeki 06 plakalı aracı aldım. Umarım çok fazla üzmeyecek yeni sahibini :D

Bu arada aracı Perşembe günü aldım ve cuma öğlen yola çıkarak yalovaya geçtik, oradan da feribotla pendik'e geldik. Başlarda biraz zorlasa da dün üsküdardan göztepe sanayiye sorunsuz gidip geldim. En kısa sürede maslakta hüseyin ustaya uğrayıp bi hal hatır sorduktan sonra aracı sahibine teslim edeceğim sanırım ::smiley:

Bu aralar içimde alevlenen bi' defender aşkı mı var ne?.. ::smiley:

Birkaç ay önce Ankara'da satılıktı o zaman bakmaya gitmiştim.
Size kısmet oldu demek
hayırlı olsun

Sentinel' Alıntı:
Birkaç ay önce Ankara'da satılıktı o zaman bakmaya gitmiştim.
Size kısmet oldu demek
hayırlı olsun

teşekkür ederim. Kullandığım ilk defender olmasına rağmen çok keyif aldım. Ama bir kaç güne ayrılıyoruz. :( Kimbilir 110 kasa bakımlı bi' defenderım olsa neler yaparım... ::smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri