86 Model M1g Ruhsatlı Araca Çeki Demiri Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan srtmin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,231

srtmin

Yeni Üye
Yer
İzmir
Web
www.minmarine.com
Merhabalar,

Aracımız 1986 Model Toyota Land Cruiser HJ60(4.000 cc, dizel). Araçta fabrika çıkıştan çeki demiri mevcut fakat ruhsatta ne yazık ki yazmıyor. Araç ruhsatta M1G olarak gözüküyor. Biz bu araba ile tekne çekeceğiz, polis durdurma olasılığı yüksek yollardan geçeceğiz. Çeki demirini ruhsata işletme ile ilgili emniyete nasıl yapacağımızı sorduğumda aracın Türkiye'ye ilk girdiği zamanki tip onay belgesini bulmamı söylediler ama 30 sene önceki sahibini bulma şansım yok. Toyota Türkiye'de bu belgeyi veremedi sadece kaşe imzalı araç şaşi nosununda yazılı olduğu "araçda üretimsel çeki demiri noktası bulunmaktadır" ibareli yazı gönderdi. Bu da benim gittiğim emniyet müdürlüğündeki polise yetmedi.

Sıfırdan çeki demiri taktırmak istedim fakat çeki demiri firmaları model eski olduğu için e belgeli çeki demiri olamayacağını, ihtiyaçları olan teknik bilgileri arabada bulamadıklarını söylediler. Bu konuda tecrübesi olan var mıdır?

M1G statüsünün getirdiği bir avantaj var mıdır?

Ayrıca aracımıza ilave ettirdiğimiz vinçleri M1G'de ruhsata işletmek gerekiyor mu, gerekiyorsa nasıl yapılır?

Teşekkür ederim,

Merhabalar,

Aracımız 1986 Model Toyota Land Cruiser HJ60(4.000 cc, dizel). Araçta fabrika çıkıştan çeki demiri mevcut fakat ruhsatta ne yazık ki yazmıyor. Araç ruhsatta M1G olarak gözüküyor. Biz bu araba ile tekne çekeceğiz, polis durdurma olasılığı yüksek yollardan geçeceğiz. Çeki demirini ruhsata işletme ile ilgili emniyete nasıl yapacağımızı sorduğumda aracın Türkiye'ye ilk girdiği zamanki tip onay belgesini bulmamı söylediler ama 30 sene önceki sahibini bulma şansım yok. Toyota Türkiye'de bu belgeyi veremedi sadece kaşe imzalı araç şaşi nosununda yazılı olduğu "araçda üretimsel çeki demiri noktası bulunmaktadır" ibareli yazı gönderdi. Bu da benim gittiğim emniyet müdürlüğündeki polise yetmedi.

Sıfırdan çeki demiri taktırmak istedim fakat çeki demiri firmaları model eski olduğu için e belgeli çeki demiri olamayacağını, ihtiyaçları olan teknik bilgileri arabada bulamadıklarını söylediler. Bu konuda tecrübesi olan var mıdır?

M1G statüsünün getirdiği bir avantaj var mıdır?

Ayrıca aracımıza ilave ettirdiğimiz vinçleri M1G'de ruhsata işletmek gerekiyor mu, gerekiyorsa nasıl yapılır?

Teşekkür ederim,
Satmis oldugum unimogun arkasinda nato tipi ceki demiri vardi (tabiki standart her unimogda ceki demiri vardir) arac muayene istasyonu ruhsata yazmiyor diye söktürdü araci satacak olduğum için problem yapmadım , bence toyata direk trafik kayıt şubeye hitaben düzenlemiş olduğu örnegin konyaaltı trafik tescil şube müdürlüğü' ne , su su şasi numaralı su su marka ve model nolu su plakalı araç fabrika çıkışı çeki demiri ile satışa sunulmuş olup , aracin tip onay belgesi kayıt tutma yasal siniri olan 10 yılı aştığı için kayıtlarımızda mevcut değildir gereģinin yapilmasini arz ederiz .... toyata ... seklinde cevabi trafik polisi dosyasina kor ve ruhsata isler , memur yapmak istemezse amirine cikin izah edin o da hayir derse mudure cikin selamlar

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Satmis oldugum unimogun arkasinda nato tipi ceki demiri vardi (tabiki standart her unimogda ceki demiri vardir) arac muayene istasyonu ruhsata yazmiyor diye söktürdü araci satacak olduğum için problem yapmadım , bence toyata direk trafik kayıt şubeye hitaben düzenlemiş olduğu örnegin konyaaltı trafik tescil şube müdürlüğü' ne , su su şasi numaralı su su marka ve model nolu su plakalı araç fabrika çıkışı çeki demiri ile satışa sunulmuş olup , aracin tip onay belgesi kayıt tutma yasal siniri olan 10 yılı aştığı için kayıtlarımızda mevcut değildir gereģinin yapilmasini arz ederiz .... toyata ... seklinde cevabi trafik polisi dosyasina kor ve ruhsata isler , memur yapmak istemezse amirine cikin izah edin o da hayir derse mudure cikin selamlar

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam bu belge benzerini bende yazdırdım, bir sorum daha olacak, yazan kuruluşdan imza sirküleri istediniz mi, yoksa direk verdiniz mi?

Hocam bu belge benzerini bende yazdırdım, bir sorum daha olacak, yazan kuruluşdan imza sirküleri istediniz mi, yoksa direk verdiniz mi?

Anlamadım , ben bir yazı istemedim sadece avukat olarak trafiğe bu şekilde bir yazı formatı ile başvurun netice alırsınız diyorum, toyota dan aldığınız yazı aracın dosyasının içerisine konulur ve ruhsata işlerler

İşlemezler ise dilekçeyle başvurun red kararı çıkarsa idare mahkemesinde işlemin iptalini isteyin

Sayın srtmin
3 sene sonra konuyu hortlatayım. Konuyla ilgili ne yaptığınızı nasıl bir yol izlediğinizi, bir sonuca ulaşıp ulaşmadığınızı belirtmemişsiniz. Varsa deneyimleriniz sonucunu bizimle paylaşabilir misiniz? Aynı soru su aralar kafamda dolaşıyor. Çeki demiri olmayan bir BJ60 a nasıl işletrbiliriz çeki demirini? Teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR