90 xj kalkıştan sonra sitop ediyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bekirgümüş Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,704
merhaba 90 xj aracım binde bir yaptıyı sorunu bu günlerde sıklaştırdı arac hareket ettikten sonra ayağımı gazdan çekince sitop ediyor gazı kontrol ettirdim basınç seviyesi düşük dediler ayarladılar düzeldi dediler ama sorun devam ediyor .benzinle kalkış yaptıyımdada aynı sorun oluyor .lütfen yardım.

Etiketler
Ynt: 90 xj kalkıştan sonra sitop ediyor

aracı bu gün gösterdim rolanti iyi benzinde gazda bir problem yok usta birşey bulamadı herşey normal dedi arızanın ilerlemesini bekleyelim dedi nasıl iştir anlamadım sitedende bir fikir yok napıcaz bakalım.

araçta snorkel yok hareket ediyorum ayağımı gazdan çektikten sonra stop ediyor bir kaç kez tekrarlıyor düzeldikten sonra normale dönüyor ,yani yanlız kalkıştan sonra ayağımı gazdan çektikten sonra yapıyor.

soğukken yapması normalmidir, mesela 1.2.klm gidiyorum sitop edip tekrar çalıştırdıyımdada yapıyor 1.2klm de ısınmış olması lazım mesela bugün ne soğukken nede sıcakken yapmadı yapmadıyı içim arızayı bulamadık.bu arada alakanız için çok teşekkürler .inşallah sizinle çözeriz olayı.

bekirgümüş' Alıntı:
ve araç otomatik

Hem tüp hemde benzinde yaptığını söylüyorsunuz onun için yakıt kaynaklı olma ihtimalini eliyorum, Rolanti ayarı düzgün mü peki ? yanlış bilmiyorsam sizin aracınızda rolanti motoru var değil mi ? 1-2 km de ısınmayabilir sıcaklığı kontrol ediyormusunuz ? Motor normal çalışma sıcaklığına geldikten sonra da aynı şeyi yapıyor mu ?

rolanti motoru var ve onda bi sorun yok her şey kontrol edildi bi sorun bulunamadı yanlız bi süre yanlız benzinde kullanıp denicem benzinde yapıp yapmadıyından daha emin olmak için.yanlız şunu tekrarlıyorum aracın ilk çalışmasında ploblem yok hareket ediyoırum gazdan ayağımı çekmediyim sürede birşey yok çektiyim an sitop ediyor bazen bir kere bazen birkaç kere tekrarlıyor sonra düzeliyor.

Bekir Bey emme manifoldunun contasını bir kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR