92 Tenteli Defender Evrim Geçirdi.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Naturalist61 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,814

Naturalist61

Benim sadık yarim kara topraktır...
Yer
Trabzon - İzmir
92 tentelim ufak bir evrim geçirdi.

DSC00550

DSC00602

DSC00610

DSC00611

DSC00614

Etiketler
Ynt: 92 Tenteli Defender Evrim Geçirdi.

İlk aldığımda tamamen tenteli idi önce şoför mahallini saç yaptım daha sonra tamamını saçla kapattım. Boyayı değiştim ve plan proje çizildi cumartesi günü vizeye gireceğim nasipse.

DSC00619

DSC00621

DSC00623

DSC00624

Proje tamam onaylandı. Ruhsatta tenteli kamyonet (arazi taşıtı) diye geçiyordu. Şimdi kapalı kasa geçecek. Boya değişti faturası alındı. Sorun olacağını düşünmüyorum. Proje onaylandığına göre Tüvtürk projeye itiraz edemez herhalde. Cumartesi belli olacak. Hayırlısı.

Üstad kaportayı demirci bir arkadaşla beraber yaptık. 310 TL saç profil ve işçilik, 300 TL boya ve işçilik, 350 TL proje, 160 TL ruhsat değişimi, arka cam 120 TL 1350 gibi mal oldu. Fenada olmadı. Arkayı kapattım çünkü kışın dağda bayırda içinde yatabileceğim duruma geldi.

öncelikle hayırlı olsun ve kışın o demirin içinde yattığınızda bize izlenimlerinizi de yazarsanız memnun oluruz.bu arada yanınıza çokca battaniye yorgan ve yedek kıyafet almayı da unutmayınız :D

yasakşehir07' Alıntı:
öncelikle hayırlı olsun ve kışın o demirin içinde yattığınızda bize izlenimlerinizi de yazarsanız memnun oluruz.bu arada yanınıza çokca battaniye yorgan ve yedek kıyafet almayı da unutmayınız :D

Üstad öncelikle teşekkür ederim. İçini yalıtım malzemesiyle kaplamayı düşünüyorum. Kışın dağda kamp atıyoruz çadırda kalmaktansa bu daha güvenli olur. Uyku tulumu olduktan sonra gerisi kolay. Allah kullanmayı nasip etsin. Selamlar...

Giderken haberdar edin,kalmali degil ama gunubirlik takilabilirim.
Bu arada,hizli arac degisimlerine yetisemiyoruz Hasan Bey.
Dodge,Jeep simdi de Land Rover,hayirli olsun.

ttogan' Alıntı:
Giderken haberdar edin,kalmali degil ama gunubirlik takilabilirim.
Bu arada,hizli arac degisimlerine yetisemiyoruz Hasan Bey.
Dodge,Jeep simdi de Land Rover,hayirli olsun.

Tamam haberleşiriz. Bu arada hızlı araç değiştirme akıllıca değil ama ne yapalım tez canlılık ve aradığını bulamama. Ama herhalde bu son olur çünkü tamircilerle akraba oldum bende yoruldum. Yaş hızla ilerliyor. Bununla idare edicez. Bu benim 34. arabam oldu. Arabalara harcadığım paralarla 4. boğaz köprüsü yapabilirdim. Çok pahalı merak. Selamlar

Merhabalar,
Hasan kardeş, hayırlı uğurlu olsun keyfini çıkartarak kullan.
Bayramdan sonra kısmetse SİS deyim. Oralarda olursan görüşelim malum evler uzak değil.
Bu arada benim arabamda satılık, ben ilk defa bu kadar bekledim, benim arabamı ya al, ya da sat ne dersin.
Görüşmek dileğiyle,
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

sisdagili61' Alıntı:
Merhabalar,
Hasan kardeş, hayırlı uğurlu olsun keyfini çıkartarak kullan.
Bayramdan sonra kısmetse SİS deyim. Oralarda olursan görüşelim malum evler uzak değil.
Bu arada benim arabamda satılık, ben ilk defa bu kadar bekledim, benim arabamı ya al, ya da sat ne dersin.
Görüşmek dileğiyle,

Toprağım ne alacak ne satacak takatim kaldı. Arabalar beni sülük gibi emdi. Bu sene izine gidemiyorum. Seneye İnşallah. Sisdağına hanyanı girişinde benden selam söyle.

Merhabalar,
Her şeyim hazır, sen anladın oralarda neler lazım olursa onlar yeteri kadar var.
Senin içinde hem Hanyanı na hemde karşı dağlara selam ederim,
Benim arabaya bir müşteri lazım, aklında olsun. Dosta gider.
2000 model Galloer II lpg li kazasız boyasız.

Abi kusura bakma ama olmamış ya... :( çirkin duruyor bunun yerine; biraz daha masraf edip ivedikten komple kaporta alabilirdin hem beş kapılı hemde daha yakışıklı olurdu...

DERVİŞ__0047' Alıntı:
Abi kusura bakma ama olmamış ya... :( çirkin duruyor bunun yerine; biraz daha masraf edip ivedikten komple kaporta alabilirdin hem beş kapılı hemde daha yakışıklı olurdu...

Ben 5 kapılı aracı sevmiyorum ayrıca beş kapıların tavanındaki kamburu hiç sevmiyorum yani önden arkaya doğru bir yükselti var. Sonra 5 kapılıya ihtiyacım yok çünkü ben 2 kişi biniyorum. Arkadada yatacak yerim oldu. Çadır kurmak bana telaşlı geliyor. Hem 4x4 hemde karavan olarak düşündüm. Beni şimdilik idare ediyor. Kalın sağlıcakla.

Her şey tamam olmasına tamamda defransiyel boşluğunun fazlaca olması canımı sıkıyor. Aldığım duyumlara göre bu boşluk defenderlerde oluyormuş. Kayalar otoyada sordum çözüm yok gibi laf ettiler. Benim damat askerde sıfırını kullanmış onda bile varmış. Bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgilenmek isterdim. Bence İngiliz böyle bir hata yapmaz kanısındayım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri