93 Model Defender 110 Pick Up Hakkında Bilgi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Çılgın Balıkçı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,046
Yer
İstanbul
Merhaba,

6 ay önce askeriyeden çıkmış, yeni toplanmış bir pick up buldum. Araç düz dizel. Sahibi aracı yeni toparladıklarını şanzıman ve difransiyelde herhangi bir ses olmadığını, motorun da sağlıklı çalıştığını söyledi. Araç fotoğraflardan gayet diri ve temiz duruyor. Yeni boyanmış. Beyaz renk. İç döşemeleri yenilenmiş. Genel itibariyle düzgün bir araç. Muayenesi yeni. Hidrolik direksiyon bulunmadığını fakat direksiyonun hidroliğe çok yakın olduğunu söylediler. Araç farklı şehirde olduğu için hemen gidip bakamıyorum. Sahibi de galerici vs değil. Aracı kendi kullanan köyde yaşayan kendi işi olan bi abimiz. Aracın fiyatına gelecek olursak 19.000 TL

Aracı kullanma amacımıza gelirsek; arıcılık, hafif arazi gezileri, yaza doğru yaylalar, kamp, ileriye doğru gerekli donanım sağlarsam off road. Ama öyle çamurda debelenmek gibi değil. Arazide yol almak. Zirvelere çıkmak.

Aklıma takılan düz dizelden alınabilecek performans ve tek kabin pick up kullanımının zorluğu. Düz dizelin yakıtı hakkında çok söylenti var. Okuduklarım birbirini tutmuyor neredeyse. En güncel olarak, yol koşullarına ve ağırlığa bağlı 10 - 14 litre arasında yakıt tüketimi olduğu.

Aracın motor ve şanzımanını değiştirmek istiyorum. Romanyada bir garajımız var. Ruhsata işletilmesi gereken motor haricinde geri kalanlarını orada yapmak istiyorum. Aklımda olan Tdi 300 motor ve rn380 şanzıman. ileriye doğru difransiyel, arazi şanzımanı vs de değiştirebilirim.

Cevabını aradığım sorular; Defender pick up alınır mı ? Alınırsa motor vs değiştirmeye ihtiyaç duyulur mu? Yada gerek var mıdır ? Yapacaklarım ölü yatırım mı olur ? Düz dizel ağır yürür ama yolda bırakmadan yürür mü ?

hiç düz dizel defender yada defender kullandınmı? muhtelemen kullanmadın önce bu araçları bir dene derim sonra karar veririz burda,,

hiç düz dizel defender yada defender kullandınmı? muhtelemen kullanmadın önce bu araçları bir dene derim sonra karar veririz burda,,
Açıkçası düz dizel defender kullanacak imkanım olmadı.

Bu arada farklı bir defender daha buldum. Bundan farklı havuz kasalı olması, hidrolik direksiyon, şnorkel, jant - lastik, deri döşemeler.

Düz dizel defender kullanma fırsatını ancak araç alım aşamasında konuştuğum araçlar ile yakalayabilirim.

pickup a yapacağın hiç bir masrafı geri alamazsın 300 tdi rn takacaksan bu emeği 110 tip bir defendere yap boşa gitmesin,,zaten hidrolik de yoksa hiç bulaşma taktırması 5000 tl,,

pickup a yapacağın hiç bir masrafı geri alamazsın 300 tdi rn takacaksan bu emeği 110 tip bir defendere yap boşa gitmesin,,zaten hidrolik de yoksa hiç bulaşma taktırması 5000 tl,,
İkinci bulduğum araç hidrolik direksiyonlu. O daha sıcak geliyor bana. Hemde arkası kamyonet kasası gibi olan değil havuz kasa diye tabir edilen cinsten. Arıcılık bağ bahçe vs işlerimiz olduğu için pick u pdaha sıcak geliyor doğrusu. 110 tip defenderler çok pahalı satılıyor.

Motor konusuna gelirsekte 300 tdi yada bd30 düşünüyorum.

Temsili görsel
Big 593ef95128e8c0e43806d2fb

hayırlısı olsun hidrolikde varsa iyi 17-18 lere alınır ,,daha yeni bunun aynısını tenteli hemde 17 ye aldık,,hidrolikli

hayırlısı olsun hidrolikde varsa iyi 17-18 lere alınır ,,daha yeni bunun aynısını tenteli hemde 17 ye aldık,,hidrolikli
Arkadaş araç için 19 bin tl istemiş. Araca bakmaya gidecek bir arkadaşım var. Ondan gelecek habere göre pazarlık konusuna bakacağız. Ben istanbulda araç gümüşhanede olunca ister istemez soru işaretleri kalıyor aklımda.

Makul fiyatlara 110 kasa defender bulsam hiç kaçırmayacağım. Ama denk gelmiyor. :smiley:

Arkadaş araç için 19 bin tl istemiş. Araca bakmaya gidecek bir arkadaşım var. Ondan gelecek habere göre pazarlık konusuna bakacağız. Ben istanbulda araç gümüşhanede olunca ister istemez soru işaretleri kalıyor aklımda.

Makul fiyatlara 110 kasa defender bulsam hiç kaçırmayacağım. Ama denk gelmiyor. :smiley:

Selamlar, ne yaptınız? Havuz kasa olanı aldınız mı?

Selamlar, ne yaptınız? Havuz kasa olanı aldınız mı?
Selamlar. Araç beklediğimiz gibi değildi. Muayenesi de yoktu. Muayene için yapılması gerekenler de vardı. Uzak bir şehirde olduğu için almadık. Şimdi Ssangyong Kyron var. Gerçi onu da satacağız. Hala arazi için bir araç düşünüyorum doğrusu. Sadece arazide kullanılacak makul bir araç.

Selamlar. Araç beklediğimiz gibi değildi. Muayenesi de yoktu. Muayene için yapılması gerekenler de vardı. Uzak bir şehirde olduğu için almadık. Şimdi Ssangyong Kyron var. Gerçi onu da satacağız. Hala arazi için bir araç düşünüyorum doğrusu. Sadece arazide kullanılacak makul bir araç.

Ben de öyle bir havuz kasa arıyorum da, o yüzden sordum. Ama muayene sıkıntıları varsa ben de şu sıra ilgilenemem. Sizin de Kyron hayırlı olsun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri