93 Model Zj Vites Geçişleri Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Alp5959 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,075

Alp5959

Alper
Yer
tekirdağ/çorlu
Herkeze Merhaba ;

93 model zj sahibiyim aracım 4. vitese geçmiyor ve 2. ve 3. vites geçişleri çok ani oluyor hızlanır hızlanmaz 2. akabinde 3.vitese geçiyor forumlar dan takip ettiğim kadarı ile trans ecu sigortası ile alakalı olabileceğini düşündüm, herhangi bir motor arıza ikaz ışığı yanmıyor.bir diğer konuda sigorta kutusundaki sigortaların doğru amperler takılıp takılmadığını teyit etmek istiyorum konu ile ilgili yardımlarınızı rica ederim.
A1
A6
A7

Etiketler
Herkeze Merhaba ;

93 model zj sahibiyim aracım 4. vitese geçmiyor ve 2. ve 3. vites geçişleri çok ani oluyor hızlanır hızlanmaz 2. akabinde 3.vitese geçiyor forumlar dan takip ettiğim kadarı ile trans ecu sigortası ile alakalı olabileceğini düşündüm, herhangi bir motor arıza ikaz ışığı yanmıyor.bir diğer konuda sigorta kutusundaki sigortaların doğru amperler takılıp takılmadığını teyit etmek istiyorum konu ile ilgili yardımlarınızı rica ederim.Ekli dosyayı görüntüle 499394 Ekli dosyayı görüntüle 499395 Ekli dosyayı görüntüle 499396

Cherokee 5.2 4. Vİtese Geçmeme Sorunu burayı bir okur musunuz?

Herkeze Merhaba ;

93 model zj sahibiyim aracım 4. vitese geçmiyor ve 2. ve 3. vites geçişleri çok ani oluyor hızlanır hızlanmaz 2. akabinde 3.vitese geçiyor forumlar dan takip ettiğim kadarı ile trans ecu sigortası ile alakalı olabileceğini düşündüm, herhangi bir motor arıza ikaz ışığı yanmıyor.bir diğer konuda sigorta kutusundaki sigortaların doğru amperler takılıp takılmadığını teyit etmek istiyorum konu ile ilgili yardımlarınızı rica ederim.Ekli dosyayı görüntüle 499394 Ekli dosyayı görüntüle 499395 Ekli dosyayı görüntüle 499396

roket teli ayarı
Video: https://www.youtube.com/watch?v=gdptOosRQZ4

Herkeze Merhaba ;

Bu arada içerdeki sigorta kutusunun şeması aşağıda...
1 Numara 20 Amper (seninki okunmuyor)
2 Numaraya 15 Amper (sende boş-fren lambaları için)
8 Numara 15 Amper (seninki okunmuyor)
11 Numaraya 15 (sende 5 var)
13 Numaraya 20 Amper (seninki okunmuyor)

93zj

Herkeze Merhaba ;

Motordaki sigorta kutusu ise aşağıda sende siyah 15 amperlik sigorta var sarı 80 amperin yanında 6 numaralı sigorta o şanzıman sigortası onu bir kontrol et.

1 - 20 Amp (Mini Yellow) Ignition Off Draw.

2 - 15 Amp (Mini Blue) Fog Lamps/Underhood Lamp.

3 - 20 Amp (Mini Yellow) Engine Control Module.

4 - 15 Amp (Mini Blue) A/C Compressor.

5 - 20 Amp (Mini Yellow) Air Bag Diagnostic.

6 - 15 Amp (Mini Blue) Transmission Controller.

7 - 40 Amp (Orange) ABS Pump.

8 - 60 Amp (Blue) Generator Output.

9 - 20 Amp (Yellow) ABS Module.

10 - 30 Amp (Green) Headlight System.

11 - 30 Amp (Green) Blower Motor.

12 - 40 Amp (Orange) Ignition Switch (Run & Start Circuits).

13 - 60 Amp (Blue) Ignition Switch (Run Only Circuits).

14 - 40 Amp (Orange) Fuse Block Battery Feed.

15 - 30 Amp (Green) Engine Control: Fuel Pump, Gen. Field, Injectors, Engine Controller, Ignition Coil, Automatic Transmission Controller, Oxygen Sensor.

16 - 60 Amp (Blue) Generator Output.

Zjengfuse

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,415
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri