95 Grand Cherokee Alıcam Nerde Off-road Tarzı Yaptırabilirim.ayrıca Bu Aracı Almalı Mıyım?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Aknsrp Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,225

Aknsrp

Zj candır
Arkadaşlar 95 5.2 Cherokee buldum bu aracı almalı mıyım? Ayrıca off-road haline hangi ustada uygun fiyata yaptırabilirim.Teşşekkürler.

Etiketler
Araç konusunda kullanıcı üyeler konuyu görünce yardımcı olacaktır. Ben Türkiye ye geldigi yıllarda sadece asfaltta kullandığım için yorum yapamıyorum. Ayrıca bulunduğunuz sehiri de belirtirseniz usta konusunda da paylaşımlar olur.
Hoşgeldiniz iyi forumlar.

Anladım Ağrı'dayım arizi olarak kullanmicam karda kışta kullanıcam.Çok soğuklarda çalışır mı?Ya da bilmem gereken neler var soğuk bölgeler için.

ağrı için 5.2 ZJ sorun olmaz ama şunu unutmayın bu araçlar eski ve her zaman ufak da olsa sorun çıkarabilir. Ağrı da bu araçların dilinden anlayan bir usta var mı?

yükseltme işlemini İstanbul da mı yaptıracaksınız? evet ise Usta için adres verebilirim.

Kütahyadan alıcam eğer 1 gün sürerse evet gidebilirim İstanbula ve ağrıda yok diyebiliyorum

başka bir sorun çıkmazsa 1 günde biter
tabi bu sizin ne istediğiniz ve bütçe ile alakalı bir durum.
get ile 2" mi yükseltceksiniz yoksa kit mi takacaksınız? kit sonrası açı değişimleri yüzünden ekstra ayarlar gerekir. ve aslında bunlar 1 günde bitmez.
benim tavsiyem get (poliüretan flanş) ile yükseltip daha fazla kurcalamadan ve aracın ayarlarını bozmadan devam etmeniz yönünde. çünkü ustasını bulmanız zor. zaten off road yapmayacaksanız sizi çok rahat idare eder, tek gereksinimi kaliteli bir AT lastik. onun için de BF KO2AT öneririm

başka bir sorun çıkmazsa 1 günde biter
tabi bu sizin ne istediğiniz ve bütçe ile alakalı bir durum.
get ile 2" mi yükseltceksiniz yoksa kit mi takacaksınız? kit sonrası açı değişimleri yüzünden ekstra ayarlar gerekir. ve aslında bunlar 1 günde bitmez.
benim tavsiyem get (poliüretan flanş) ile yükseltip daha fazla kurcalamadan ve aracın ayarlarını bozmadan devam etmeniz yönünde. çünkü ustasını bulmanız zor. zaten off road yapmayacaksanız sizi çok rahat idare eder, tek gereksinimi kaliteli bir AT lastik. onun için de BF KO2AT öneririm

Çevrenizde bu araçlardan anlayan usta yok hiç bulaşmayın derim.İlk önce usta meselesini halledin.Bu her araç için geçerli gerçi. Yükseltme yakın yerlerde Kütahya'dan Ankara üzeri geçecekseniz orada 1 günde yaptırırsınız. Akgün Aydın'ı tavsiye ederim,randevu alın işinizi hızlı bir şekilde çözer.

Bu araçlar tam soğuk iklim içindir ana pazarları Kuzey Amerika. Soğuk konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. En düşük soğuğa dayanıklı antifirizi koydurun yeter.

Anlıyorum çok teşekkürler.O terimlere yabancıyım internetten araştırayım biraz.

size en yakın IĞDIR'da SADIK POLAT usta var... Iğdır offroad'un başkan yardımcısı, mekaniker ve yarışçı... yoksa bilgi verin Erzurum'dan bakalım ama Sadık ustadan daha anlayanını zor buluruz o civrada... Face de aratın bulursunuz..

kış içinde AT lastik almayın, karda üzerinde duramazsınız.. Kars'tan size 15 yıllık bir tecrübe : )) imkan varsa Bridgestone blizzak, 235/70/16... iyi çalışır...

Parça tedariği ile ilgili her konuda yardımcı olabilirim. Ağrı ve Erzurumda müşterilerim mevcuttur. OTOMOPAR olarak hizmetinizdeyiz. Saygılarımla. Aklınıza takılacak teorik bilgilerde sorarsanız yönlendirme ve sonuç bulma aşamasına gelebiliriz. Hayırlı olsun,Hayırlı akşamlar

kış içinde AT lastik almayın, karda üzerinde duramazsınız.. Kars'tan size 15 yıllık bir tecrübe : )) imkan varsa Bridgestone blizzak, 235/70/16... iyi çalışır...
merhaba,

kar için AT lastik takmayın demişsiniz.
bu konu çok tartışıldı forumda, kimi çok iyi diyor kimi de takmayın.
mesela BF KO2 kullanıcıları memnun (bende aldım ama kışı daha göremedik) kenarda kış lastiklerim de duruyor michelin.
şimdi sizin yorumu okuyunca bir daha tereddütte kaldım.
az karlı yollarda lastik dişleri yüksekliğinden dolayı yol tutuş azalıyor ama iyi kar varsa sorun olmaz diyorlar tabi buzlu zemin için konuşmuyorum.
siz de tecrübeleriniz doğrultusunda yorum yapar mısınız?

teşekkürler.

Karlı yoldan kastı sanırım asfalt şehirlerarası günlük kullanılan yollar.Yayla yolları gibi daha offroada yönelik yollarda tabi derin kar olmamak şartı ile AT harici alternatif yok zaten.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR