95 samuraim için çamur+kar lastiği +yükseltme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tarik01 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,102

tarik01

Kamp I
Yer
kayseri
arkadaşlar mehaba;
sitemizdeki bir arkadaştan aldığım 95 model samurai için yukarda belirttiğim gibi çamur ve karda performansı iyi ama çok pahalı olmayan lastik düşünüyorum. ayrıca bu lastiği taktığımda biraz yükseltmede yapsam diyorum. aracım makaslıdır. makaslı olunca nasıl oluyor iyi mi? kötü mü? nasıl yükseltilir? benim bulunduğum yerde bu konuda yardım alacağım kimseler yok. bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirm. İlginize teşekkürler...

Etiketler
Ynt: 95 samuraim için çamur+kar lastiği +yükseltme

Aracınız hayırlı olsun bulundugunuz yerde iyi bir makascı varsa gidin makaslara kat atmadan bir miktar kavis versin ve uzun makas küpeleri taksın bir de amartisör boylarıyla bir miktar oynadınızmı aracınız yükselir akabinde 30/9,5/15 Mt veya AT lastik takın

reis28' Alıntı:
Aracınız hayırlı olsun bulundugunuz yerde iyi bir makascı varsa gidin makaslara kat atmadan bir miktar kavis versin ve uzun makas küpeleri taksın bir de amartisör boylarıyla bir miktar oynadınızmı aracınız yükselir akabinde 30/9,5/15 Mt veya AT lastik takın

evet ustam dediğiniz gibi makascıya gittim bugün biraz kavis veririm dedi. 3-5 cm artar dedi. 120 tl ye anlaştık fiyatı nasıl sizce çekiçle falan bayağı uğraşacam dedi. lastik konusuna gelince ben çamurda ve karda beni bırakmayacak derin dişleri olan bir lastik istiyorum. lastikler biraz kendini göstersin istiyorum. araba lastiği gibi değil yani. bunun için bana net bir lastik markası ve ebatı verebilirmisiniz. ayrıca lassa bayiine uğradım. competus gösterdi beğenmedim. zaten aracın üzerindekiler onun ayarında. birde üzerinde 205/70/15 ebatllarında lastik var. acaba 205 mi daha güzel durur 195 mi. yani dar olanmı geniş olanmı. bu konuda kararsız kaldım. birde performans ta hangisi daha iyidir? bu arada lastikçiye 30/9,5/15 deyince anlamadı. yardımlarınız için teşekkürle...

Federal MT bak 30/9,5/15

dursun ustam teşekkür ediyorum...
sitede bir yerde senin elimde bu dediğin lastikten var demişsin. abicim halen duruyormu? duruyorsa bir görüşelim...

tarik01' Alıntı:
dursun ustam teşekkür ediyorum...
sitede bir yerde senin elimde bu dediğin lastikten var demişsin. abicim halen duruyormu? duruyorsa bir görüşelim...

malesef satıldılar ara ara oluyor elimizde şu an için yok

ustam samurai için yedek parçaları temin edeceğim yer var mı? bildiğin. mesela şimdi sağ aks keçesine acil ihtiyacım var bulunduğum yer kayserini yahyalı ilçesi burada bulunmuyor. kayseri buraya 110 km. yani anlayacağın biraz zorlanacak gibiyim. samurai tam olarak bilen de yok. ustam bu konudada yardımcı olursan sevinirim. ilgine teşekkürler.

Kece bilya türü malzemeler i biz geenelde bilyacılardan temin ediyoruz ve rahat bulunuyor numuneyle her türlü bilyacıdan temin edersin

anladım ustam; aks ı söküp keçeyi elime alacam ardından bilyacıları dolanacam. teşekkürler...

Merhaba Tarık Bey,
yaptığınız işlemleri resimleri ile paylaşırsanız seviniriz.
kolay gelsin,
selamlar

şimdilik pek birşey yapmadım. aracımı bu siteden bir arkadaştan aldım. sis lambaları aldım onları monte edecem. birde lastik ve yükseltme düşünüyorum. şimdiki halini göndereyim değiştikçe yollarım.

Resimmm

güle güle ve kazasız belasız kullanın.
benim de samuray'ın var, aramıza hoşgeldiniz :smiley:
selamlar

merhaba,
bende 1 takım arazi lastiği Federal lastik var 30/9,5/15 mt ve jantı ile birlikte. sadece 500 km yapmıştır.
isterseniz mail atabilirsiniz.
sevgiler
gökhan

gktango' Alıntı:
merhaba,
bende 1 takım arazi lastiği Federal lastik var 30/9,5/15 mt ve jantı ile birlikte. sadece 500 km yapmıştır.
isterseniz mail atabilirsiniz.
sevgiler
gökhan
mail adresinizi bulamadım...resmi varmı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR