96 Model Frontera 2.0 Sport Sıfır Motor Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan leokar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,601

leokar

Yeni Üye
Arkadaşlar Öncelikle hepinize selamlar saygılar.
Derdimi kıssadan hisselerle anlatmaya çalışayım sizlere.
Bana verebileceğiniz tüm bilgiye ihtiyacım var açıkcası.
Uzun zamandır doğa sporları ile ugraşıyorum.
Dagcılık, Kaya tırmanışı, Yamaç paraşütü, Serbest dalış, Kampçılık, Balıkçılık gibi...
Olay şu ki elimde iki araç parçaladım ve sonunda bir arazi arabası almaya karar verdim.
Uzun yıllarca beni arazide taşısın istedigim için bir OPEL FRONTERA 2.0 SPORT almaya karar verdim.
Ammavelakin düşüncem şu ki beni uzun yıllarca arazide sorunsuz bir şekilde taşıması ve arıza çıkarmaması için şöyle bir şey düşünüyorum.
Uygun fiyata bir frontera 2.0 sport alıp içindeki motoru komple sokturup yerine fabrika çıkışlı sıfır bir motor takdırmayı düşünüyorum.
En azından kafam rahat eder ve beni uzun yıllarca götürürken motor derdim olmaz.
Sizce fronteranın sıfır motoru varmıdır. Varsa ne kadardır ve nereden tedarik edebiliriz?

Etiketler
Arkadaşlar Öncelikle hepinize selamlar saygılar.
Derdimi kıssadan hisselerle anlatmaya çalışayım sizlere.
Bana verebileceğiniz tüm bilgiye ihtiyacım var açıkcası.
Uzun zamandır doğa sporları ile ugraşıyorum.
Dagcılık, Kaya tırmanışı, Yamaç paraşütü, Serbest dalış, Kampçılık, Balıkçılık gibi...
Olay şu ki elimde iki araç parçaladım ve sonunda bir arazi arabası almaya karar verdim.
Uzun yıllarca beni arazide taşısın istedigim için bir OPEL FRONTERA 2.0 SPORT almaya karar verdim.
Ammavelakin düşüncem şu ki beni uzun yıllarca arazide sorunsuz bir şekilde taşıması ve arıza çıkarmaması için şöyle bir şey düşünüyorum.
Uygun fiyata bir frontera 2.0 sport alıp içindeki motoru komple sokturup yerine fabrika çıkışlı sıfır bir motor takdırmayı düşünüyorum.
En azından kafam rahat eder ve beni uzun yıllarca götürürken motor derdim olmaz.
Sizce fronteranın sıfır motoru varmıdır. Varsa ne kadardır ve nereden tedarik edebiliriz?
Uretim yillarindan cok emin degilim ama kabaca 95 oncesi bakiyorsaniz c20ne kodu ile 95-97 model bakiyorsaniz x20se kodu ile sifir motoru bir kac opel parcacisina telefonla sorabilirsiniz.Fiyat olarak 5 bin TL ve uzeri olacaktir diye dusunuyorum tabi piyasayi bilen bir arkadas daha net rakam soyleyebilir.

Uretim yillarindan cok emin degilim ama kabaca 95 oncesi bakiyorsaniz c20ne kodu ile 95-97 model bakiyorsaniz x20se kodu ile sifir motoru bir kac opel parcacisina telefonla sorabilirsiniz.Fiyat olarak 5 bin TL ve uzeri olacaktir diye dusunuyorum tabi piyasayi bilen bir arkadas daha net rakam soyleyebilir.
İlginiz için teşekkür ederim.
Konu ile ilgili araştırmalarım sürüyor.
Sanıyorum ki ocak - Şubat zamanları arabayı almayı düşünüyorum.
Ama kafamda sürekli olarak bir motor endişesi var.
Bilirsiniz yollarda kalmak sorun degil, Çekici çağırırsınız gelir alır sizi.
Ama arazide kalmak... İşte en cok korkum bu.
Değil Çekici usta bile cıkarmaz sizi. :smiley:
Konu Hakkında tüm Form arkadaşlarımızdan ve bilgisi olan herkesden fikir bekliyorum.
Teşekkür ederim. İyi Formlar,
Kolay gelsin.

Bence 5 bin seviyelerine sandık motor bulmanız yada getirmeniz hayal perestlik olur,normal rektefiye bile (tam motor) için 4 bin seviyelerinde tutuyor.​

Bakımlı ve düzgün bi frontera alırsanız sıfır motora gerek yok diye düşünüyorum..mevcut motoru sıfırlamak daha mantıklı ve basit motor üzerindeki ısıtma soğutma havalandırma sensörler vs hepsini değiştirip ön takım frwn sistemleri elden geçirilirse bu söylediklerim 3 bin civarı tutar elinizde de bi canavar olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tabi en önemliside bunları yapacak adamın adam olması!!

98-002 arası 2.5v6 suzuki grand tavsiye ederim.Beni şimdiye kadar dağlarda yollarda bırakmadı.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ne yaptın üstad nedir durum

asssssTapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Halihazırda hala araştırıyorum. Söyledikleriniz mantıklı. Sanıyorum Torku kaybetmemiş bir frontera bulursam motoru elden geçircem. Dışarıdan gelen tavsiye sudur ki : " Arkadaş sen 4x4 sistemi sıkıntılı olmayan bir araba getir gerisini ben hallederim " diyen ustalarım var. Sizin gibi düşünüyor onlarda Yani motor alma yaptır...

Halihazırda hala araştırıyorum. Söyledikleriniz mantıklı. Sanıyorum Torku kaybetmemiş bir frontera bulursam motoru elden geçircem. Dışarıdan gelen tavsiye sudur ki : " Arkadaş sen 4x4 sistemi sıkıntılı olmayan bir araba getir gerisini ben hallederim " diyen ustalarım var. Sizin gibi düşünüyor onlarda Yani motor alma yaptır...

Bende 2.2 var satmaya karar verdim düşünürseniz tavsiye ederim
4d0ae1e4cf567aa4e9af0f3402b78423

Bakımlıh

e düzgün bi frontera alırsanız sıfır a gerek yok diye düşünüyorum..mevcut motoru sıfırlamak daha mantıklı ve basit motor üzerindeki ısıtma soğutma havalandırma sensörler vs hepsini değiştirip ön takım frwn sistemleri elden geçirilirse bu söylediklerim 3 bin civarı tutar elinizde de bi canavar olur

Bende 1998 model 2.2 frontera var aracında herhangi mekanik veya teknik bir sorun yok. Fakat kefilliğim den dolayı araçta yakalama var.satma sebebim budur aracın tüm parçaları satılıktır 05426618114

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

SON KONULAR

Geri