96 Zj Günlüğü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VolkanGurcan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 293
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,641
seryum oksitini autoglym cam cilası ile karıştırıp matkap ve ped ile uygulamıştım ben. gerçekten işe yarıyor. seryum oksit az miktarda su ile birleşince mikroskobik düzeyde çok yüksek ısı oluşturup cama işliyormuş.

çok zor bulunan bir toz dur. nasıl temin ettiniz?

Aliexpress ten almıştım keçe padlerle birlikte. Çok çabuk kuruyup polisajı zorlaştırıyor.Araba yüksek, polisaj makinesi de ağır olunca çok uzun süre uygulayamadım.

Etiketler
benimde ön camda bi sıkıntı var. silecekler takıla takıla ilerliyor. sanki kuru camda çalışır gibi. aşırı yağmur yağdığında sorun yok ama az yağdığında yapıyor bunu. camın kayganlandığını arttırmak için ne önerirsiniz? @vorkangurcan @kill

sirke ve parlatıcı denedim fayda etmedi..

benimde ön camda bi sıkıntı var. silecekler takıla takıla ilerliyor. sanki kuru camda çalışır gibi. aşırı yağmur yağdığında sorun yok ama az yağdığında yapıyor bunu. camın kayganlandığını arttırmak için ne önerirsiniz? @vorkangurcan @kill

sirke ve parlatıcı denedim fayda etmedi..

Önce camı kille temizleyip sonrada herhangi bir pastayla temizlenebilir. Ben olsam silecekleri ve silecek motorunu söker altını temizlerdim. Çıkanlara inanamazsınız. Mekanizmayı yağlayıp takarsınız tekrar.

Sağ ön taraftaki su alma problemim devam ediyordu.Klima ve sunroof giderlerini temizlemiştim ama sorun çözülmemişti.Yine jeep forumda rastladığım bir konuda klima gideriyle kaporta arasındaki contanın zamanla çatladığı ve buradan da su alabileceği yazıyordu.Hemen işe giriştim.

KBdQpQ
Çalışma alanımız burası.Sağ ön davlumbaz içi.

7BkgX5
Kesip açmamız gereken yer burası.Sac oldukça kalın.Fren hortumuna ve ABS kablosuna dikkat.

GZYRo2
Kesiyoruz :smiley:

BOMPDg
Klima gideri karşımızda.Kablo ve hortum sağlam.

QPABZk
İç çapı 1/2" olan bir hortum gerekiyor.Aslında L şeklinde silikon hortum olsa daha iyi olur.Kestiğimiz bölgede açığa çıkan çıplak metal kısımlarıda boyuyoruz.

Bu işlem bitince mutlu sona ulaşırım sanıyordum ama olmadı.Su inatla gelmeye devam ediyordu.Sonraki mesajdan devam.

Son düzenleme:

Su gelmeye devam edince gelen bölgeye dıştan bir bakayım dedim.

KMkBED

Anten kablosunun içeriye girdiği kısımdan inanılmaz çamur çıktı.Tüm su giderleri tıkalıydı.Hepsini temizleyip suyun rahatça akmasını sağladım.

LvaAZo
Klima hava girişinede su doluyordu silecek bölgesinden.Buranın da giderlerini açtım.

Daha sonra dağıttıklarımı toparlayıp halıyı ve yalıtım süngerlerini kuruttum.
Sorun çözülmezse bir sonraki adım ön konsolu dışarıya alıp içerden müdahale etmek olacak sanırım.

Son düzenleme:

Fotoğraflar mesajı kaydettikten sonra görünmüyor.Problem bende mi acaba.Her zamanki gibi yükledim halbuki.Üzerlerine tıklanınca görünüyorlar bu arada.

Son düzenleme:

İşlemleri yaparken içeri bolca su aldığı için topladıktan sonra test etmedim.Halı kupkuru şimdi ilk sağlam yağmurda ortaya çıkar sonuç.Yıkama sırasında su almadı ama.

Bugünkü yağmurdan sonra sonuç hala su alıyoruz :(
Sigorta panelinin arkasından geliyor sanki. Bir söküp bakmam lazım.
Ön cam fışkiyesi bozuldu Sipariş ettim on güne gelir diyor amazon.

Sigorta panelini söktüm ama pek bir şey göremedim.Hazır başlamışken torpido gözünü ve kalorifer fanını da söktüm.Hortumla su tutma imkanım olmadığı için şişeyle döktüm ama su gelmedi.Belki yağmur yağar diye toplamadım bekliyorum.Bu arada fanın palleri katılaşmış yaprak vb. şeylerle kaplanmıştı temizledim.Sanırım anten kablosunun içeriye girdiği kısımda daha önce işlem yapılmış.Silikon izleri var siyah contanın üzerinde.Şimdilik baş şüpheli anten girişi.Gözümle görmek istiyorum su nerden geliyor.Ona göre ne yapacağıma karar veririm.

Ön cam fıskiye motorunu değiştirdim çalışıyor artık. Termostatın üstüne gelen boru oldukça paslanmıştı ve termostatı değiştirdikten sonra çok hafif sızdırıyordu. Dorman marka ile değiştirip felpro conta taktım sızdırmıyor artık. Sürücü kapısındaki switch tutukluk yapıyordu değiştirdim sıkıntı yok artık. Yıkamaya gittim su nerden geliyor göreyim diye göremedim yine :(

Geri vites lambası zaman zaman yanmayan var mı acaba?
Vites kolunu R ye aldıktan sonra bazen geri vites lambası yanmıyor. Geri görüş kamerası sinyali lambadan aldığı için yanmadığını anlayıp kolu hafifçe oynatınca yanıyor. Vites kolu üzerindeki kapağı söküp baktım ama bununla ilgili bir switch bulamadım.
Fikri olan var mı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR