96 Zj Günlüğü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VolkanGurcan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 293
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,813
volkan hocam şanzımanın içinde bir parça demiştin düzenli olarak değişmesi gerekiyor demiştin birkaç ay önce yazmıştın. hatta ürün kodunu da yazmıştın. bulamadım o mesajını. hatırlayabiliyormusun acaba hangi parçaydı o?

edit: tamam buldum :smiley:

4.7 Grand Chorokee Araçım 3 Viteste Takılı Kalıyor

edit2: bir sorum daha var :smiley: bunu bilsen bilsen sen bilirsin :smiley:

şimdi şanzımanın üstünde labirent gibi olan yerde bir plaka varmış. sıcakta soğukta eğriliyormuş. bundan dolayı vites geçişlerinde vuruntu yaparmış. aynı vuruntu bende de var. 1'den 2'ye yada 2'den 3'e geçerken ayağımı gazdan çektiğimde tak diye ses yapıyor (bir zj kullanıcısı olarak bu sese aşinasındır :smiley:) zira zj'lerde bu sorun kornik sanırım herkesten duyuyorum bu şikayeti.

şimdi bunun sebebi bu parça olabilir mi? evet ise bu parça nedir tam olabilir? ürün kodu filan bulabilir miyiz?

Kusuruma bakma biraz geç cevap yazıyorum,rahatsızım bir kaç gündür.Parça kataloğundan baktım ama tarifine uyan bir şey bulamadım.Muhtemelen şanzıman kovanına dahil olarak geliyor olabilir.Ses var bende ama şanzıman revizyonundan sonra çok azaldı.Çok nadiren duyuyorum arada.

Etiketler

Diferansiyel işi bugün halloldu. Gazdan ayağımı çektiğimde sadece sessizlik var artık, su gibi akıyor yolda. Ön salıncaklar, tüm direksiyon kolları, track bar, ön taşıyıcılar, diferansiyel üstündeki burçlar, pitman kolu sıfır olarak değişti.Kuru yağlama yapıldı. Kaplamalı tip olan bijonlarımı çelik tip olanlarla değiştirdim bir de. Üstüne meguiarsda pırıl pırıl temizletip çektim otoparka:sunglasses:

Diferansiyel işi bugün halloldu. Gazdan ayağımı çektiğimde sadece sessizlik var artık, su gibi akıyor yolda. Ön salıncaklar, tüm direksiyon kolları, track bar, ön taşıyıcılar, diferansiyel üstündeki burçlar, pitman kolu sıfır olarak değişti.Kuru yağlama yapıldı. Kaplamalı tip olan bijonlarımı çelik tip olanlarla değiştirdim bir de. Üstüne meguiarsda pırıl pırıl temizletip çektim otoparka:sunglasses:

diffe ne yaptın? sadece burçları mı değiştirdin? içinde herhangi bir işlem var mı?

bu arada yt'da bir kanal buldum. biliyorsundur muhtemelen ama bilmiyorsan da çok işine yarar:

youtube.com/watch?v=BeB8b1I6JgQ&list=PL_JGg6A5YurGMxrGFqVydKuKu6RuRJeiS

merhaba 1997 grand ceherokee aracım için sıfır roket teli lazım, yurt dışından hangi sayfadan sipariş verebilirim teşekkürler

summit'in kargoları biraz daha pahalıya geliyor. rock ve amazon daha hesaplı. benim önceliğim; amazon-rock-summit şeklinde..

ayrıca şunu da belirteyim. rock'tan aldığınız ürün size ulaşmadan geri dönerse sadece ürün ücretini iade ediyor. kargo parası size giriyor :smiley: ama amazon'dan anldığınız ürün, size tesim edildikten sonra dahi iade etseniz -iade kargo ücreti de dahil olmak üzere- hepsi amazon tarafından ödeniyor.

Hazır dolarda düşmüşken Roket teli ve direksiyon kutusunu nereden alayım, direksiyonda boşluk var ve yağ kaçağı var , kargo gelene kadarsa dayanamamış :smiley: beyler sizler benden tecrübelisiniz kafam karıştı nereden alayım Türkiye'de yokmuşum hemen alabileceğim

Hazır dolarda düşmüşken Roket teli ve direksiyon kutusunu nereden alayım, direksiyonda boşluk var ve yağ kaçağı var , kargo gelene kadarsa dayanamamış :smiley: beyler sizler benden tecrübelisiniz kafam karıştı nereden alayım Türkiye'de yokmuşum hemen alabileceğim
sıfırı olacğaını sanmam türkiye'de daha çok revizyonluları vardır. volkan hocam daha tecrübeli bu konularda daha geçen ay topladı direksiyonu. o daha iyi yönlendirir seni.

1997 model 4.0 laredo da hıza duyarlı direksiyon yoktu. bilginize. limited de var sanırım.

Küçük bir güncelleme yapayım.Addco viraj demirinin montajını dün yaptım.Orjinaliyle arasında oldukça fark var kalınlık ve ağırlık açısından.Daha kullanmadım umarım yol tutuşa biraz etki eder.Yarın Abant tarafına bir yolculuğa çıkıyorum.Otoyolda ve arazide test ederim.

R4YLKi.jpg

Doug Thorley manifoldu henüz taktıramadım.Öncesi sonrası farkı anlayabilmek için bir cold start videosu çektim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,423
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri