96 Zj Günlüğü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VolkanGurcan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 293
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,631
Hiç hesapta yoktu ancak günlüğün sonuna geldim.Anlık gaza gelmeler birden ciddiye bindi ve ZJ yi sattım.
Bundan sonra macerama bir aksilik çıkmazsa Ford Expedition ile devam etmeyi planlıyorum.
Ne kadar büyük o kadar iyi :sunglasses:
hayırlı olsun mu diim yoksa geçmiş olsun mu bilemedim:eek:
hem güzelce takip ediyorduk hem de çok emek vardı.

expedition eskiden benim de aklımda olan araçlardandı, hacimli :smiley:
aracı aldın mı peki?

Etiketler
hayırlı olsun mu diim yoksa geçmiş olsun mu bilemedim:eek:
hem güzelce takip ediyorduk hem de çok emek vardı.

expedition eskiden benim de aklımda olan araçlardandı, hacimli :smiley:
aracı aldın mı peki?

Umarım hayırlı olur çok ani gelişti her şey.Expedition ı daha almadım.Pazartesi arkadaşımın garajına gelecek.Kontroller sonucu kesin alıp almamaya karar vericem.Bir gün ZJ nin bana küçük geleceğini hiç düşünmezdim ama artık yetmiyordu ve değişiklik yapmanında iyi olacağını düşündüm.

Umarım hayırlı olur çok ani gelişti her şey.Expedition ı daha almadım.Pazartesi arkadaşımın garajına gelecek.Kontroller sonucu kesin alıp almamaya karar vericem.Bir gün ZJ nin bana küçük geleceğini hiç düşünmezdim ama artık yetmiyordu ve değişiklik yapmanında iyi olacağını düşündüm.

İstanbuldaki expedition ilandan kalkmış, hayırlı olsun diyelim mi ? :smiley:

Uzun bir aradan sonra selamlar herkese. Grand cherokee için topladığım bir çok malzeme sağdan soldan çıkmaya devam ediyor.Çoğunu elden çıkarttım ama evden parça fışkırıyor sanki. Fiyatlandırma yaparken rock auto fiyatlarında kalmaya çalıştım.O yüzden tek parça üzerinden pazarlık kabul edemiyorum ama toplu alımlara güzellik yaparım.Sanırım bunlar son daha da bir şey çıkmaz umarım.

Fel-pro külbütör conta takımı 200

Moog 369 şaft ıstavrozları. 100
(4 adet var elimde)

Omix-Ada ön fren tamir takımı 300
(Piston ve contalar)

Kilitli benzin depo kapağı 100
(AC delco iki anahtarlı)

Mopar kilitli diferansiyel katkı 125
(2 adet var)

Pitman kolu 150

Direksiyon kutu revizyon kiti 250
(Kitten çıkmayan sector shaft rulmanı ile beraber)

Sector shaft rulmanı 100
(Kutu revizyonunda değişir)

Orjinal kriko kolu 150

Addco ön viraj demiri 900

AVC den aldığım plaka ve sis ayağı 100
(sıfır hiç montajlanmadı)

96 model için direksiyon kutusu+ 700
revizyon kiti+rulman

Son düzenleme:

Expedition ile alakalı konu açmayı planlamıştım ama yapılacak bir şey bulamadığım için şimdilik düşünmüyorum.
Aldığımdan beri yağ değişimi,soğutma suyu değişimi,bujiler ve bobinlerin değişimi,k&n kutu içi filtre,arka silecek motoru tamiri,arka bagaj kilidi tamiri,sağ ayna motoru tamiri ve ayna camı değişimi yaptım.Ayrıca kendinden amfili alpine subwooferımı arabanın orjinal subwoofer yerine monte ettim.Düzgün yanmayan gösterge ışıklarını orjinal renginde ledlerle değiştirdim.Sayınca aslında bişeyler yapmışım gibi :smiley:

Expedition ile alakalı konu açmayı planlamıştım ama yapılacak bir şey bulamadığım için şimdilik düşünmüyorum.
Aldığımdan beri yağ değişimi,soğutma suyu değişimi,bujiler ve bobinlerin değişimi,k&n kutu içi filtre,arka silecek motoru tamiri,arka bagaj kilidi tamiri,sağ ayna motoru tamiri ve ayna camı değişimi yaptım.Ayrıca kendinden amfili alpine subwooferımı arabanın orjinal subwoofer yerine monte ettim.Düzgün yanmayan gösterge ışıklarını orjinal renginde ledlerle değiştirdim.Sayınca aslında bişeyler yapmışım gibi :smiley:

pek bişey yapmadığım dediğin ilanlarda komple sıfırlandı diye satılanlar kadar var :smiley: hayırlı olsun
zj kadar yaygın değil sanırım expedition... parça arıza kronik sorun vs gibi karşılaştırma şansınız olur mu ikisini?

pek bişey yapmadığım dediğin ilanlarda komple sıfırlandı diye satılanlar kadar var :smiley: hayırlı olsun
zj kadar yaygın değil sanırım expedition... parça arıza kronik sorun vs gibi karşılaştırma şansınız olur mu ikisini?

Expedition sayısı oldukça az Türkiyede. İkisi yakın arkadaşımda. Birini tanıyorum bi süredir. Biride bende zaten.

Kronik sorunu ateşleme bobinleri sanırım. Sıfırladım kafam rahat şimdilik. Havalı süspansiyon var, range rover gibi yüksekliği ayarlanmıyor, kendisini dengeliyor. Sıkıntı çıkarırsa o çıkarır belki ama iyi şimdilik.

Parçası Grand Cherokee ile karşılaştırılmaz kesinlikle. ZJ parçası bunun yanında şahin parçası kadar kolay bulunuyor. Daha çok Lincoln Navigator bulunuyor, aynı parçalar çoğunlukla.

Expedition sayısı oldukça az Türkiyede. İkisi yakın arkadaşımda. Birini tanıyorum bi süredir. Biride bende zaten.

Kronik sorunu ateşleme bobinleri sanırım. Sıfırladım kafam rahat şimdilik. Havalı süspansiyon var, range rover gibi yüksekliği ayarlanmıyor, kendisini dengeliyor. Sıkıntı çıkarırsa o çıkarır belki ama iyi şimdilik.

Parçası Grand Cherokee ile karşılaştırılmaz kesinlikle. ZJ parçası bunun yanında şahin parçası kadar kolay bulunuyor. Daha çok Lincoln Navigator bulunuyor, aynı parçalar çoğunlukla.

Kazasız belasız sürüşler dilerim...Zjden daha nazik kullanılacak bir araba anladığım kadarıyla :smiley: Teşekkürler açıklamanız için..

Çok teşekkür ederim. ZJ kadar araziye uygun değil zaten ama benim piknik ve kamp ihtiyacıma ZJ den daha uygun oldu hacimsel olarak.
benim de ilk dikkat ettiğim şey hacim idi baktığım araçlarda, expeditiona da çok baktım aslında ama nasip olmadı aslında bana da zjden daha uygun heybet olarak...yalnız fiyatlar biraz uçtu sanki eskiden 2 haneli rakamlara bulunuyordu şimdi 200ü zorluyor araçlar :smiley:

benim de ilk dikkat ettiğim şey hacim idi baktığım araçlarda, expeditiona da çok baktım aslında ama nasip olmadı aslında bana da zjden daha uygun heybet olarak...yalnız fiyatlar biraz uçtu sanki eskiden 2 haneli rakamlara bulunuyordu şimdi 200ü zorluyor araçlar :smiley:

Arkadaşımın araca 120 verdiler vermedi ☺
Geçenlerde ZJ ye oturdum çok küçük geldi içi. Expedition ın en sevdiğim yeri şimdilik orta kol dayama başta olmak üzere saklama alanları. Ama arazide dar yerlerde fil gibi hissettiriyor.

bu konuyla alakalı bence başlığı açmanın zamanı gelmiş de geçmiş bile.
hem foto hem de bilgilendirme amacı ile başlığı aç bence, okunacak bişiler olsun :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR