96 Zj Günlüğü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VolkanGurcan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 293
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,636

Etiketler
yurtışından kac gunde gelıyor peki ortalama USA den mı gelıyo
şu sıralar pandemiden dolayı sıkıntılı biraz. normal zamanda fedex maksimum 10 günde getiriyordu. diğer kargo firmaları (dhl ex filan) 20-25 günü bile bulabiliyor. ama ona göre de fiyat tarifesi var tabi. mesela fedex çok pahalı ama çok hızlı. 4 günde ist gümrüğe giriş yaptığını biliyorum.

vaaov peki bu n11 de falanda satılan parçalar goruyorum sizde guvenılırmı yani yan sanayi parça gelme ihtimali vs olabiliyormu

benım tosunda özellikle motor ısındıktan sonra ışıklarda durunca rölantide huzursuzluk yapıyo devir düşüyor yukselıyor aynı zamanda bakıyorum yag basıncıda dusuyor ve yukselıyor tekrardan bu trafıkte yada belırlı bır sure kullandıktan sonra oluyor nedendır acaba hararet yok yanı sabit 210 oluyor ortada çok basarsam 210 u bi tık gecıyor
Devir ve yağ basıncı senkronize şekilde hareket ediyorsa problem devirden olabilir. Sabit bir devirde yol alırken yağ basıncında anlık düşmeler oluyor mu?

Rölanti problemine gelince bir çok şey olabilir. Ben olsam şunları yapardım sırayla
1.Rölanti valfi ve gaz kelebeğini bu iş için özel bir kimyasalla temizlerdim. Balata spreyi olmaz.
2. PCV valfini değiştiririm yada aynı kimyasalla temizlerdim.
3.Vakum hortumlarını tek tek kontrol ederdim. Yerinden çıkmasa bile çatlak olabilir.
4.Kompresyon ölçümü yaptırırdım hala çözülmediyse.
5. Ateşleme sistemini elden geçirirdim.
6.Benzin basıncını kontrol ettirip benzin filtresini değiştirirdim.

Yok sabit sekilde yol alirken yag basinci sabit sikinti yok belirli kullanimdan snra isiklarda beklerken vs devirle yag basinci es zamanli dusuyor sonra yukseliyor sanki ben gaz veriyormusum gibi soylediklerini ben kendim yapacak kadar bu aracda tecrube kazanamadim
Maalesef ama sali gunu araba sanayiye gidecek
Orda dediklerinizide soylerim olmazsa ama kendimde bu isleri biraz kivirmak yapabilmek istiyorjm aslinda
Not: Benzinli kullaniyorum hani sirali sistem vs aktif degil sokulecek benden onceki sahibii taktirmis

Yok sabit sekilde yol alirken yag basinci sabit sikinti yok belirli kullanimdan snra isiklarda beklerken vs devirle yag basinci es zamanli dusuyor sonra yukseliyor sanki ben gaz veriyormusum gibi soylediklerini ben kendim yapacak kadar bu aracda tecrube kazanamadim
Maalesef ama sali gunu araba sanayiye gidecek
Orda dediklerinizide soylerim olmazsa ama kendimde bu isleri biraz kivirmak yapabilmek istiyorjm aslinda
Not: Benzinli kullaniyorum hani sirali sistem vs aktif degil sokulecek benden onceki sahibii taktirmis

LPG sökülünce kaputun altı ferahlar.

vaaov peki bu n11 de falanda satılan parçalar goruyorum sizde guvenılırmı yani yan sanayi parça gelme ihtimali vs olabiliyormu
ya zaten mopar yazmıyorsa %99 yan sanayidir. bizim araçların parçalarının tamamına yakını mopardır. (far, stop lambaları, hoparlör gibi parçalar hariç)

ha kutusunda mopar logosu olduğu halde, çakma ürün çıkar mı diye soruyorsan, hiç ihtimal vermiyorum. çok düşük bir olasılık. duymadım daha önce böyle bir şey.

Devir ve yağ basıncı senkronize şekilde hareket ediyorsa problem devirden olabilir. Sabit bir devirde yol alırken yağ basıncında anlık düşmeler oluyor mu?

Rölanti problemine gelince bir çok şey olabilir. Ben olsam şunları yapardım sırayla
1.Rölanti valfi ve gaz kelebeğini bu iş için özel bir kimyasalla temizlerdim. Balata spreyi olmaz.
2. PCV valfini değiştiririm yada aynı kimyasalla temizlerdim.
3.Vakum hortumlarını tek tek kontrol ederdim. Yerinden çıkmasa bile çatlak olabilir.
4.Kompresyon ölçümü yaptırırdım hala çözülmediyse.
5. Ateşleme sistemini elden geçirirdim.
6.Benzin basıncını kontrol ettirip benzin filtresini değiştirirdim.
üstad önereceğin bir sprey var mı? ben hep balata spreyiyle temizledim bugüne kadar :D

Yok klima acik degil hep tam ortada 210 da sabit kaliyor olmasi gereken deger kactir acaba normal olan
ya o biraz da termostata bağlı. şimdi bu yazlık termostat dedikleri 71 derecelik (celcius) termostattan takarsın hiç oraları görmezsin. ama standart termostat 90 derece olanı. ki bende de 90 derece var. klima kapalıyken 90-95 arası seyrediyor. klima açınca (95-105 arası değişiyor) bu hararet demek değil tabi ama yine de 100 derecenin üstü pek hoş sayılmaz :smiley: ben çoğu zaman 100 dereceyi geçince klimayı kapatırım :D ne olur olmaz :D

ps: F to C için bu siteyi kullanabilirsin: Fahrenheit to Celsius - ºF to ºC conversion

Bu arada ustaya baktirdim benim tosunu rolantide huzursuzluk devir dusurme ve arada stop etme icin oksijen sensorunden kaynaklaniyor olabilir dedi bilgisayarda hata vermis zaten sanirim ayni sey cig benzin atmasinada sebep oluyormus bide rolanti motoruna bakilacak 2-3 gun kalcak makina orda

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.